Велопоход

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Велопоход

Мнение от mmirro » вт мар 20, 2007 6:12 pm

Виждам, че сред метеоролозите има и доста колоедачи или поне в този форум. :) За това отправям едно предложение за разходка по Северното Черноморие през лятото, най-вероятно през август. Да, има още време до тогава, но една такава лятна, няколко-дневна разходка обикновенно изисква планиране преди началото на сезона. А и така ще има достатъчно време да уточним подробностите.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 07, 2007 1:05 pm

Миро, Мироо, няма колоездачи тука явно, ще трябва да ги потърсиш на друго място... :lol:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб апр 07, 2007 1:23 pm

Има, имааа. Само че, ще ми е трудно да се откача от София, камо ли с велосипеда. Но преди съм го правил. По време на слънчевото затъмнение. Влака София-Добрич и от там цялото Черноморие на две колела. Супер беше, но беше....

mmirro

Мнение от mmirro » съб апр 07, 2007 8:16 pm

stringmeteo написа:Миро, Мироо, няма колоездачи тука явно, ще трябва да ги потърсиш на друго място... :lol:
Колоездачи има, както се видя от други теми във форума, ама не мога да разбера защо се свиват (особено един) :lol: :lol: . Ако някой се плаши от разстоянията - целта не е да караме цял ден, а да се забавляваме :)

mmirro

Мнение от mmirro » съб апр 07, 2007 8:20 pm

simovremeto написа:Има, имааа. Само че, ще ми е трудно да се откача от София, камо ли с велосипеда. Но преди съм го правил. По време на слънчевото затъмнение. Влака София-Добрич и от там цялото Черноморие на две колела. Супер беше, но беше....
Ето - значи не ти е непознато. А че ще е супер е гарантирано!
За пренасянето по влака мисля, че и Стринг може да даде подробности :)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет апр 20, 2007 11:48 am

За август месец всички знаят къде ще бъда, така че..., а и колелото не е купено и едва ли в близките месеци ще стане. Но ако не съвпадне с пребиваването ми на Рила (смятам да замина около 8-10 август, но зависи от транспорта), в случай че се установите някъде за 2-3 дни, бих искал да се присъединя-с палатка, но без колело. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет апр 20, 2007 12:07 pm

Ами поне засега "работният график" е за първите дни на август, но наистина това ще се доуточнява по-късно...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет апр 20, 2007 12:15 pm

Това е добра новина :) Но трябва да знам предварително къде и на кои дати ще се установите по-трайно, за да мога да дойда.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет апр 20, 2007 2:39 pm

Ами да, новината е добра, значи вече може би ставаме поне петима (и поне за част от цялата разходка)... 8)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 31, 2007 4:55 pm

Поредно запитване, след многоседмична пауза. :wink:
Има ли желаещи да се включат във вело-разходката край морето (на север от Варна, може би ще стигнем почти до границата), която е предмета на тази тема? Ще бъде някъде в началото на август, поне засега така сме я планирали, няма да бързаме много (сигурната засега група от 4-5 човека - 3-4 мъже и една жена - сме общо-взето пишман-колоездачи с тук-там някой полупишман :lol: ), може да пробваме 1-2 нощи да спим на открито, но лично аз предпочитам на по-закрито :lol: ... И основното - ще наблягаме на другите удоволствия :beer: :love: , различни от карането, то и без това трудно може да е нарече удоволствие де, особено когато става въпрос за повече от 20-30 км на ден... :lol:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет май 31, 2007 5:19 pm

Имам голямо желание, но няма как да дойда за съжаление. Аз съм правил вело поход, но понеже съм запален по този спорт преходите са ми били по 100 км и отгоре. По принцип от Варна до границата се минава за 1, 2 дни със все разглеждането на Калиакра, Балчик и др интересни места. В Дуранкулак има не лош къмпинг на доста прилични цени, където Стринг и останалите може да практикуват :beer: :love: :love: :rofl: и други неща, като наблюдаване на птиците в Дуранкулашкото езеро и на мацките по плажа.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 31, 2007 5:28 pm

Еее, не, миналото лято ходихме. Първия ден изминахме 89 км (Варна - след нос Емине) и честно казано... :? :( :cry: . Бяхме с някакви професионалисти като теб :lol: ... Последните за щастие след това продължиха сами, а ние през всичките останали дни се връщахме бавно, но славно към Варна, като имахме и един дълъг престой в Обзор за 3 дни. Това вече си беше разходка. Просто не си падам по изнасилвания от сорта на 100 км/ден. За мен не карането и постиженията/километрите са водещи, особено край морето, независимо че се гордея малко с тези 89 км като за тотален аматьор. Аз съм привърженик на принцип "по малко, но редовно" в спортуването. В слуая е важна точно РАЗХОДКАТА. Така че, определено няма да изминем разстоянието за ден и половина, няма даже и за два. 3-4 дни е добра цифра, ако не намерим някое много интересно място, където да си заслужава да се застоим. Всъщност, може и изобщо да не стигнем до крайната точка, ако няма време, възнамеряваме по принцип цялата разходка да не бъде повече от около седмица...
Последна промяна от Stringmeteo на чет май 31, 2007 6:51 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет май 31, 2007 5:32 pm

:banana: :popc:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 23, 2007 2:59 pm

(Пред)последно повикване за велопохода. :lol: Всъщност, преди ден-два се поизясниха параметрите и се оказа, че все пак велопоходът ще го бъде, затова решавам да пиша отново точно сега. Не знам точната бройка на ентусиастите, но май сме някъде 7-8 засега. Тръгването е фиксирано за 04.08. сутринта от Варна. Предварителен график (всъщност, освен, че е предварителен, даже не го знам със 100% сигурност :lol: , но поне като идея):
- Първа нощ - някъде около Албена.
- Втора нощ - Шабла.
- Трета нощ - Дуранкулак.
- Четвърти ден - нещо като посещение (а може би пак нощувка?) на Мангалия в Румъния и след това спане някъде в района (или на румънска или на българска територия).
- След това връщане за около 3 дни, като поне според мен могат да се изберат или други спирки (за разнообразие) или някои от същите, ако е било много заслужаващо си :wink: . В Каварна например никога не съм бил...

Също така с Миро имаме желание да обърнем по-голямо внимание на района около н. Калиакра, така че ако повечето от групата не искат, ние ще се отделим да поразгледаме (вероятно това ще стане при връщането).

Относно спането, може на чували и/или палатки, но също така, предполагам, поне теоретично има вариант и за квартири, в краен случай...

mmirro

Мнение от mmirro » вт юли 31, 2007 4:07 pm

Ама не се блъскайте де, какво е това сега!? - ще има място за всички!
:lol: :lol: :lol: :banana:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”