В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2012)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед сеп 09, 2012 7:03 pm

:thumbup: попътувах и аз със снимките
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » нед сеп 09, 2012 11:02 pm

Корчев написа:Ето снимки от Рила 06,07 и 08.09.2012, приятно гледане ;)
Супер снимки! :thumbup: Кофти, че се разминахме с вас, другия път сме заедно! :wink:
Ето малко снимки и от мен на нашата Рила 07-08 септември - Белмекен - язовира и върха, където и спахме на палатки при Т от 3-5С :laughm: :buble: В Албума има снимки и от Садината :P

Ето ме и мен при Т около 7С и вятър 6-7 м/с на 07.09.12 около 17 часа на връх Белмекен 2626 м.н.в. :laughm: :buble: :bowdown:

Изображение
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
Корчев
Регистриран: чет дек 09, 2010 11:22 pm

Мнение от Корчев » пон сеп 10, 2012 9:07 am

Е като гледам вашия план е претърпял промени, а аз се оглеждах из околните върхове и била да ви зърна, но не би :D .
В петък вечер не ви ли вална дъждец, че беше бая смръщено към источна Рила?

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон сеп 10, 2012 10:48 am

Ето още снимки от разходката до Белмекен. Разглеждай от тази надясно.

В петък следобеда и вечерта имаше само гъста мъгла със слаб до умерен вятър. Дъжд не е валяло.

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » пон сеп 10, 2012 11:05 am

Не мога да отворя линка, отваря ми сайта на борба с компютърни престълпения...явно си мили че нещо нередно правя...това ми го прави със снимка.бг, не знам защо...

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » пон сеп 10, 2012 10:13 pm

В четвъртък на 06.09 за малко да отърва часа на тръгване и да прееба похода до Беласица и Славянка. Но не успях :wink: Падна голямо пътуване, минах над 900 км за тези четири почивни дни. Всичко мина по план. Тръгнахме в 7 часа сутринта от Зарата. Около 16 часа бяхме в Петрич, напазарихме набързо от Лидъл там. Към 18.30 часа бяхме на х.Конгур, като буса ни качи донякъде, имахме около час изкачване пеша. Вечерта поваля и дъждец и разхлади подобаващо. На 07.09 в 7.00 часа потеглихме за вр. Радомир /2029 м.н.в./. Беше облачно и сравнително хладно, идеално за катерене. Към 11 часа бяхме на върха. Беласица е много интересна планина, прилича ми много на Стара планина - букови гори и заоблени била.
На същия ден минахме отново през Лидъл в Петрич и забихме към Славянка - х. Извора където спахме два вечера. На 08.09 в 7.00 часа потеглихме за Гоцев връх /2212 м.н.в./ Пак около 11 часа бяхме на върха. Славянка е красива планина, прилича на Рила - иглолистни гори и не много остри голи била.
През последния ден минахме през Мелник и Роженския манастир. Минах през много градове откъдето има форумци - Дупница /ядохме кебапчета там :wink: /, Сандански /транзит/, Благоевград /транзит/, Петрич, Костенец. Жалко, че нямаше как да се видя с феновете.
Много хубаво изкарах, бях с хубави хора на хубаво място. Дано някой ден пак отида в този край. А, забравих, видях и събора край Голешево, а в самото село в кръчмата пихме студена биричка.
Красив карай е Югозападна България :thumbup:
Снимки ще кача като ги обработя...

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » пон сеп 10, 2012 11:05 pm

Охоо ,супер сте си направили...!

Тук на 06.09 вечерта препръска замалко и спря ,едва наточкува ,горе явно е валяло повече ,радвам се ,че ти е харесало!

Иначе пункта ми се намира над стадиона (откъдето стеминали за да тръгнете за х.Беласица (преди х.Беласица е отбивката за х.Конгуро ,8км.) ,Последнята пряка вляво и се продължава напред и стигаш до реката ,след което е пункта ми ,нема значение ,все някой ден ще се видим ,живот и здраве.. :P :thumbup:

Чакаме снимки ! :!:

Потребителски аватар
wolfie

Мнение от wolfie » вт сеп 11, 2012 1:03 am

Бял облак написа:Ето още снимки от разходката до Белмекен. Разглеждай от тази надясно.

В петък следобеда и вечерта имаше само гъста мъгла със слаб до умерен вятър. Дъжд не е валяло.
Снимките със инверсионната облачност сутринта над Тракия (предполагам) са..... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
АМС Камера

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт сеп 11, 2012 10:00 am

Да, основно над Тракия и към Родопите. Тавана на инверсията бе на около 2300м. От Балкана се подаваше само Вежен (Ботев бе далеч и едни купести облаци го криеха). А от Родопите видях Голяма Сюткя, която се подаваше малко мъгляво изпод инверсията. Беше много вълнуващо и интересно да наблюдаваш така "отгоре". :grin1:

Потребителски аватар
wolfie

Мнение от wolfie » вт сеп 11, 2012 10:27 am

По повод тези снимки се сетих за един разказ на А.Христофоров за прекрасната видимост на Карстовото билэ на Пирин от последния Рилски връх -Капатник през есента. Може би си бил там и знаеш повече. Идея за бъдещ поход.
АМС Камера

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт сеп 11, 2012 11:00 am

През Капатник съм минавал няколко пъти и зиме, и лете. Наистина, страхотна гледка е към Пирин. Ето и две снимки от Капатник в посока Пирин - лятна и зимна, и още една зимна малко под Капатник. Имам още доста снимки (и такива с добра лятна видимост), но са по дискове и не ми се рови сега.

