Stringmeteo.Com Forum Index Stringmeteo.Com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА...

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения
Goto page 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> Stringmeteo.Com Forum Index -> Подобрения в сайта. Мнения и предложения
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Killerbeast

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:30 pm    Post subject: НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения    Reply with quote

График:

Понеделник: Gladiatora (Светослав Асенов)
Вторник: Gladiatora (Светослав Асенов)
Сряда: Killerbeast (Христо Чипилски)
Четвъртък: Killerbeast (Христо Чипилски)
Петък: Killerbeast (Христо Чипилски)
Събота: quittr (Александър Георгиев)
Неделя: quittr (Александър Георгиев)

Ако имате желание ми кажете и другите си две имено, за да ги напиша в скоби, например... на ЛС. Wink

Last edited by Killerbeast on Sat Nov 08, 2008 11:47 am; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
quittr

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Държиш ли на цветните цифрички и буквички?Аз мисля, че няма смисъл. Rolling Eyes
Back to top
Killerbeast

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:51 pm    Post subject:    Reply with quote

Не, няма значение как се пишат, въпросът е да има прогноза, а аз ще предложа на Иван и да се показва по някакъв начин и на заглавната страница на сайта. Smile
Back to top
weather_master

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:53 pm    Post subject:    Reply with quote

Rofl Rofl Rofl Laughing Мисля, че скоро сайта ще се конкурира със синоптип.бг. Laughing
Back to top
Killerbeast

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:54 pm    Post subject:    Reply with quote

Е какво е смешното не разбрах?
Back to top
weather_master

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 12:58 pm    Post subject:    Reply with quote

Ами аз много не разбрах смисъла на тази работа, на тези прогнози. Скоро ще отшуми и това увлечение. Laughing
Back to top
Killerbeast

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 1:10 pm    Post subject:    Reply with quote

Спокойно, при мене няма да отмине, а пък на някои не им се занимава, не ги карам на сила. Wink

Смисълът е да се информират гостите на сайта за времето, неслучайно искам някъде на заглавната страница да има някаква разработка.

Другото - самото надграждане и доразвиване на лични умения също лежат в една подобна компания, явно някои не разбират смисъла на начинанието, но така или иначе всеки си има право на глас и на мнение. Wink
Back to top
Killerbeast

PostPosted: Sat Oct 04, 2008 1:16 pm    Post subject:    Reply with quote

Само да кажа на quittr, че и на двама ни промених абривиатурата най-отдолу, като го замених с новото наименования.
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Sun Oct 05, 2008 3:37 pm    Post subject:    Reply with quote

Killerbeast wrote:
Не, няма значение как се пишат, въпросът е да има прогноза, а аз ще предложа на Иван и да се показва по някакъв начин и на заглавната страница на сайта. Smile

От теб и останалите - конкретни идейни предложения, от мен размисълът (и скриптирането, евентуално) за това дали, кое точно от тях и как да ги осъществя, а в зависимост от точния вид на реализацията, може да имам нужда и от нечия дизайнерска (арт- Laughing ) помощ - за нарисуване на някакви символчета, примерно...

Нещо се замислих дали 1-2 теми (вкл. тази) от този раздел не станаха по-подходящи за администраторския раздел, но... ще видим, това е най-малкия проблем в случая...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Killerbeast

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 1:44 pm    Post subject:    Reply with quote

Гладиаторе, искаш ли в понеделник и вторник да правиш прогнози? Smile
Към Иван - та идеята ми е да е нещо като четящ се текст, подобен на този, който изписват по банките или нещо подобно на това, но все пак и ти изкажи предложения.
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 2:21 pm    Post subject:    Reply with quote

Ами това за банките на първо четене не ми харесва, за да е така, трябва текстът да е много синтезиран (къс) или поне да има и къс вариант, който да се върти така Confused ...

Какво бих предложил аз... честно казано, замислях се на няколко пъти по въпроса, но не много сериозно. Това, което мога да предложа за момента (не перфектно обмислено) е прогнозата да излиза на началната страница, може и в два варианта - единия съкратен (примерно само началото на прогнозата или нещо като заглавие или анонс), на по-видно и лесно място, а другия някъде долу и до там да се стига след кликване или скролиране.

