StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Здравословно хранене, поддържане на форма
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kinggang8

PostPosted: Fri Sep 01, 2017 8:53 pm    Post subject:    Reply with quote

По-чувствителен стомах демек .Гастроентерологът отрече гастрита принципно.Пазя се, мерси. Grin smile
Back to top
View user's profile Send private message
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sun Sep 03, 2017 1:40 pm    Post subject:    Reply with quote

Victus wrote:
80% въглехидрати в храненето е непостижимо, ако не се нагъват основно най-бедните на протеин и мазнини сложни въглехидрати, бяла захар или само плодове. Оризът съдържа около 75% въглехидрати в суров вид, овесът - 65-66. Като премахнем водно съдържание, съотношението В/Б/М става 92/7/1(ориз), 75/16/9(овес). За високовъглехидратна диета(ВВД) са достатъчни 50-60%, останалото - мазнини и белтъчини. Общо взето във всяко хранене трябва да има някакво количество въглехидрати. Заради термогенезата зимата позволява повече сложни, лятото - по-малко сложни, но повече прости въглехидрати(фруктоза). Но източник на глюкоза трябва да има. Аз така се храня през целия си живот и никога не съм бил с наднормено тегло.
Фибрите са разковничето на този вид хранене. Обемът, който получават само 200гр овес/грис/боб/грах/леща след смесването им със вода, е сериозен. Няма напълняване от такова хранене. 300грама(само 1100 килокалории) овесени ядки са към 2 литра обем като каша, която в стомаха продължава да се раздува. И това е глюкоза, отделяща се с часове и захранваща организма с енергия. Grin smile
Протеиновите диети са вредни, защото лишават червата от фибри, задръстват ги и идва запек. Подходящи са само за ограничен период от време с цел отслабване, но пак един минимум от 100 грама въглехидрат на ден трябва да се спазва.
Още един плюс на ВВД е, че хидратира организма без нужда от пиене на вода през хладната част от годината.
...

Изобщо не съм убеден обаче, че 10% мазнини могат да спасят положението с много бързото огладняване Hmm . Според мен, без достатъчно мазнини (и в по-малка степен и белтъчини) в каквато и да било диета, кръвната захар ще подскача нагоре-надолу като кардиограма Grin smile . Да, определено с повече фибри положението ще се подобри значително, но дали достатъчно? Hmm
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imdnme

PostPosted: Sun Sep 03, 2017 3:23 pm    Post subject:    Reply with quote

Ако искате да отслабнете, 10% мазнини са ОК, предвид калориите в тях. Важното е въглехидратите са бъдат с бавно освобождаване, а не захари.
Има различни диети в зависимост от това, което искате за постигнете.
Аз пък съм с колит (почти оздравях де) и много внимавам с фибрите. Само меки плодове и зеленчуци, предимно варени, и никакви люспи (дори доматите се белят). Типов хляб ям, но пълнозърнест - не.
Back to top
Victus

Location: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

PostPosted: Sun Sep 03, 2017 8:09 pm    Post subject:    Reply with quote

Stringmeteo wrote:

Изобщо не съм убеден обаче, че 10% мазнини могат да спасят положението с много бързото огладняване Hmm . Според мен, без достатъчно мазнини (и в по-малка степен и белтъчини) в каквато и да било диета, кръвната захар ще подскача нагоре-надолу като кардиограма Grin smile . Да, определено с повече фибри положението ще се подобри значително, но дали достатъчно? Hmm

Мазнините поне на 20%. Растителни и животински. Не трябва да се бяга от животинските. Холестеролът е прекурсор на доста от хормоните в организма.
Кръвната захар подскача от сладките храни. Ние нали сме здравословни и консумираме само естествени храни. Плодовете само цели, без сокове. Сложните въглехидрати сготвени собственоръчно.
Толкова съм отвикнал на сладкия вкус, че фурми и мед ми идват много силни. От тях може да има пикове на кръвната захар, ако се прекали.
Back to top
quittr

PostPosted: Mon Sep 04, 2017 1:56 am    Post subject:    Reply with quote

Най-доброто хранене е разнообразното. Не виждам смисъл от такива вглъбявания в проценти и милиграми. Човек, ако е здрав, може да отслабне здравословно просто чрез малко калориен дефицит. Няма нужда от радикализми. Very Happy
Не сме братя близнаци, всеки човек си има различни гени и живее при различни условия. Така че това с процентите просто няма как да е валидно за всеки. Още повече, че изтощава психически.
Истинското отслабване не е с диета (в смисълът, който му придаваме разговорно), а със смяна на начина на живот и хранене (може би и на мислене).
А и храненето все пак е едно от най-хубавите удоволствия. И това също не трябва да се забравя.
Аз си имам няколко правила, които ми харесват. Едното е, че трябва на ден да се приемат поне 400гр плодове и зеленчуци. Не че го спазвам всеки ден, но да речем се опитвам. Grin smile
ASENOV

PostPosted: Tue Sep 05, 2017 5:02 pm    Post subject:    Reply with quote

По принцип най-добре да не се яде нищо. Храната е отрова.
Но живееш ли в голям град като София, какво значение има какво ядеш например, като си увреден още от раждането си. В Русе не е по-различно.
Има ли смисъл да говорим за здравословен начеин на живот, ако живеем в големите градове?
Евентуално по-малкото стрес, който е неизбежен и необратим и повече спорт биха стопирали процесите на преждевременно остаряване и увреждане на органите ни. Другото е по-малко храна на крак и повече зеленчуци и плодове. Излишно е да се споменава, че след 25 години българите мязат на мелези в по-голямата си част и ако комбинацията от всички фактори не се вземе под внимание, никакви диети няма да ги спасят.

Уилям Шекспир
Back to top
FENIX

PostPosted: Tue Sep 05, 2017 5:09 pm    Post subject:    Reply with quote

Баба ми и дядо ми цял живот са яли мазна и тлъста храна и са на по над 85 години! Ключът се казва - движение!
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo-kamera-melnishki-piramidi-webcam
Back to top
quittr

PostPosted: Tue Sep 05, 2017 5:34 pm    Post subject:    Reply with quote

FENIX wrote:
Баба ми и дядо ми цял живот са яли мазна и тлъста храна и са на по над 85 години! Ключът се казва - движение!

Тия примери с бабите и дядовците нали знаеш каква стойност имат? Dont know Smile
Още по-любими са ми примерите с пушатиче столетници и изводът на пук на всички мащабни изследвания от един 100-годишен пушач е, че пушенето е много полезно.
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Tue Sep 05, 2017 5:41 pm    Post subject:    Reply with quote

Е, напоследък си проби път една теория, че например свинската мас (особено от "природосъобразно" отглеждани свине Grin smile ) е доста по-полезна от... да кажем слънчогледовото олио (за него съм най-убеден Wink ), която изобщо не е лишена от логика при внимателно вникване в логиката и доказателствата. А вече по конкретния въпрос - като цяло полезността или вредността на "известно" прекаляване с мазнините в диетата - не мога да се изкажа особено категорично Dont know , но сигурно и тук има много голямо значение какви точно са мазнините Wink ...
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sat Sep 16, 2017 11:36 am    Post subject:    Reply with quote

5 навика, които ни пречат да свалим излишните килограми

Нещо ценно от преди 3 години Wink ...
Back to top
Radoslav Petkov

PostPosted: Sun Sep 17, 2017 11:53 pm    Post subject:    Reply with quote

Мнооого добро Agree / Thumb up
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Здравословно хранене, поддържане на форма All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе