Поход до връх Мусала - 17-18/24-25.10.2009г.

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » съб сеп 26, 2009 3:23 pm

wolfie написа:
...Утре планирам качване на Мусала, но при тези 1,4°C и 10м/с по обед, времето си е почти зимно там...
weather_master написа:
Ооо това не е нищо. Някой път трябва да дойдеш с нас към Черни Връх да видиш как се минава местността "Улея". При вятър от ЮЗ четвърт там е голям екшън - ураганен вятър при -5С,-6С, виелица... Laughing
wolfie написа:
Лелее, а уж си топломан Wink Абе не знам дали въобще ще се ходи, че май хората са доста несериозни и леко почват да бият отбой, ще видим, а през Чакъра и Саръгьол е супер, че може даже и през Маричини езера, ама деня е малък, а и приятелите с които ще ходя са малко кашкавали Smile Абе ще видим..
simovremeto написа
:offtopic: Е, само през Чакъра няма да ви отиде много повече време, ама то си зависи и от хората около тебе. При всички случаи приятно изкарване.
В тази връзка аз планирам качване на Мусала на 10.10.2009г. Сборен пункт - на паркинга при начална кабинкова станция в Боровец, в 08:00ч. Това е покана към всички желаещи от форума. Датата все още не е окончателна, и евентуално може да бъде променена за някоя от следващите съботи. Причините - много лошо време или липса на кворум /примерно само един човек - аз/.
Внимание! Походът се осъществява с неуморното и ценно съдействие на кrasi83 и включва преспиване в МС на върха и слизане на следващия ден.
Моля, заинтересованите да изразят готовността си за участие в мероприятието.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб сеп 26, 2009 9:00 pm

На мен ми се идва много, но не знам как ще съм с времето. Все пак два дни ми се виждат голямо разхищение. През този семестър ще има як гърч. :(

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 26, 2009 9:29 pm

И аз се изкушавам много по принцип... но не знам от сега... А мацки може ли да си водим? :lol:

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » съб сеп 26, 2009 10:41 pm

stringmeteo написа:И аз се изкушавам много по принцип... но не знам от сега... А мацки може ли да си водим? :lol:
Надявам се да се съберем повече хора, по принцип може и мацките да си водите, стига да искат да ходат 4-5 часа, обаче не ви гарантирам отделни стаи за спане :D .

Относно датата, със сигурност няма да е 10 октомври, т.к на 11 съм с колегите на свадбата на Станислава Трайкова /btv/, така че аз съм за изкачване на 17 октомври и както каза Сашо, спането и организацията са моя задача!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб сеп 26, 2009 10:50 pm

Аз съм за. Чакам си и графика след няколко дни да видя смените си.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

weather_master

Мнение от weather_master » съб сеп 26, 2009 10:56 pm

Брей. Те много хора са били навити. :D

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 27, 2009 3:00 am

krasi83 написа:Надявам се да се съберем повече хора, по принцип може и мацките да си водите, стига да искат да ходат 4-5 часа, обаче не ви гарантирам отделни стаи за спане :D .
:shhh: :birdfeed: :mosquito:
Шшшшт, това няма да го казвам предварително, че току-виж се разбягали :lol: ... А, а стаите да не са организирани на принципа на шведските 4(6)-орки? :lol:
krasi83 написа:Относно датата, със сигурност няма да е 10 октомври, т.к на 11 съм с колегите на свадбата на Станислава Трайкова /btv/, така че аз съм за изкачване на 17 октомври и както каза Сашо, спането и организацията са моя задача!
:scratch:

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » нед сеп 27, 2009 1:40 pm

krasi83 написа:Относно датата, със сигурност няма да е 10 октомври, т.к на 11 съм с колегите на свадбата на Станислава Трайкова /btv/, така че аз съм за изкачване на 17 октомври и както каза Сашо, спането и организацията са моя задача!
Станислава ще се омъжва?
Килъра сигурно в момента е много тъжен :(

weather_master

Мнение от weather_master » нед сеп 27, 2009 1:41 pm

Може да се оженва... :roll2:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » нед сеп 27, 2009 1:47 pm

ehh написа:Станислава ще се омъжва?
Килъра сигурно в момента е много тъжен :(
:shock: :-? :lol: :cool:

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » вт сеп 29, 2009 1:19 pm

Последните няколко поста по никакъв начин не намекват за принадлежност към настоящата тема, а именно организиране на срещи и мероприятия между форумци.
Та за какво идеше реч - на 17.10 аз и Краси Стоев организираме поход до Мусала. Сборен пункт - 08:00ч. на долна кабинкова станция в Боровец. Предвижда се преспиване на върха и слизане на 18-ти.
Още веднъж приканвам всички, които са наистина сериозни за участие в похода, да го заявят.
Заявки и уточнения ТУК още седмица до 06.10!
Ако заради тежки метеорологични условия /валеж и гъста мъгла/ походът все пак не се състои, той се отлага за 24.10.
Позволявам си персонално да подканя Стринг, Симо, Бисмарк и Ради за окончателно становище по въпроса.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт сеп 29, 2009 1:47 pm

Е, аз ако кажа нещо, го правя, затова и си трая отначало, гледайки евентуалните участници с благородна завист... В случая просто няма как- все още съм в кампания, след това и контрол на ферментацията, тъй че уикендите ми до края на месеца са плътно на село. Иначе компанията би ми била много приятна...

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » вт сеп 29, 2009 3:11 pm

Аз съм страшно навит .Само един път тази година ходих по-високо от Ч.връх, който качих 9 пъти, от които 6 сам, като за последно беше в четвъртък.Тогава от Симеоново тръгнах по обяд, горе се замотах и към 1640 тръгнах.На връщане минах направо през Платото ,включително спускане по едни камъни, после на Камен дял, през Боянския водопад, като някъде там мръкна и по пътеката до Бояна си светих с телефона,като бях абсолютно сам при едно пресичане на рекичка едвам намерих накъде продължава и слязох вкъм 2030 :jumpjoy: . Но както казва Мастъра проблем е ученето, като аз почвам и ще ми бъде трудно.Нали все пак лекциите и упражненията са от пон до петък, така че ако нямаш друга работа или личен живот, давай, че трябва да ходя само с дъртаците,дано не е обидно :oops:
ВРЕМЕТО ТЕЧЕ САМО В ЕДНА ПОСОКА

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » вт сеп 29, 2009 3:53 pm

Ами аз на 10 и 11 съм дежурен, но на 17 и 18 май съм почивка, което не означава непременно че ще дойда, но ако само от мен зависи много ми се иска. Ако идвам най-вероятно ще водя и женската с мен, та ако идва и друга ще ми е по-лесно да убедя моята. :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 29, 2009 4:13 pm

Е, ако е толкова наложително да има друга жена, ще изнамеря някоя (полу)навита, ако се наложи, ще измисля и допълнителни стимули за убеждаването :lol: ...

И за мен не е сигурно 100% засега, че ще дойда...

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”