В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2009-2010)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет мар 19, 2009 9:34 pm

Днес видях 3 сърнички докато се разхождах в снежното плато. А във вестника пише, че броят на лисиците е 12, чакалите са 18, а сърните и благородните елени 40 броя на Шуменското плато. Това ни е животинския свят. Тези дни правили хайка за убиване на хижници заради бяс, ходили ходили цели 4 дни и накрая не отнстреляли нито един хищник, оказало се, че няма. :rofl2: Като филма Преброяване на дивите зайци :lol: :roll:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет мар 19, 2009 9:47 pm

Макс,че колко квадратни километра е Шуменското плато?Много дивеч,за едно плато...Аз тази зима ви казах ,че видях една сърничка до вилата,но там не е гора!Платото над Варна само над вилната зона е гора,а после само на отделни малки горички и най-вече полета!Но дивеч има..

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет мар 19, 2009 9:53 pm

Ха-ха Войводо много заинтересован ми се струваш и с тая пушка дето си нарамил, да не би да си се загрижил за хладилника :lol: Тихо да не те чуе Макс, че си заговорил за дивеч, че да не станеш и ти такъв :lol:

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет мар 19, 2009 9:54 pm

Десетина километра дължина има, и 7-8 ширина. Голямо си е, има маршрути по 4-5 часа.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет мар 19, 2009 10:03 pm

Gladiator,то с тая криза скоро да не се видим всички на платото,на опашка за месце :lol: :lol:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет мар 19, 2009 10:06 pm

Едно време опашка за хляб, сега за месце.. имаме напредък в приоритетите поне, мислим по европейски :lol:
Последна промяна от ASENOV на чет мар 19, 2009 10:07 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » чет мар 19, 2009 10:07 pm

Па елате тук, гора и планина колкото искаш..и в нея не само рогат,ами всякакъв дивеч!
Аз нещо съм се запалил по риболова, купих си въдица, ходих 1 път на един водоем с приятели, ама все няма време! А за риболов ти трябва мноого свободно време!

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет мар 19, 2009 10:09 pm

Gladiator написа:Едно време опашка за хляб, сега за месце.. имаме напредък в приоритетите поне, мислим по-европейски :lol:
Ти не знам кой набор си ,но Войводата беше в казармата по време на Виденов и ядохме супа от зеле или от бисквити...за закуска!Е ,сега ще се редим за месо,като няма друго :lol:

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон мар 23, 2009 8:58 pm

В петък съм в София по работа и може да се метна на лифта до Алеко, в царството на снега. Така де, 150 см сняг не се изпускат така лесно :roll: :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб мар 28, 2009 7:37 pm

Днес с Макс и едно момиче :wink: бяхме малко на Витоша. Общо-взето се шморцахме в околностите на хижа "Алеко", улучихме някакви детски ски-мероприятия, даже чак Сергей Станишев се беше дотътрил до там :lol: ...

Относно снега... имаше бол, още ме е яд, че много късно ми дойде перверзната идея да изровим една дупка (примерно 1 m x 1 m) до дъното на снежната покривка и някой да влезе в нея :lol: ... За да го снимаме де, не за друго :lol: . Така и не се разбра колко точно беше покривката около "Алеко", но като гледам колко има на Черни връх и като си спомня как изглеждаше снега около някои дървета, вероятно трябва да е била около и по-вероятно малко над 1 m. Факт е, че почти не се потъваше в снега (даже и по неутъпкани места), което май си е пооочти нормално, въпреки че, поне отгоре, снегът се беше доста поразмекнал, направо поразтекъл :lol: на места. Горещо приканвам тези, които ще ходят утре (ако ходят изобщо такива де), да поправят грешката ни с нереализираната снежна инсталация :lol: ...

Относно времето, беше около и само малко над нулата, но печеше яко и нямаше почти никакви облаци, поне около обяд, така че е нормално, че поизгорях прилично по лицето, защото бях забравил да взема мерки :? . Само малко над "Алеко" (докъдето всъщност се издигнахме) по едно време усетихме по-силен вятър от ЮЮЗ, иначе си беше направо почти тихо. Ако случайно ми дойде муза по някое време, може да пусна и няколко снимки...

http://www.stringmeteo.com/contribute/g ... ?p=492#492

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » нед мар 29, 2009 9:07 am

А според ПСС в района на Алеко СП е коло и над 200 см. Само преди седмица на 1500 м лично измерих дебелина от 1,5 м, така че много вероятно е да сте газили сняг поне 150-180 см, но няма как да го разбереш. :wink: Гледам, че сте се качили с Драгалевския лифт. Имаше ли яко навалица?

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед мар 29, 2009 9:30 am

:) Не, на лифта нямаше никакъв народ, съвсем спокойно и веднага го хванахме. Народът беше горе на Алеко. Това ми е второто в живота качване на Витоша, след онова в същите дни на 2004 г. когато снегът вече си отиваше, а сега е разгар, според мен снегът там си е над 1 метър. Доволен съм. :wink: Пак Стринг се оказа най-сериозен от всички, само той дойде както в ресторанта вечерта, така и на Витоша вчера.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » нед мар 29, 2009 9:57 am

За петък вечерта ми беше невъзможно, а за вчера нямаше да си простя ако бях изпуснал тази възможност за ски. Все пак имам много отговорности, както семейни така и професионални :wink:

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед мар 29, 2009 2:06 pm

Това са снимките, които аз направих на Витоша :wink:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=358586&view=2
Стринг направи снимка на мен с момичето, но не я е качил...е не настоявам де. :lol:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » чет апр 02, 2009 7:02 pm

http://vbox7.com/play:a70b5b6e
Eто едно клипче, което аз съм снимал и сега качих. Челепале - обилен снеговалеж на 06.04.208. Качеството никак не е добро, но пък какво, все пак огромните парцали се виждат. Тогава снежната граница слизаше до 850 - 900 метра в Родопите. :D

Заключена

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”