НА СКИ

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Voivodata

НА СКИ

Мнение от Voivodata » пет яну 25, 2008 8:10 pm

Миналата събота ходих до Вълчи дол...на ски пистата,който не знае,там има,около 300м дължина и влек!СП беше все още няколко см и ски можеше да се карат...та тогава ми възникна въпроса,понеже съм скоро запалил се по ските,къде близо до Черноморието има аматьорски ски писти..? :hmm:
Изображение

Потребителски аватар
нашия
Регистриран: пон мар 03, 2008 9:40 am

Мнение от нашия » пон мар 31, 2008 5:10 pm

Ей, наборе, ей, градски - много допирни точки имаме с теб, много нещо! И аз съм обичам ските и знам за тази писта край Вълчи дол и я посетих през Февруари 2005. Освен, че и мен ме впечатлява като теб феномена снежна гръмотевична буря, също съм си задавал и въпроса къде са най-близките места до Варна за каране на ски. Отговарям ти - Карандила над Сливен, хижа Чумерна над Елена и хижа Узана над Габрово. Лошото на всички тези места е, че пътищата до тях почти не се поддържат и ако те затрупа снега там, няма мърдане.

Voivodata

На ски край Варна

Мнение от Voivodata » пон яну 12, 2009 9:34 pm

И кой сега е N1 :headbang:
http://www.youtube.com/watch?v=I-KEVBiBVSk

ps:На вилата реших да покарам малко ски :wink:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пон яну 12, 2009 9:39 pm

Браво, много ми хареса това клипче! Чудесен сняг и може би вилата ти е сериозен конкурент на зимните ни курорти! :D :lol:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон яну 12, 2009 9:43 pm

:D.. Браво, браво. Много ме кефи този спорт, но до сега никога не съм намерил време да го практикувам! (Като малък имах ски, но това не се брои :wink: ) :headbang:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон яну 12, 2009 9:47 pm

Aз винаги съм се чудил дали е хубаво. Никога не съм карал, изглежда интересно, но много контузии стават. :roll: Иначе браво за клипчето! :D

Voivodata

Мнение от Voivodata » пон яну 12, 2009 10:07 pm

Този спорт е много труден и както се вижда ,човек който е на ТИ с синхрона и адекватните движения вижда бая зор!Сега съм целия в мускулна и на ръцете и на краката ,защото като малоумен се бутах из равните полета и като няма и техника и става....Като малък обикалях по-големите баири из Варна и с малки ски се спусках,но определено с нормалните ски е много много трудно и затова ви казвам пробвайте и дано се научите :D

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон яну 12, 2009 10:08 pm

Аз съм чувал че плуването и ските са единствените 2 спорта които развиват всички мускули на тялото.. :roll:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон яну 12, 2009 10:10 pm

Как ти хрумна? :wink:
А аз просто се разхождах и ви пращах поздрав: http://www.youtube.com/watch?v=kwR6P2zRHjw

Voivodata

Мнение от Voivodata » пон яну 12, 2009 10:16 pm

Yogi-ами имам ски,има сняг/от 24.12.08г./ имам време и вече не издържах,а и не ми пука кой какво мисли!Някои минаващи коли ме забелязаха и ...нали се сещате,все едно да видиш моряк в София :aaa:
Радо-да,така е,но има и много техника в тях и така стават и по-лесни за упражняващите :wink:

Потребителски аватар
buldan
Регистриран: съб окт 20, 2007 10:26 pm

Мнение от buldan » вт яну 13, 2009 3:34 pm

И аз съм още начинаещ скиор! Като малък карах, но отново се качих на ски миналата година. За разлика от Патрик аз се наех да се уча да карам ски горе на Бузлуджа и сравнително късите писти на мен ми се струват, като безкрайни пропасти. Със засилването нямам проблем (отгоре на долу), но като набера скорост много ми е трудно завиването, та и спирането, дори последното го правя по "аварийния" начин. :lol:
Като се прибера след един такъв ден вкъщи и не само имам мускулна треска ами съм и с някоя и друга синина, но пък изживяването си струва. :D

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед фев 22, 2009 9:21 am

simovremeto написа:Ходил ли си на ски тия дни. На Алеко гледам, че вали по-слабо.
Ами едната ми работа е като ски учител там, качвам се няколко дни през седмицата. Дават го около 150см. Според мен е 130 някъде, понеже сляга, трудно може да се прецени. Миналата седмица преди големия снеговалеж падна лавината между Резньовете. Долно лале става на бабуни след обяд, по стената нищо не обработват, само синята. Но в такова време като предните дни, нагоре нищо не работи. Горно лале не е работило този сезон засега.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » нед фев 22, 2009 9:29 am

Работи, ама само един ден. Иначе, най-после и чешмата пред Алеко е засипана, което е добре. Млако извън темата. Ти щоне каза, че си ски учител. Големият ми син е на 4 години и от детската го записах на ски училище. Само, че ги водеха на Ветровала. Не че елошо за обучение, ама нещо не ме изкефиха с цените за мизерното си влекче. Качили децата по веднъж-два пъти на влека ито до средата и айде цяла карта. Мачирски, като цяло нищо особено, но с тези постъпки ме издразниха и догодине ще го запиша на Алеко.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед фев 22, 2009 10:00 am

simovremeto написа:Работи, ама само един ден. Иначе, най-после и чешмата пред Алеко е засипана, което е добре. Млако извън темата. Ти щоне каза, че си ски учител. Големият ми син е на 4 години и от детската го записах на ски училище. Само, че ги водеха на Ветровала. Не че елошо за обучение, ама нещо не ме изкефиха с цените за мизерното си влекче. Качили децата по веднъж-два пъти на влека ито до средата и айде цяла карта. Мачирски, като цяло нищо особено, но с тези постъпки ме издразниха и догодине ще го запиша на Алеко.
То и при нас стават мизерии с картите...същата работа, взимат карти на деца, които я се качат на влека... я не. Иначе и аз с такива малки на 4, години се занимавах тази седмица :)

Тук продължава да вали поне умерено..

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » нед мар 22, 2009 11:03 am

simovremeto написа:Волфи, тук прехвърча. Виж на Алеко лющи здраво. Не знам как там паднаха 50 см нов сняг, а на Черни връх само 10 см. Имам предположения и друг път при такава остановка на върха почти не вали, а на Алеко дават яко нова СП. Довечера мисля да ходя на нощно, дано обработят де и ще проверя каква е работата.
wolfie написа:...
П.С. Те ще минат да направят пистата, ама с кола как ще се качиш? Че тия пияници от Бай Кръстьо от пътното въобще не чистят. Те се напиват през ноември и изтрезняват някъде Април... :lol:
С вериги :lol:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”