ИЗКАЧВАНЕ НА ВРЪХ МУСАЛА '2012

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пон авг 06, 2012 7:04 pm

:grin1: :thumbup:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
Корчев
Регистриран: чет дек 09, 2010 11:22 pm

Мнение от Корчев » вт авг 07, 2012 8:55 am

Браво, браво :clap: :clap: , мойта поревава на по засуканите места...ама после ме пита кога ще ходим пак :) явно е мазохистка :grin1:, е тя и мааалко бременна сега та може и от хормоните така...
Другия път и мен ме бройте ;)

п.п. Това с пиенето не ми аресва....да мъкнеш пиене пък после тя да ти испие 50%, друго си е 100 за теб...някак си не го разбирам :dontknow: :grin1: :grin1: :grin1:

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » вт авг 14, 2012 9:25 pm

Утре смятам да изкача Мусала за първи път.:)Снимки като се прибера в Ямбол.

Потребителски аватар
storm

Мнение от storm » нед авг 19, 2012 9:23 pm

На 17 август бях на Мусала.Подробности и снимков материал след 2 дни като се прибера,понеже от телефона не ми е удобно да пиша дълги съобщения.

Потребителски аватар
storm

Мнение от storm » ср авг 22, 2012 12:09 am

Тъй,ето и накратко как беше качването.Бяхме отседнали в Боровец и за да ни е по-лесно с детето(7 год.) хванахме лифта за Ястребец.Оттам тръгнахме по пътеката за х.Мусала.Там има 3 езера,първото е непосредствено до хижата,другите 2 са след него,пак наблизо.Та,след нея вървяхме по пътеката,която беше пълна с народ,като мравки пъплеха към върха,голям наплив. :grin1: Лесно беше до заслон Еверест или още наречен Леденото езеро,защото до него е разположено едноименното езеро.Трудното започна след това,пътят беше стръмничък,на места дори и опасен,особено на слизане трябва да се внимава,защото има сипеи.След около половин час качване(след заслона)бяхме на върха.Там имах възможност да видя един наблюдател от станцията,който мереше явно за синопа,защото беше 14.39. :) На самия връх има освен станцията и една нова постройка,синя,на нея пишеше,че била екологична обсерватория.
Гледката много ми допадна,видях Родопите,Пирин и Витоша.Непосредствено на юг бяха красивите Маричини езера.Имаше и няколко вида дребни цветчета,едните ги разпознах като каменоломки,имаше и нещо като мини карамфилчета.Времето горе беше чудесно,почти безоблачно и тихо.Гледам измерили да 10 градуса,ама хората масово бяха по къси ръкави,включително и аз.Студ не изпитах изобщо.Заслужаваше си отиването там,но покрива на България и Балканите. :)
Ето и някои от снимките:
http://nivvv.snimka.bg/mountain/rila-20 ... 185933.big

:arrow:
Тук имам също,правени са с телефон:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 662&type=3
Ако това не се отваря,вижте Nedelin Bozhinov и снимките с в албума mobile uploads

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср авг 22, 2012 12:25 am

:clap: :clap: Виждам, че още има сняг горе, велика зима, щом дори това изродско лято не можа да я победи. :clap: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
storm

Мнение от storm » ср авг 22, 2012 11:16 am

Тая преспа,те даже са няколко,едва ли ще се стопят до новия сняг,даже не е възможно според мен. :D Щях да се снимам и върху снега,ама на слизане трябваше да бързаме и не се отклонихме от пътеката.

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”