Незабравимо пътуване до Шлезвиг-Холщайн, Дания и Швеция

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Незабравимо пътуване до Шлезвиг-Холща

Мнение от wilkosz » пет сеп 24, 2010 9:19 pm

Предлагам ви албумът със снимки, който направих по време на пътуването си в дните 19-22 септември в северната германска провинция Шлезвиг-Холщайн, Дания/посетих градовете Копенхаген, Ниборг и Аабенраа/, както и Швеция/посетих Хелзингборг и Малмьо/. Пожелавам на всеки да има щастието да види тези държави! Първият ден бях в района на град Шлезвиг, прекрасна зелена природа, хълмове, и променливо време с дъждове и слънце. На втората сутрин отпътувахме с кола за Дания, следобяд вече бяхме в прекрасният Копенхаген, преминали през 2 величествени моста над морето, свързващи полуостров Ютланд първо с остров Фунен, на който се намира град Одензе, и след това с остров Зеланд, на който е Копенхаген. Датската столица има великолепна стара архитектура, сами ще се убедите. На следващия ден пътувах с влак по маршрут Копенхаген-Хелзингьор в Дания, оттам с кораб през морето до отсрещния шведски Хелзингборг. След разходка в също така красивия шведски град, отпътувах с влак за Малмьо. Тази част на Швеция е равнина и без гори, прилича на Дунавската равнина, леко хълмиста. През целия ден валя дъжд неспирно. Температурата беше +13 градуса. Град Малмьо не остъпва по архитектура, с население 270 000 жители е третия по големина в Швеция. Навсякъде чисто, подредено, поддържано. Вечерта се прибрах в Копенхаген с влака през най-дългия мост над морето в Европа, свързващ го с Копенхаген, пътува се 35 минути между двата града. Мостът е открит на 2 юли 2000 г., дотогава не е имало връзка между Скандинавия и останалата част на Западна Европа. На следващият ден вече беше ласкаво слънце, но студено. Отново Копенхаген, посетих квартал Кристияния, където се намира комуната на хипита, и други подобни, които живеят независимо от света. Но честно казано чувството в мен беше неприятно, запустяло, бурени, олющени постройки, никой нищо не е пипнал, а там живеят хора с години. Веселят се, правят си концерти, пушат трева...Посетих и увеселителния парк Тиволи, но честно казано не си струва, само за вход ти вземат 11 евро, а после ако искаш да се возиш на нещо, пак плащаш и то дебело, 10 евро за едно качване на влакче на ужасите...В Бремен октомврийският увеселителен парк е на народни цени, по 2.50 на въртележка или на блъскащи колички, а влакчето на ужасите и виенското колело са по 3 евро.
http://yogimax.snimka.bg/travel/shlezvi ... 535739.all

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб сеп 25, 2010 10:19 am

Бах, му мамата.:oops: Колко колела имаше закачени на една от снимките, ле-ле. Макс, имаш ли и други снимки на влака, освен тази която си качил?

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб сеп 25, 2010 10:30 am

И на мен ми направи това силно впечатление - колко много колела. Иначе какво да кажа, страхотна архитектура, зелелнина и студенина :grin1:

Дания и Швеция са сред най-развитите държави в света, извън ЕС!!!

Браво Макс, добре си направил като си ги посетил. То и моя братовчед докато учеше в Германия, къде ли не отиде - Франция, Швейцария, Италия.., все екскурзиийки си правеше.... :wink:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

paceko
Регистриран: ср фев 11, 2009 3:28 pm

Мнение от paceko » съб сеп 25, 2010 10:35 am

В "Шлезвиг-Холщайн"има един хубав град за посещение-Любек.Ако не си ходил-заслужава си.В списъка на Юнеско е.Мога да ти препоръчам някое хотелче в старата част.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб сеп 25, 2010 10:35 am

Абе май в цяла Европа се придвижват с велосипеди. В Копенхаген беше лудница от колелета, бях на квартира близо до университета, там пък не знаеш колко имаше. Студентите масово ходят на лекции с колело. Нямам други снимки на влакове, обаче влакът в който бях беше идеален, по-модерен от този, който съм заснел в Малмьо. Едната снимка е обаче от чакалнята на гарата в Хелзингборг. И в Дания бяха съвсем същите влакове. Вътре с електронно изписване по минути на всички гари по маршрута, съобщаване на шведски/датски и превод на английски, а метрото в Копенхаген се движи без шофьор, а автобусите са на природен газ до един! и не замърсяват...изобщо толкова са напред от нас, че ме обхваща депресия...
Интересно е, че в Швеция живеят масово в многоетажни блокове, не в къщи с дворчета като в Германия. Това ме изненада, из целия град Малмьо квартали само с блокове, и то високи по 8-14 етажа, не по 3-4 етажа като в Бремен, влака минава почти през целия град през средата и видях. За природата, в Шлезвиг-Холщайн преобладават горите, голямо горско богатство има там. В Дания горите са малко, преобладават полетата, в Швеция между Хелзингборг и Малмьо пък изобщо няма нито една гора, само единични дървета и полета. Бреговете са ниски, но твърде няма пясък, извън Копенхаген чак има малки плажове с пясък, както и на полуостров Ютланд, източното крайбрежие при градчето Аабенраа, последните слънчеви морски снимки са от там.
Последна промяна от wilkosz на съб сеп 25, 2010 10:44 am, променено общо 1 път.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб сеп 25, 2010 10:42 am

А това на ръба на сградата е термометър, показва 12 градуса в 17 ч. в неделята в Копенхаген след дъжда. http://yogimax.snimka.bg/travel/shlezvi ... 9.20714119

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб сеп 25, 2010 6:49 pm

Ха, яко е това с ръба. Иначе незнам как си откриваш велосипеда сред всичките там. :grin1:

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » съб сеп 25, 2010 6:54 pm

simovremeto написа:Бах, му мамата.:oops: Колко колела имаше закачени на една от снимките, ле-ле. Макс, имаш ли и други снимки на влака, освен тази която си качил?
За Хага и Амстердам да не ви разправям какво е...! :grin1:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб сеп 25, 2010 6:59 pm

yogimax написа:А това на ръба на сградата е термометър, показва 12 градуса в 17 ч. в неделята в Копенхаген след дъжда. http://yogimax.snimka.bg/travel/shlezvi ... 9.20714119
Как са го направили тоя термометър :-?

Евала. В Дупница няма нито един уличен... :grin1:

А едно птиченце ми подсказа без да иска, преди време, че се замерва температурата в парк Ловен дом, предполагам при сградите около ретланслатора и ТВ кулата. Но там е хълм над 600 м/н/в и не ме влече да се мушя. :grin1:,поне да бяха данни от котловинното дъно...
angilari написа:
simovremeto написа:Бах, му мамата.:oops: Колко колела имаше закачени на една от снимките, ле-ле. Макс, имаш ли и други снимки на влака, освен тази която си качил?
Ангиларий, и по едно кексче не донесе значи... :grin1: :flourish:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » съб сеп 25, 2010 7:08 pm

angilari написа:
Какво ще ви говоря..вижте сами:

трафик на светофар в Амстердам:

Изображение

Приятелката ми на фона на Веломания 2010 :grin1: :

Изображение
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”