Поход до връх Мусала - 17-18/24-25.10.2009г.

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 21, 2009 4:31 pm

Някакви индикации, шавания, промени относно (не)ходенето на връх Мусала в предстоящия уикенд? :roll:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » ср окт 21, 2009 4:57 pm

Ами аз със сигурност няма да идвам. Мога другия уикенд, ама едва ли другите ще са навити за тогава. Иначе за сегашния не изглежда толкова, зле, най-малкото ще е доста по-гтопло от изминалия, иначе май мъглата пак ще е чест спътник на ходещите. Все пак ако имате възможност понеже много ми се идва да го направим другия викенд.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 21, 2009 5:04 pm

Другия аз със сигурност съм аут, кацам на летище София едва в събота късно вечерта, което означава, че по него време вероятно ще вали сняг, по наложила се традиция от преди 2 години :lol: ...

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » ср окт 21, 2009 5:30 pm

stringmeteo написа:Някакви индикации, шавания, промени относно (не)ходенето на връх Мусала в предстоящия уикенд? :roll:
За какво ми е да шавам и да коментирам нещо, което още преди два месеца съм решил. И то е, че поход ще има и аз ще бъде на него. Не, че се чудя какво да правя през уикендите, не че парата и свободното време са ми в излишък, а просто го искам. Въпрос на приоритети е да решиш да си там в дадения ден и да го направиш. И нито други ангажименти, нито хиляда и един дена ослушване и уговорки, а накрая отказване са в природата ми.
Оказва се - отварянето на тази тема тук събра единствено сигурните за похода от самото начало, а именно инициаторите. От решението на останалите, за които и този уикенд не е подходящ, ми е страшно неприятно!
Живот и здраве, в събота съм на линия.
Очаквам Краси и Ради да ме последват, ако има други ентусиасти - също.

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » ср окт 21, 2009 7:10 pm

За съжаление понякога на човек му се налага да взема решения, които не иска да взема. Така е и с мен сега. Няма да мога да дойда. Не, че не искам. Напротив. Ужасно ми се идва. Но изскочиха шибани семейни задължения. Изпокарах се с жената. И в крайна сметка няма да стане. На тези, които ще отидат желая весело изкарване, хубаво време и да вдигнат една наздравица за всички форумци! :(

simovremeto

Мнение от simovremeto » ср окт 21, 2009 8:29 pm

alexander написа:
stringmeteo написа:Някакви индикации, шавания, промени относно (не)ходенето на връх Мусала в предстоящия уикенд? :roll:
За какво ми е да шавам и да коментирам нещо, което още преди два месеца съм решил. И то е, че поход ще има и аз ще бъде на него. Не, че се чудя какво да правя през уикендите, не че парата и свободното време са ми в излишък, а просто го искам. Въпрос на приоритети е да решиш да си там в дадения ден и да го направиш. И нито други ангажименти, нито хиляда и един дена ослушване и уговорки, а накрая отказване са в природата ми.
Оказва се - отварянето на тази тема тук събра единствено сигурните за похода от самото начало, а именно инициаторите. От решението на останалите, за които и този уикенд не е подходящ, ми е страшно неприятно!
Живот и здраве, в събота съм на линия.
Очаквам Краси и Ради да ме последват, ако има други ентусиасти - също.
Супер, ама защо не беше толкова сигурен миналия уикенд или следващия, когато и аз можеше да присъствам. Освен това самите вие го измествахте постоянно от първоначално зададените дати. Така, че съжалямвам ама не ми се струва уместно да ме обвиняваш в някакъв вид дезертьорство. Бях навит и за миналия укинед, въпреки лошото време, но никой от вас - инициаторите не даде дори идея да се ходи.

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » ср окт 21, 2009 9:31 pm

Спокойно де, няма нужда от спорове, стига да има хубаво време, аз винаги съм навин и за след 2-3 седмици пак! Ако не, през лятото :D

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет окт 22, 2009 8:45 am

Aми на мен нещо не ми стана ясно. Ще ходим или не? Моето мнение е следното : Ако ходим повечето от заявилите, да се качим - Ок и само със Сашо бих се качил. Няма проблем. Обаче, какъв би бил смисъла? В мъгла, облаци, може би брутален вятър (хич и не говоря за температура или някакви валежи)? Няма да има гледки, няма да има спокойствие. Чакам някакви индикации. Нека погледнем на нещата разумно. Не може да се качваме на инат, трябва да решим струва ли си. Ако някой заяви че си струва, ми хубаво нека да отидем, макар и да ми се струва неразумно...

Сашо (мисля че ясно заяви че ще се качваш, но все пак), Краси, отиваме ли?
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

krasi83

Мнение от krasi83 » чет окт 22, 2009 8:50 am

Radoslav Petkov написа:Aми на мен нещо не ми стана ясно. Ще ходим или не? Моето мнение е следното : Ако ходим повечето от заявилите, да се качим - Ок и само със Сашо бих се качил. Няма проблем. Обаче, какъв би бил смисъла? В мъгла, облаци, може би брутален вятър (хич и не говоря за температура или някакви валежи)? Няма да има гледки, няма да има спокойствие. Чакам някакви индикации. Нека погледнем на нещата разумно. Не може да се качваме на инат, трябва да решим струва ли си. Ако някой заяви че си струва, ми хубаво нека да отидем, макар и да ми се струва неразумно...

Сашо (мисля че ясно заяви че ще се качваш, но все пак), Краси, отиваме ли?
Да, естествено че ще се ходи и не мисла,че чак толкова ще е лошо времето; циклонът минава много южно.

krasi83

Мнение от krasi83 » чет окт 22, 2009 8:51 am

Аз единствено не бих тръгнал, ако днес ми откажат съдействие за лифта!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » чет окт 22, 2009 8:57 am

Добре, ще изчакаме въпроса с лифта.

simovremeto

Мнение от simovremeto » чет окт 22, 2009 9:20 am

Пичове за какво ви е лифт, не мога да разбера? При положение, че ще тръгвате в 8 от Боровец и да лазите пак ще стигнете до 17,00 на върха. Иначе средното време е 4 часа до хижата и още два часа до горе. :-?
Както и да е вие си знаете. От мен приятно ходене, иначе аз не виждам да е кой знае колко лошо времето. Е без мъгла и силен вятър няма да минете, но и да превали ще е за малко и май по-вероятно в събота срещу неделя и в неделя. Айде и успешно покоряване.

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » чет окт 22, 2009 5:06 pm

Въпросът с лифта е уреден! Както и по-рано споменах, сборният пункт е долна кабинкова станция в Боровец. Всички желаещи трябва да са там до 08:00ч.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » чет окт 22, 2009 5:46 pm

alexander написа:Въпросът с лифта е уреден! Както и по-рано споменах, сборният пункт е долна кабинкова станция в Боровец. Всички желаещи трябва да са там до 08:00ч.
Ехх блазе ви, който може да ходи! Макар, че хващате сигурно последния влак за Мусала! Лятото е по-благоразположено към подобен род разходки! Но нали требе да е приключение! Успех на всички, които ще ходят!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » чет окт 22, 2009 6:08 pm

ОК. Всичко е ясно. Аз ще участвам!

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”