НА СКИ

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед мар 22, 2009 11:24 am

simovremeto написа:Волфи, на Лалето яко народ. Явно друго не бачка. Дано довечера няма много хора. Там продължава да лющи здраво.
Нали знаеш, че като е лошо времето, над горския пояс става даже опасно. Въпреки че съоръженията и условията на Витоша са зле и въпреки че съм скиор, не приветствам правенето на нови писти. Преди един месец ходих в Чепеларе и останах възхитен от условията там, да не говорим Пампорово, но там е по-мека планина, няма такива виелици като тук..само дето в тоя район последните няколко години не пада сняг.
Надяваме се временно ;)

На нощтното никога няма много народ
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пон мар 23, 2009 8:44 am

Волфи, снощи ходих. На Драгалевския манастир наистина беше около 40 см на 900м, а по-нагоре бързо се увеличаваше и на Бай Кръстоьо беше около метър. На Долна на Лале беше поне 1,5, а сигурно и повече, но нямаше как да го измеря, като новия сняг беше около 50 см. Но над 1900 м видимо беще валяло по-малко, не че нямаше, но не беше толкова пухкаво. Валяло е със силен вятър. Всички борове бяха абсолютни бели от всички страни и не се виждаше зелено по-тях. Все едно са си бели. Иначе пистата беше добре, но пароди новия сняг бързо се изрови на бабуни, но на мен това не ми пречеше. Хора бол, но без опашка. И сега пътят си беше драма. Стръмното над манастира се оказа непреодолимо препятствие за всички тъпаци с летни гуми. По този начин и ни спряхме, въпреки че сме със зимни гуми и яко цепихме. После вече само вериги оправиха положението. Беше добър студ, но поне вятъра беше слаб. В началото валеши сняг, после се изясни, а накрая към 21,30 мъгла покри горната част. Като цяло много добро и има много сняг наистина.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пон мар 23, 2009 9:22 am

:thumbup: Браво, изкарал си си супер! Аз не съм се качвал от 10 дни понеже бях болен. Днес пък няма да работи нищо като гледам, а и детските няма да се качват. Ходи ми се много нагоре, но днес пък имам друга работа и едва ли ще успея.

Тук вали вече силен сняг, ситен и много гъст, като има отделни по-едри снежинки. 0,8°C
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Voivodata

Мнение от Voivodata » пон мар 23, 2009 9:45 am

Симо,защо не направи снимки!?Вероятно заради тежката обстановка около пътуването!?Аз как мислиш снимах като бях на Узана...на риск!Иначе така да искам да отида да видя този сняг на Безбог!Някой може ли да каже как се стига дотам>?

simovremeto

Мнение от simovremeto » пон мар 23, 2009 10:24 am

Кви снимки бе човек. Тия калъфи с летните гуми не знаеха как се слагат вериги, та се наложи да обувам 3, 4 коли. Добре, че си ги носеха. Ако им взимах по 5 кинта на верига щех да изкарам една надница :rofl2: Иначе горе си беше красота не земна. Но не си носих фотото, а и отидох да карам ски, беше тъмно а на пистата какво да снимам.

За Безбог.
Отиваш в Добринище на 6 км южно от Банско. Там хващаш пътя за х. Гоце Делчев. Оставяш колата на охраняем неплатен паркинг. От там се качваш на двуседалков лифт и след 27 минути си на хижа Безбог. Супер място, с малко келяви хора, но в Пирин е така.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон мар 23, 2009 10:54 am

Аз си чакам армагана от Банско. Ще посрещна пролетта с една хубава снежна картина на декстопа, която да ми охлажда сърцето през предстоящите морните безкрайни дни. Да се надяваме Стринг да се е постарал с по-голямо въображение и да е хванал хубави пейзажи. Няколко гледки вече видях и ми се напълни душата с хормони на щастието. :o

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 23, 2009 10:58 am

Ами за съжаление няма хубави пейзажи, тъй като не съм ходил там да карам ски, а поради някои утежняващи обстоятелства, нямаше как да спра с колата и поне да снимам на полето :? ...

