НА МОРЕ

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

НА МОРЕ

Мнение от simovremeto » съб юни 30, 2007 9:13 am

Иначе, по мое мнение, на Лозенец е хубаво, но малко селско (не че искам да обиждам селяните, просто някои неща са недооправени...), поне такива са впечатленията ми от допреди 2 години...
Ей и аз бях там преди 2 години от 6 до 15 септември. Село си беше, но мен град не ми трябва, защото цяла година с в него. Беше много добре защоно нямаше хора, цените бяха меко казано идеални - по-ниски от тези в София. Работеха само 3, 4 заведения, но то и за тях нямаше хора. Виж на теб ще тие скучно, защото няма много мацки. Аз ходих с жената и големия син (малкия го направихме там) и беше супер. Времето естествено си го подбрах идеално - на 7 се оправи и се развали вечерта на 15. Водата перфектна. Сега знам че са се заразили от бетонния вирус. Не мога да ги разбера как от всяко село искат да направят Слънчев бряг, ама това е тема на друг разговор.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 30, 2007 9:30 am

Ей, прав си за това, че е по-добре курортите да са по-простовати :wink: . Това за селото го казах по-скоро според критериите на другите, с които съм говорил. НО... все пак, има някои неща, които ме дразнят и в нарочен за селски и див курорт, примерно разни откровено занемарени неща, след като човекът вече се е намесил веднъж. Не помня точно последния път какво не ми хареса (преди 2 години се вяснах там само за около час), но за малко по-рано си спомням, че имаше една голяма жабунящина точно на пътя за плажа, което... селско или не, въздейства доста отрицателно на курортното настроение. То ако беше поне дива жабунящина, както и да е, ама то когато човекът се намеси някъде, вече каквато и да е жабунящина не е съвсем дива... Абе, не знам, ама усещането беше грозно...

simovremeto

Мнение от simovremeto » съб юни 30, 2007 10:08 am

Има заустена река, която когато е малък оттока не може да пробие пясъците повърхностно. То няма лошо, това е нормално за почти всички реки вливащи се в морето без най-големите. Лошото е че, повечето пъти тези псевдо лимани са пълни с лайна и всякакви боклуци.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб юни 30, 2007 12:58 pm

Simo 4estit da ti e malkiq-v momenta e e sigurno o6te sukal4e,mnogo zdrave na bebeto(mnogo obi4am bebeta) :lol: :lol: ...Za men nai-dborotoqmsto za po4ivka e Slyn4ev brqg-tam bqh minaloto lqto za 4 dena i izhar4ih 600lv samo az-edno kafe struva 3lv..za drugite ne6ta bez komentar....samo restoranti,msilqhme da hodim po magazinite da pazaruvame-tame zna4itelno po-evtino,no vse pak nalie din jivot s ejivee-kato 6te sme care,care 6te sme :lol: ima6e mnogo nemkini i polqkini :-P

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 17, 2007 11:31 pm

Тара, добре дошла отново тук, как беше морето? ;-)

TARA
Регистриран: пон апр 02, 2007 10:04 pm

Мнение от TARA » вт юли 17, 2007 11:31 pm

Беше супер!Нямаше много хора,морето беше чисто,но жабунящината още си е там.Не е по-скъпо от софийските кръчми,но обслужването и кухнята са доста по-добри.За съжаление доста страдат от бетонния вирус,но вече май в цяла България е така.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 15, 2007 11:39 am

simovremeto написа:...
Абе не съм дремал. По принцип през юли и август не можеш да ме накараш да стъпя на нашето море по ред причини. Най-хубаво за мене през юни и септември, но ако уцелиш време. А това сега ако отида ще е за 4 дни, колкото да се разпиша. Попринцип съм с двама юнака и двамата под 3 годинки и изобщо не съм плънирал почивка с тях, защото такава нямаше да има. Просто сега намерихме баба, която да ги гледа за 4,5 дни...
Да, и аз съм на това мнение, само че не ми харесва варианта юни. Просто тогава слънцето вече е достатъчно високо, за да създава непоносима жега (независимо, че въздухът реално е все още сравнително хладен), а водата често е недостатъчно топла и отгоре на всичкото най-непостоянна - често пада рязко за часове при подходящ вятър...
Септември е друга бира - отслабнало слънце, почти винаги все още доста топла вода, спокойно време, с редки случи на много резки промени. Е, понякога точно в първите дни на месеца се случва първото сериозно, чисто есенно захлаждане, но даже и при него истински неподходящото и студено време се оказва за не повече от 2 дни. Да, аз ходя точно в първите дни на месеца и често съм се прекарвал от това. Може би идеалният период е някъде 5-10.09., след това става малко по-рисковано като цяло. Говоря по принцип, за в случай на предварителна, дългосрочно планирана почивка, иначе, краткосрочно, чак до края на месеца могат да се улучат идеални дни...

