ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА СЪТРУДНИЧЕСТВО С VREMETO.BG

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА СЪТРУДНИЧЕСТВО С VREMETO.BG

Мнение от Stringmeteo » пон юни 14, 2010 11:09 am

Преди малко ми се обади един господин от сайта vremeto.bg, общо-взето с предложение за сътрудничество от всякакъв възможен вид между нашия и техния сайт. Това сътрудничество включва на първо време поместване на прогнози (примерно от типа на тези на НФМ - в този случай ще бъдат изписвани официално имената на дежурните прогнозисти :D ) и екстремни предупреждения (нещо като това?), а в бъдеще евентуално биха могли да се измислят и разни други неща. Изрично уточнихме, че поне засега изобщо не се говори за финансови условия, а основно става въпрос за някакъв вид взаимноизгодно сътрудничество... :roll: Само да доуточня, че сайтът vremeto.bg е тясно свързан със сайта dariknews.bg, а от там и изобщо с Дарик...

Та, за момента просто сондирам настроенията сред всички посетители на форума и в частност, сред настоящите и потенциални бъдещи прогнозисти за "НФМ". Искам да прочета всякакви мнения - положителни и много желателно отрицателни също така, всякакви "за", "въздържал се" и "против" :lol: ... Изобщо, ще е добре да се заформи максимално активна дискусия по въпроса :wink: ...

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пон юни 14, 2010 11:26 am

Не съм сигурен дали разбирам правилно в какво ще се състои сътрудничеството. Хора от този форум ще постват прогнози във времето.бг, в замяна на какво? Безплатна реклама може би? Разясни още малко :wink:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » пон юни 14, 2010 11:41 am

С 3 ръце за:
1. Този сайт е с много посещение и това ще спомогне за покачване рейтинга и на нашия сайт!

2. Ще се увеличи стимула ни като прогнозисти (и аз къде се бутам между шамарите :lol: )
3. В бъдеще ще се прочуем и доста хора (може и медии) да ни взимат под внимание (ще станем звезди :rofl: )

4. Психар..ясно е, че най-голямата облага е реклама и популярност на нашия сайт ;)
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 14, 2010 11:43 am

ncuxap написа:Не съм сигурен дали разбирам правилно в какво ще се състои сътрудничеството. Хора от този форум ще постват прогнози във времето.бг, в замяна на какво? Безплатна реклама може би? Разясни още малко :wink:
Ами поне според очертаните грубо към момента рамки, явно основното би било някакъв вид реклама, трупане на лична популярност (на прогнозистите), както и популярност на сайта изобщо, евентуално...

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пон юни 14, 2010 11:46 am

Ами аз не съм прогнозист, ама съм за идеята, няма лошо за още популярност.

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » пон юни 14, 2010 11:50 am

И аз съм съгласен за малко(или защо не много) повече популярност на нашия сайт.Идеята изглежда добра,но няма да се бъркам с тези,които повече разбират от мен,особено прогнозистите. :)
Ще е чудесно всеки ден да се чува името на Стрингметео по телевизията и въобще навсякъде.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон юни 14, 2010 12:00 pm

Stringmeteo написа:
ncuxap написа:Не съм сигурен дали разбирам правилно в какво ще се състои сътрудничеството. Хора от този форум ще постват прогнози във времето.бг, в замяна на какво? Безплатна реклама може би? Разясни още малко :wink:
Ами поне според очертаните грубо към момента рамки, явно основното би било някакъв вид реклама, трупане на лична популярност (на прогнозистите), както и популярност на сайта изобщо, евентуално...
+1
аКО Е ЗА ПЛАЩАНЕ, ХОРАТА спокойно могат да си платят на НИМХ, ТВМЕТ или дори УКМО или ЕС(Веатхеронлине) :lol:
Ангилари го е казал също добре. Нека има алтернатива, а потребителите сами ще си решат какво и кое:) :wink:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пон юни 14, 2010 12:00 pm

Стринг казва че и отрицателни мнения по тази тема биха били полезни, но поне на пръв поглед изобщо не се сещам за нещо такова, което би могло да прозилезе от такава инициатива. Както вика Веско с три ръце за!!!!!!!!!! :)
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 14, 2010 12:03 pm

Добре де, някой няма ли да поне да намекне нещо отрицателно около финансовия въпрос, все пак сиренето е с пари все още :lol: ...

