ИЗКАЧВАНЕ НА ВРЪХ МУСАЛА '2012

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » чет авг 02, 2012 1:52 am

blue написа:Аз отдавна се каня да дойда с вас ама все нещо изскача.То и сега май натам отиват работите ама все пак да попитам къде ще спите и транспорта как ще е?
Ами още нямам ясна идея как точно! :laughm: Утре все още приемам записвания и от четвъртък преминаваме към организацията! :wink:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет авг 02, 2012 12:00 pm

Днес е четвъртък, така че по добре да започваме да се организираме ;) Май нямаме коли, така че предполагам ще се пътува с автобус.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 02, 2012 12:13 pm

Добре е като начало да уточните и някакъв график (или поне максимум 2 варианта на график) - кога (и за долу-горе колко време) се изкачва, къде/дали се нощува, кога се слиза - той може да послужи като добър афиш за евентуално привличане и на други участници ;) ...

Потребителски аватар
ncuxap

Мнение от ncuxap » чет авг 02, 2012 12:30 pm

Еми ето един примерен вариант. Пътуване с автобус до Самоков от 7 сутринта в събота, от автогара юг, от там някакви маршрутки имало до Боровец, да кажем в 9:30 сме на Боровец. После цял ден нагоре до върха, от където и да минем ще е дълго изкачване, освен ако не бързаме, но предполагам че няма. Денят е дълъг и не бих се притеснявал че няма да стигнем. За спането, предполагам че може да спим на станцията, ако не, долу на заслона при езерото. За връщането имаме цялата неделя, като последният рейс от Самоков мисля че беше около 7 вечерта. Не мисля че ще има проблеми и на връщане. Много ходене е, но мисля че никой от кандидатите за похода няма проблеми с многото ходене. :wink:

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » чет авг 02, 2012 2:09 pm

Да, варианта на Ванката е добър, докато не се намери доброволец с кола и книжка, че в групата ни засега май няма пълна комбинация. :laughm: Аз сега се явявам на изпити. :laughm: Както и да е, значи оставяме варианта на Психаря като работен за момента, надявам се да има още желаещи. :roll: :-? :hmm1:

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » чет авг 02, 2012 2:20 pm

За 87 път ще бъде отбелязан празникът на Рила планина
02 август 2012 | 11:29 | Агенция "Фокус"
Начало / Обществени организации
Боровец. Тази събота и неделя за 87 път ще бъде отбелязан празникът на Рила планина. По този повод ще бъдат намалени цените на билетите за лифтовете в Боровец и те ще бъдат съответно 7 лв. за възрастни и 4 лв. за деца. Празникът на Рила планина се чества всяка година в първата неделя на август и събира хиляди планинари от страната и чужбина. Те засвидетелстват любовта си към Рила с масово изкачване на първенеца на Балканите - връх Мусала, както и с различни забавни игри и концертна програма. Традиционно се отличават най-възрастният планинар на празника, най-малкият турист, както и най-малкият покорител на връх Мусала.
Намалението на лифт билетите в Боровец ще важи за двата почивни дни, 4 и 5 август.

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » чет авг 02, 2012 2:22 pm

Хахаха, ти ме уби, как го нацелих. значи ще може да спим в станцита и явно не само ние. :) :grin1: Само дано има Места, но и поляната пред нея върши работа. :grin1:

krasi83

Мнение от krasi83 » чет авг 02, 2012 2:24 pm

За съжаление, аз вече казах на Веско, че няма да мога да се включа в похода, заради проблема със ставата ми, просто не смея да рискувам. Както вече разбрахте тази събота и неделя е празник на Рила, почти съм сигурен че няма да има места за спане. Живи и здрави през октомври може да организираме още едно качване, аз се надявам до дотогава да съм "по-добре", на 2 октомври станцията навършва 80 години и предполагам,че ще има хубав купон! :)

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » чет авг 02, 2012 2:27 pm

Ще се гушнем и така.. :grin1: Ами все някъде ще намерим да спим, няма начин, но спални чували са препоръчителни, поне ще е купон. :grin1: Иначе кофти Краси, пожелах ти бързо оздравяване и хващай колелото. :P

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » чет авг 02, 2012 2:29 pm

п.п. ако някой дойде с кола и за един ден можем. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 02, 2012 2:40 pm

Колко са кандидатите, защото и с кола повече от 5 човека (заедно с шофьора) не могат да се извозят? :grin1: От къде се предполага да е изкачването и колко часа би бил преходът, че да има вариант за 1 ден? :hmm:

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » чет авг 02, 2012 2:49 pm

Засега сме 3-ма сигурни. Иначе за ден става мисля, Цецо и Иван за подробности. :wink: Аз съм повече за един ден да сме, ако трябва и лифта ще хванем. :wink:

Потребителски аватар
ncuxap

Мнение от ncuxap » чет авг 02, 2012 2:51 pm

Ами ако ще ползваме твоята кола, ставаме 5 човека от форума. Но е възможно да сме и повече от 5, тъй като офертирах един приятел преди обяд и той каза че щял да си помисли. Утре ще се знае дали му се идва на него или не. По скоро не, доколкото го познавам и знам какво значи "ще си помисля" за него, но все пак... Иначе Мусала за 1 ден си е лудост, независимо дали сме с кола или не, прекалено много път е, само ще бързаме и няма да е много забавно. Трябва да е другаде, но къде.. :dontknow:
А да, с лифт може, тогава ще е добре за 1 ден. :wink:

krasi83

Мнение от krasi83 » чет авг 02, 2012 4:09 pm

Като се организирате, имате точната бройка на хората, мога да се свържа с наблюдателя и да питам евентуално за места! :D

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет авг 02, 2012 6:09 pm

Това с нощувка горе в станцията звучи много добре.Аз още съм 50/50 но по късно тази вечер ще знам със сигурност дали ще дойда :)
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”