simovremeto

Мнение от simovremeto » съб сеп 15, 2007 12:53 pm

Да, бе друга бира, даже и две, ама сам си казал, че първото хубаво застудяване е още в началото до 6 и ако се случи като тази година да повтори става направо за коняк работата. Макар, че по морето отново минаха почти метър, но ако си две седмици там 2,3 лоши дни е нищо. А като отидеш за 4,5 дни като мен и един лош ден както се очертава 21 вече е сериозен минус.
Иначе през юни общо взето можеш да разчиташ на повече слънце, но ако водата е тръгнала добре и студените фронтове не са много добре изразени, т.е. да няма северозападен вятър.
А пък ако не искаш да имаш проблеми с времето - Гърция, Турция, но там вече е друга мастика.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 29, 2007 2:01 pm

simovremeto написа:...
Иначе през юни общо взето можеш да разчиташ на повече слънце, но ако водата е тръгнала добре и студените фронтове не са много добре изразени, т.е. да няма северозападен вятър.
А пък ако не искаш да имаш проблеми с времето - Гърция, Турция, но там вече е друга мастика.
Това го виждам със закъснение :lol: :lol: , затова ти отговарям сега. Там е работата, че аз не искам да разчитам на много слънце, още по-малко на жестоко силно слънце като юнското. В който и месец да съм на море, предпочитам да не е съвсем слънчево (обичам шарено слънчево :) ). А през септември друг голям плюс е и това, че слънцето вече е доста по-ниско и е доста по-слабо, като цяло. Да, получава се противоречие с цялостната ми любов към горещините, но там е работата, че не обичам да изгарям (а това става много лесно) - изгарянето състарява много силно кожата (моята на някои места вече е доста зле в това отношение). Освен това, едно е да е горещо, даже рекордно горещо, просто като факт, да се наслаждаваш на самия факт, на момента, на атмосферата, на знойните тропически вечери :cool: :beer: ... а съвсем друго е да лежиш на плажа и да се пържиш като гущер... :wink:
Последна промяна от Stringmeteo на съб сеп 29, 2007 2:46 pm, променено общо 1 път.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб сеп 29, 2007 2:15 pm

По тая логика трябва да се радваш и на -20???Ти като си на топло?? :-?

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб сеп 29, 2007 2:25 pm

Аз най -много харесвам морето след фронт от запад. тогава е бистро тихо а времето е по-хладно. Иначе и аз обичам да има пътра сянка, а през лятото дори се радвам на облачните дни, защото аз ходя да плувам а не да се пека. В другите дни ходя рано за да си направя плуването 10 - 10 и 30 ( плувам около 1 час с почивките) и след това си заминавам или стоя още малко на брега , но облечен с бяла фанелка и шапка. Не обичам да изгарям!!! Леко зачервяване на кожата получавам през първите ми бани април месец, но тогава слънцето не е чак толкова силно... :wink:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » съб сеп 29, 2007 3:00 pm

Аз пък, освен че харесвам студеното-да стоя навън,обичам и да гледам обстановката-т.е. и двете. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 29, 2007 9:32 pm

ТАРА, какво стана с морето на щерката, в крайна сметка изпрати ли я и ако да, как е изкарала? :) Питам, защото беше споменала нещо за черпене :wink: ... :lol: :lol:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » нед дек 23, 2007 5:23 pm

Преди малко бях навънка в парка, ворето беше чисто и бистро, а основните цветове, които се смесваха бяха тъмно розово, синьо, череникаво, много красиво беше, чудесно си прекарах 8-) :D На няколко
места в Морската градина имаше още слана, даже и при това топло време :roll:

TARA
Регистриран: пон апр 02, 2007 10:04 pm

Мнение от TARA » ср дек 26, 2007 9:54 pm

ТАРА, какво стана с морето на щерката, в крайна сметка изпрати ли я и ако да, как е изкарала? Smile Питам, защото беше споменала нещо за черпене Wink ... Laughing Laughing
Стринг,това съм го пропуснала,но не е умишлено :oops: Морето на сина се размина,но черпенето си остава :wink: :) :)

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”