Може също така, като друг вариант, да има специална страница, на която да се гледа подробната прогноза, до която да се стига след кликване на съкратения вариант (заглавието/анонса) на началната страница. Към представянето на прогнозата може да се добави включително и карта със символи и стойности за няколко града (такива са избрани и сега). Картата ще се генерира и запълва автоматично, само ще трябва да се въведат съответните стойности на температурите в няколко полета и да се изберат явления. Е, тук вече има мегдан за размишления и напасвания, в случай че се одобри и варианта с картата, колко вида символи да се избират, кой да измисли/нарисува картинките и т.н. (защото мен в подобно творчество не ме бива Laughing ). Също мегдан за напасвания има и изобщо за прогнозата - дали да има шаблон, в който да се въвежда тя и скрипта да я сглобява или да е свободен текст, дали изобщо и кой да има право да редактира прогнозите на другите и т.н...
Back to top
ASENOV

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 3:56 pm    Post subject:    Reply with quote

Killerbeast wrote:
Гладиаторе, искаш ли в понеделник и вторник да правиш прогнози? Smile
Към Иван - та идеята ми е да е нещо като четящ се текст, подобен на този, който изписват по банките или нещо подобно на това, но все пак и ти изкажи предложения.

Съгласен съм с предложението ти Wink Но предлагам да започна от утре,понеже в момента имам потресаващо много работа. Evil or Very Mad Или в най-лошия случай по-късно да речем около 8-9 вечерта да дам прогноза за утрешния ден,това се отнася само за днес!!!

Уилям Шекспир
Back to top
Killerbeast

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 4:20 pm    Post subject:    Reply with quote

Eми като председател на НФМ предлагам аз да правя редакции от чисто правописна гледна точка, а може би вариантът с линка е най-добър според мен. Smile За рисунките може да използваме тези от метеотурнира, така че това не е проблем. За прогнозата най-добрия вариант е да е свободен текст, защото понякога ще трябва да се пишат и предупреждения за усложнени обстановки.

Към Гладиатора - може да я пуснеш вечерта, не се притеснявай, ако не успееш кажи ми аз да направя прогноза. Smile
Back to top
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 5:07 pm    Post subject:    Reply with quote

Варианта с линка... имаш предвид да се стига до специална страница от линк в началната страница ли?

Иначе, още няколко въпроса и уточнения:

1. По начало, освен за отделни случаи на предупреждения, прогнозата всеки ден ще бъде в сходен формат и обхват (като територия и дни), нали?

2. За рисунките... Не знам, тези в турнира съм ги правил сам, ама са така изсмукани от пръстите Embarassed , че... Embarassed Някой по-добър артаджия, ако иска, може да се намеси, но най-добре след като се уточнят всички варианти за възможни явления (и съответно картинки)...

3. За карта мога да сложа силно умален вариант на тази от синоптичните данни за страната...

4. За редактирането ОК, ще те пиша админ Wink . Но все пак мисля да направя прогнозите да могат да се редактират (от теб всичките и от всеки синоптик личните му) някъде максимум до края на прогнозния интервал, за който се отнасят и след това ще остават в архив (ще могат да се гледат пак със задна дата)...

5. За усложнениете обстановки и предупрежденията сега не се сещам как точно да го направя, ще трябва да се помисли Hmm ...

Който се сети за нещо, да го казва тука, сега е моментът да се измисли достатъчно добър варинт. Не че той няма да може да се променя и после де... Скоро ще изместя тази тема в последния раздел на форума, защото наистина не е за тука...
Back to top
Killerbeast

PostPosted: Mon Oct 06, 2008 5:27 pm    Post subject:    Reply with quote

Да, сравнително сходен формат, който ти си го видял вече, предполагам?

Рисунките са супер!

Да, такава карта ще е най-уместна

Да, хубаво е да имам достъп до прогнозите на всички..., а другите да могат да си ги поправят, евентуално за правописни грешки и т.н....

Ами евентуално някакво празно поле, което само да се запълва при нужда...

...
А за явленията би трябвало да са максимално олеснени поне на 70% от тези в турнира, да не кажа и на 50%, като да има само основни класове време без подробности.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> Stringmeteo.Com Forum Index -> Подобрения в сайта. Мнения и предложения All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Next
Page 1 of 38

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе