ИЗКАЧВАНЕ НА ВРЪХ МУСАЛА '2010

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт ное 02, 2010 8:51 am

angilari написа:
ncuxap написа:А, тая е безценна просто :lol: :lol:
http://tsvetomir.snimka.bg/mountain/mus ... 269669.big
:thumbup: :thumbup: :grin1: :grin1:
Имаше навремето една реклама с един каубой - Марлбро мен - едно към едно!!! :buble: :thumbup:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » вт ное 02, 2010 12:24 pm

Качих още снимки, а с психозата ми (или вече диагнозата :grin1: ) относно Бяло море Само искам да добавя, без да съм теглил линии и изчислявал по формулите, че в секторите Чалдаг-Тасос и Тасос - Боздаг има участъци с достатъчно ниски възвишения, за да може да се види и морето. Разбира се там където то е достатъчно близо до континенталната част от брега, а не чак на нивото на остров Тасос. Смятам, че на снимките дори се вижда! Става въпрос не за слоя с маранята, а слоя непосредствено под нея. Има поне 2 места. Е... всеки може да оспори, щото наистина не се вижда лулата на капитана на някой кораб :grin1: :grin1: :grin1: http://wolfie.snimka.bg/nature/musala-3 ... 5723.0.big
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » вт ное 02, 2010 1:05 pm

wolfie, и аз мисля че това равното в далечината си е морето ;)

Ето и моите снимки..неочаквано добри за правени с телефон, но слънцето прави чудеса ;)
http://angilari.snimka.bg/mountain/musa ... 274314.big
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » вт ное 02, 2010 1:19 pm

Веско, екстра са снимките :thumbup: . Наистина въобще не личи че са от телефон.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » вт ное 02, 2010 1:57 pm

wolfie написа:Качих още снимки, а с психозата ми (или вече диагнозата :grin1: ) относно Бяло море Само искам да добавя, без да съм теглил линии и изчислявал по формулите, че в секторите Чалдаг-Тасос и Тасос - Боздаг има участъци с достатъчно ниски възвишения, за да може да се види и морето. Разбира се там където то е достатъчно близо до континенталната част от брега, а не чак на нивото на остров Тасос. Смятам, че на снимките дори се вижда!
wolfie, точно там, където морето е близо до сушата няма как да се види, защото непосредствено до брега се е проточил един рид около 400м висок. Именно той крие морето. Теоретично (по формулата)за да се види морето този рид не трябва да е по-висок от 240м. А тези около 400м го скриват чак до нивото на Тасос. А след Тасос (до нивото на който реално би могло да се види нещо), то вече е зад хоризонта.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » вт ное 02, 2010 2:23 pm

Бял облак написа:
wolfie написа:Качих още снимки, а с психозата ми (или вече диагнозата :grin1: ) относно Бяло море Само искам да добавя, без да съм теглил линии и изчислявал по формулите, че в секторите Чалдаг-Тасос и Тасос - Боздаг има участъци с достатъчно ниски възвишения, за да може да се види и морето. Разбира се там където то е достатъчно близо до континенталната част от брега, а не чак на нивото на остров Тасос. Смятам, че на снимките дори се вижда!
wolfie, точно там, където морето е близо до сушата няма как да се види, защото непосредствено до брега се е проточил един рид около 400м висок. Именно той крие морето. Теоретично (по формулата)за да се види морето този рид не трябва да е по-висок от 240м. А тези около 400м го скриват чак до нивото на Тасос. А след Тасос (до нивото на който реално би могло да се види нещо), то вече е зад хоризонта.
Успоредно на брега и непосредствено край него около Кавала наистина има една планина Символон, която е горе долу толкова висока. Убеден съм, че все някъде има оптическа видимост с морето, но това не е толкова важно в крайна сметка.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

weathermaster
Регистриран: пон дек 24, 2007 9:37 pm

Мнение от weathermaster » вт ное 02, 2010 7:26 pm

Снимките наистина са страхотни, определено има доста повече сняг от миналата година. Хванахте уникално време и много добра видимост!Браво :D

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » вт ное 02, 2010 9:18 pm

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт ное 02, 2010 11:41 pm

Хаха, супер си го направил Дак. :thumbup:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » ср ное 03, 2010 6:18 pm