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » пон юни 14, 2010 12:18 pm

Ами аз го написах 2 мнения по-нагоре. Ако искат да си платят някъде, има достатъчно места, където да го сторят, но па то ще си е, в една или друга степен, конфекция, а тук момчетата са ентусиасти и "хора от народа". А па като удвоиш, утроиш посещенията, вече може да мислиш и за реклама. :wink:
Примерно.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пон юни 14, 2010 12:21 pm

bismarck написа:аКО Е ЗА ПЛАЩАНЕ, ХОРАТА спокойно могат да си платят на НИМХ, ТВМЕТ или дори УКМО или ЕС(Веатхеронлине) :lol:
А
А бе не е баш така , би трябвало да се сещаш защо.. ;) Но при всички положеня каквато и да е идеята на това сътрудничество , не виждам как нашия сайт би бил ощетен , с нещо , напротив Ангилари отбеляза нещата.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 14, 2010 12:23 pm

bismarck написа:Ами аз го написах 2 мнения по-нагоре. Ако искат да си платят някъде, има достатъчно места, където да го сторят, но па то ще си е, в една или друга степен, конфекция, а тук момчетата са ентусиасти и "хора от народа". А па като удвоиш, утроиш посещенията, вече може да мислиш и за реклама. :wink:
Примерно.
:thumbup:

Той човекът, между другото, си каза, че плащат на AccuWeather за "конфекцията" за 50-те хиляди града и че не искат да плащат на други за друго, общо-взето текстовите им прогнози са "събери чарк". За който подход може да се изтъкнат доста съображения от групите "за", "против" и "неутрален", ама май не му е точно тук мястото, говорено е достатъчно... макар че защо не и тук все пак?...
Последна промяна от Stringmeteo на пон юни 14, 2010 2:11 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » пон юни 14, 2010 12:30 pm

Stringmeteo написа:
bismarck написа:Ами аз го написах 2 мнения по-нагоре. Ако искат да си платят някъде, има достатъчно места, където да го сторят, но па то ще си е, в една или друга степен, конфекция, а тук момчетата са ентусиасти и "хора от народа". А па като удвоиш, утроиш посещенията, вече може да мислиш и за реклама. :wink:
Примерно.
:thumbup:

Той човека, между другото, си каза, че плащат на AccuWeather за "конфекцията" за 50-те хиляди града и че не искат да плащат на други за друго, общо-взето текстовите им прогнози са "събери чарк". За който подход може да се изтъкнат доста съображения от групите "за", "против" и "неутрален", ама май не му е точно тук мястото, говорено е достатъчно... макар че защо не и тук все пак?...
Точно. Ми ок, трябва само да си организирате по-плътно дежурствата, да няма издънки. Иначе в краен случай винаги можете за запълване на дупката да копи/пейст моята текстова, знаете откъде, макар, че тя е суховата и гледам да стоя далеч от "ЕМО СТАЙЛ-а":))))))
Ахахаха, последмното даже се получи лаф:)))

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » пон юни 14, 2010 12:35 pm

Ами Стринг, за да подсигуриш сиренето на масата...като порасне рейтинга (той и сега е висок..в този ред на мисли - колко са уникалните и референциите на ден ако не е тайна?) тук там може да нацъкаш реклама (аз съм печелил добре от Google ad-sense от малко народец )

Другия вариант е да се пазариш с времето.бг, но както казваш те не искат да плащат...абе сложна е малко работа, ама ми се струва че "големия не е за изпускане" :lol: :lol:

Третия вариант е съвкупност от първите два :lol: :wink:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
Killerbeast
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Killerbeast » пон юни 14, 2010 1:18 pm

Подкрепям идеята и в частност като представител на НФМ това би било голяма награда за хората, на които съм отдал доверието си. В тази връзка това би било само в полезна насока. Може би ще повиши и стимула за исканите толкова време то мене записи на прогнози, които правя само аз на този етап, но и не само това, интересът на прогнозистите ще се подсили (те знаят за какво говоря). Така че :thumbup:

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”