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон мар 23, 2009 11:04 am

Така е, абе това си е голямо чудо, то първо не може да става за каквото и да е придвижване. Толкова много сняг за толкова кратко време, пак че си успял да си дойдеш. Но там в планински район не са толкова заспали, защото един такъв сняг, ако бе те посрещнал в едно Русе или Плевен смятай, че ако ще и април да е няма измъкване седмица. Аз първите дни при големия сняг, въобще не ми е било до снимки, то първо не можеш да мръднеш на 5 метра от вас, па какво останало за разходки....СТРАХОТНИ са снимките, ще си изкарам някои на хартиен носител да си ги гледам, когато закопнея за сняг...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон мар 23, 2009 11:10 am

Наистина ли не направи снимки в Банско :-?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон мар 23, 2009 11:13 am

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон мар 23, 2009 11:15 am

Мерси много, екстра са!
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Voivodata

Мнение от Voivodata » пон мар 23, 2009 11:23 am

Майко мила!!!Направо съм потресен!незнам какви 70-80см каза Стринг,но на тези снимки снега е в пъти повече от Кюстендил например!Мисля ,че просто снимките от Кюстендил не отразиха както трябва 60см сняг!не бяха направени както трябва ми е мисълта!Но тук...онемях,страхотно,невероятно!Май ще ходя на Безбог...не мога да не видя такова чудо!!!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон мар 23, 2009 6:53 pm

stringmeteo написа:Ами за съжаление няма хубави пейзажи, тъй като не съм ходил там да карам ски, а поради някои утежняващи обстоятелства, нямаше как да спра с колата и поне да снимам на полето :? ...
Леле какви чудни снимки си направил... :shock:

Веднага смених фона на компа си! Страхотно е. Уцелил си времето за уикенд - почивка! :wink:

А като погледна на вън сива и кална Дупница ми се реве... :bowl:
Последна промяна от Radoslav Petkov на пон мар 23, 2009 9:02 pm, променено общо 2 пъти.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

simovremeto

Мнение от simovremeto » нед мар 29, 2009 9:02 am

Вчера, Бачо ви Симо, направи една ски разходка до Баровец с цел използване на последния читав зимен ден. То по пътя сняг се появи още след Панчарево и в Самоков имаше 50-60% покритост с дебелина до 10 см. После на Боловец достигна около 40-50 см, а на 1600 м беше около 1 м. Нагоре нямаше как да разбера точно колко е, а и не ми се занимаваше. На Маркуджиците на 2400. за дебелината на снега можеше да се съди, че някои стълбове на влека трябваше да се навеждам за да не се ударя във въжето или колелото. Иначе перфектни писти и условия до към 11 часа. Следо това наред с многота ама наистина мнго надошли тълпи и в комбинация с високите температури пистите почнаха да се изравят. На припеците дори на 2400 м се топеше добре. После заради много народ, слезнахме на по-ниски писти, н по-добре запазени заради основата си от изкуствен сняг. Така покарахме до 13,30 след което продадохме каратите и бегом обратно. На връщане снегът в самоковското поле беше почти на изчезване, но все още се заблязваха отделни преспи. На Панчарево беше яко фул, топло и слънчево, но липста на вяскаква зеленина заради студовете разваляше пролетното настроение. За капак имаше и некви моторджии дето яко опушваха и дигаха шум и направиха прбирането до София в изпитание за всеки нормален шофьор. Ами това е. Иначе цял ден слънце и дори горе под Мусала нямаше вятър по-силен от 1,2 метра.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 29, 2009 11:18 am

simovremeto написа:Гледам, че сте се качили с Драгалевския лифт. Имаше ли яко навалица?
По лифта нямаше никой, буквално, а горе почти нямаше скиори (като изключим детското мероприятие при "Алеко"). Всъщност, нямам опит с "много" и "малко" навалица по пистите, но ми се стори, че са прекалено малко като за толкова добри условия за ски и толкова хубаво време :dontknow: ...

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”