ВОЙВОДАТА написа:Ха хааааааааааааааа, Белия облак и Симо са големи хърби, а за Волфи, някакси си го предтставях по-малък а Ангилари по-голям, интересно... :D
Верно е Войводо, хърби сме:grin1: , ама какво се получи. Най-хърбавите, пореха снега като снегорин на магистрала и качваха връх сле връх, а по-масивните валчеха езици по-пътеката и пуфтяха като парен локомотив при изкачване на Вакарел. Най-хърбавият Психаря, се качи прън на най-гадния връх Дено, после беше Цецо, трети се дотътрих аз, а Мастера и неговите пичвое бяха малко зад мен. От нас пешаците, които покорявахме върхове най-мощен беше Мастера. Иначе неговите пичове много добре се справиха, въпреки че, нямаха подходящо облекло, едният беше с некви обувки, като цвички, имаха огромно желание и се справиха отлично. Евала.

Иначе днимките са много яки и се радвам, че не си взех моето фото. Едва ли щях да направя по-добри от тези на колегите и правилно съм си спестил някой и друг грам. :thumbup:

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » ср ное 03, 2010 6:32 pm

Бял облак написа:
Мда аз също мисля, че морето не се вижда! Няма ниски участъци наоколо, за да се види морето! Около Кавала са само планини! Самият Кавала е амфитеатрално разположен, към морето! Просто няма как да се види! Над града са едни страхотни скали, на изток пък са Родопите, на Запад също има планини, там е една голяма верига от планини!
А за снимките, евала, много хубави снимки! Гледах ги всичките с голям интерес! Поздравления още веднъж за начинанието ви! :thumbup:
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » ср ное 03, 2010 6:52 pm

simovremeto написа:
ВОЙВОДАТА написа:Ха хааааааааааааааа, Белия облак и Симо са големи хърби, а за Волфи, някакси си го предтставях по-малък а Ангилари по-голям, интересно... :D
Верно е Войводо, хърби сме:grin1: , ама какво се получи. Най-хърбавите, пореха снега като снегорин на магистрала и качваха връх сле връх, а по-масивните валчеха езици по-пътеката и пуфтяха като парен локомотив при изкачване на Вакарел. Най-хърбавият Психаря, се качи прън на най-гадния връх Дено, после беше Цецо, трети се дотътрих аз, а Мастера и неговите пичвое бяха малко зад мен. От нас пешаците, които покорявахме върхове най-мощен беше Мастера. Иначе неговите пичове много добре се справиха, въпреки че, нямаха подходящо облекло, едният беше с некви обувки, като цвички:
Жилави е точната дума. Големите мускули при големи физически натоварвания искат много кислород, а малките, но тренирани мускули се справят и с малко кислород. Жалко, че и аз не бях в такава форма за да мина по техния път. Може би догодина, кой знае...
Браво, пичове!

simovremeto

Мнение от simovremeto » ср ное 03, 2010 7:04 pm

Споко, бе Дак, аз се шегувам. Всеки да прави това, което най-добре чувства, че трябва да направи и не трябва да изпитва вина за това свое решение :thumbup:

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » ср ное 03, 2010 7:20 pm

simovremeto написа:Споко, бе Дак, аз се шегувам. Всеки да прави това, което най-добре чувства, че трябва да направи и не трябва да изпитва вина за това свое решение :thumbup:
Симо, аз не съм се обидил на никого, напротив, наистина ви се възхищавам :thumbup: За мен наистина сте много жилави и здрави типове. Психаря на връщане беше пред мен на въжето и направо ми взе акъла. Аз бях по средата, а той вече беше долу на заслона.
Ама така е. И аз преди години хвърчах яко, семейния живот и ЕГН-то си оказват влияние. :wink:

simovremeto

Мнение от simovremeto » ср ное 03, 2010 7:31 pm

dak_evil написа: семейния живот и ЕГН-то си оказват влияние. :wink:
:nono: Не само, не само, ей тия работи също :beer: :drunk: :drunk1: :toilet: :arg: :drinking: и много други :grin1:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”