Понеже става дума за преспи нека обърнем внимание на една много характерна такава. Намира се в интересен дълбей (на 2650м) на самото било свързващо вр. Черна поляна с Павлев връх (Рила). Често дочаква новия сняг. Лято и зима (много е впечатляващо зимата - жалко, че няма човек на снимката за мащаб.

пп - Корчев, ти сигурно си минал оттам - имаше ли сняг под Ч. поляна? Сигурно не - в тая жега ме съмнява да е останало нещо. Я кажи, видя ли въобще някакви преспи по твоя маршрут? Ако е останало някое петънце, то ще е под Канарата или под Теодосиеви караули...
Аха, сега пак прегледах снимките ти и видях, че има една преспа под Канарата - доста добре предвид рекордно горещото лято. :thumbup:

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » вт сеп 11, 2012 11:35 am

На конкретното място( Черна поляна-Павлев) не видях сняг, а го огледах добре, имаше 1на преспа под вр.Канарата, дори съм я снимал ;) , това беше единственто място с преспа което видяхме!

Изображение

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт сеп 11, 2012 10:02 pm

dak_evil написа:В четвъртък на 06.09 за малко да отърва часа на тръгване и да прееба похода до Беласица и Славянка. Но не успях :wink: Падна голямо пътуване, минах над 900 км за тези четири почивни дни. Всичко мина по план. Тръгнахме в 7 часа сутринта от Зарата. Около 16 часа бяхме в Петрич, напазарихме набързо от Лидъл там. Към 18.30 часа бяхме на х.Конгур, като буса ни качи донякъде, имахме около час изкачване пеша. Вечерта поваля и дъждец и разхлади подобаващо. На 07.09 в 7.00 часа потеглихме за вр. Радомир /2029 м.н.в./. Беше облачно и сравнително хладно, идеално за катерене. Към 11 часа бяхме на върха. Беласица е много интересна планина, прилича ми много на Стара планина - букови гори и заоблени била.
На същия ден минахме отново през Лидъл в Петрич и забихме към Славянка - х. Извора където спахме два вечера. На 08.09 в 7.00 часа потеглихме за Гоцев връх /2212 м.н.в./ Пак около 11 часа бяхме на върха. Славянка е красива планина, прилича на Рила - иглолистни гори и не много остри голи била.
През последния ден минахме през Мелник и Роженския манастир. Минах през много градове откъдето има форумци - Дупница /ядохме кебапчета там :wink: /, Сандански /транзит/, Благоевград /транзит/, Петрич, Костенец. Жалко, че нямаше как да се видя с феновете.
Много хубаво изкарах, бях с хубави хора на хубаво място. Дано някой ден пак отида в този край. А, забравих, видях и събора край Голешево, а в самото село в кръчмата пихме студена биричка.
Красив карай е Югозападна България :thumbup:
Снимки ще кача като ги обработя...
Браво Дак, очакваме снимките, не се и съмнявам, че ще са много хубави. Радвам се, че ти е харесал нашият край. Има още доста неща, които си заслужава да се видят. Но живот и здраве, пак ще дойдеш. Видя ли Сухото езеро под Гоцев връх? Там е имало вода, но при едно земетресение, водата е изчезнала в процеп под земята и от тогава е пресъхнало. Поне такава е историята за него, която са ми разказвали. Според мен Славянка планина по своята природа и облик е смесица между Родопите и Пирин, има белезите и на двете. Има характерните ливади и оголени участъци заобиколени с иглолистна и смесена растителност, както Родопите и в същото време някои внушителни върхове, както Гоцев връх и Царев връх, като в Пирин. Имам малко снимки от празника, може да кача, когато имам време. Поздрави.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » вт сеп 11, 2012 11:36 pm

Ето малко снимки от похода в Беласица и Славянка. Нямам време за повече, имам малко проблеми:

Гоцев връх:

Изображение

От Гоцев връх:

Изображение

Беласица - по път за вр. Радомир:

Изображение

Славянка - поглед малко под Гоцев връх:

Изображение

Аз на Гоцев връх:

Изображение

Кръчмата в с. Голешево:

Изображение

По път за вр. Радомир:

Изображение

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » вт сеп 11, 2012 11:43 pm

FENIX написа: ... Видя ли Сухото езеро под Гоцев връх? Там е имало вода, но при едно земетресение, водата е изчезнала в процеп под земята и от тогава е пресъхнало. Поне такава е историята за него, която са ми разказвали. ...
Не знаех за това езеро и не съм обърнал внимание. Интересна история. :thumbup: Поздрави и на теб! :thumbup:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”