Ъпгрейд на форума?

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Ъпгрейд на форума?

Мнение от Stringmeteo » ср юли 31, 2019 11:32 pm

:!: :!: :!: Тази нощ (31-ви срещу 1-ви) след 12ч. (0ч.) ще правя разни доста тежки манипулации около форума, поради което е препоръчително за няколко часа след полунощ да не се пускат много важни мнения, тъй като има известна вероятност те да се изгубят след това ;) . Също така, още тази нощ, но по-вероятно утре от около обяд нататък и през следващата нощ, има повишена вероятност и за възникване на проблеми със зареждането на форума и началната страница на сайта. :!: :!: :!:
Последна промяна от Stringmeteo на чет авг 01, 2019 9:38 am, променено общо 2 пъти.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 01, 2019 4:24 am

Няма да го бъде скоро този нов форум май, постоянно изникват някакви проблеми :? ... Все пак ще се радвам повече хора поне да опитат да се логнат (с данните си от стария, тоест все още титулярния :) форум), както и да пробват някои прости функции, като пускане/триене на мнение например. Засега изглежда, че точно тази инсталация по-скоро няма да стане титулярна, така че засега не трябва да се пише официално в новия форум :!: . А, да, ще бъда благодарен за всякаква обратна връзка, открити проблеми и също така - инфо за браузъра, с който се е зареждал форумът, когато са засечени съответните проблеми ;) ... А, да, също така и не обръщайте внимание на някои малки глупости около (липсата на) форматиране и други подобни, които присъстват тук-там, ще бъдат оправени, когато трябва, не те са важните сега... Да, и български ще има, само да тръгне като хората...

ПРИМЕРНИЯТ ВАРИАНТ НА НОВИЯ ФОРУМ ОТ НАЧАЛОТО НА ТОВА МНЕНИЕ ВЕЧЕ Е ИЗТРИТ, ДА СЕ ПОЛЗВА КАТО БАЗА ЗА ТЕСТОВЕ/МНЕНИЯ/ПРЕПОРЪКИ ВЕЧЕ ИНСТАЛИРАНИЯТ НОВ ФОРУМ - ТОЗИ! :D

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет авг 01, 2019 6:17 am

Няма ги на "първа страница" метеостанциите, Стринг.
Няма ги многото лонкове отстрани.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 01, 2019 9:29 am

:-?
Не, това, което съм показал по-горе, е просто ъпгрейднат вариант само на форумската част от сайта, не на целия сайт! :!: Останалото ще си остане практически същото (докато не го променя :) ), не става дума за него сега. Като начало ме интересува най-вече дали може да става успешно и безпроблемно логване в новия вариант на форума (със старите данни за логване, валидни за стария форум). И ако не става успешно логване, с какъв браузър (Mozilla Firefox, Google Chrome, нещо друго мобилно ли и т.н.) точно не става това :) .
Последна промяна от Stringmeteo на чет авг 01, 2019 10:04 am, променено общо 1 път.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет авг 01, 2019 10:00 am

Аз се логнах в новия и постнах. Нямаше проблем. Иначе е малко странен, но може, би не сме свикнали и за това. Все пак сме стари вече, новите неща са ни по-особени. :oops: :laughm:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет авг 01, 2019 10:06 am

Е ся пуснах и редактирах мнение в текущи в новия вариант. не виждам проблем.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 01, 2019 10:10 am

simovremeto написа:Аз се логнах в новия и постнах. Нямаше проблем. Иначе е малко странен, но може, би не сме свикнали и за това. Все пак сме стари вече, новите неща са ни по-особени. :oops: :laughm:
Да, и аз около сто пъти го гледах от ляво на дясно и от дясно наляво, докато свикна с мисълта :grin1: . Обаче има и други причини, освен модерността или фацата, поради които все някой ден трябва да се направи подобна промяна, твърде много неща започват да дразнят и твърде много фукнкционалности (включително заради бъгове) на стария форум започват да липсват осезаемо при работата с него, колкото и той да ми е симпатичен и на мен :) ... Влез например в някоя тема със снимки-чаршафи :laughm: и ще забележиш една от многото големи разлики ;) също така виж и как излизат нещата на телефон ;) ...
bismarck написа:Е ся пуснах и редактирах мнение в текущи в новия вариант. не виждам проблем.
Е, дано наистина само аз да имам проблем с единия от браузърите си, това вече наистина ще е изключително уважителен повод за неговото пенсиониране :grin1: ...
Последна промяна от Stringmeteo на чет авг 01, 2019 10:23 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет авг 01, 2019 10:23 am

На мен ми харесва новия форум, далеч повече от стария, най-малкото, че е responsive. :thumbup:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 01, 2019 10:24 am

gosho97 написа:... най-малкото, че е responsive. :thumbup:
Да, това за мен е една от няколкото изключително ценни разлики! :thumbup: Заради тези разлики съм готов даже да преглътна опасността да има проблеми с някои браузъри, дано само да са само някои от най-старите, а не и някои нови :hmm: ...

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет авг 01, 2019 10:38 am

Ами с Хрома нямам проблем, ще пробвам по-късно и с други да видим?

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » чет авг 01, 2019 10:38 am

Стринг ти взимаш ли участие в писането на кода ?
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 01, 2019 11:18 am

Ако питаш за форума phpBB - не. Само правя добавки по моята инсталация понякога, както и оправям някои не твърде завързани бъгове :) . Най-много ме беше яд преди 2 дни, когато покрай ръчкането по прехвърлянето на форума, открих причината (твърде лесна даже и като за мен беше :grin1: ) за бъг с езика по подразбиране (излизаше само английски досега), който бъг май е съществувал от самото начало на стария форум и не знам защо винаги съм го приемал спокойно и като нещо, което (вероятно) няма да може да се оправи. :dontknow: Те добавените езици поначало са нещо "на ръба на закона" де, за което по принцип създателите на форума не се подписват с две ръце, макар че уж правят някакви верификации...

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет авг 01, 2019 11:18 am

Моят браузър е Брейв, доколкото мога да преценя е на база Хром, екзотичен е и много режещ всякакви пуканки и реклами. Щом с него няма проблем, значи - няма проблем! :grin1:
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 01, 2019 11:28 am

Ааами, добре. Но ще се поколебая още десетина часа до довечера, че после връщането назад няма да бъде особено гладко :grin1: и може и да реша да рискувам. Въпреки факта, че за поне седмица-две в началото може да се наложи новият форум да не е съвсем оправен откъм цялостна "фризура", каквато съм му замислил :) ... Абе все пак ми се струва, че наистина ще е по-добре да направя това след 2 седмици (бързата кучка...), тъкмо ще оставя достатъчно време за тестове на и мнения за базисната нова фаца ;) ...

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет авг 01, 2019 11:42 am

По-добре 2 седмици. Хем ще го помъча и с някакви екзотични линукски браузъри :buble:

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”