Велопоход

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон авг 13, 2007 1:17 pm

String kak mina velopohoda? :D

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет окт 16, 2009 9:10 pm

Това е новото ми колело, което вчера купих тук. Марка Пежо за 40 евро, със скорости. http://yogimax.snimka.bg/friends/razni. ... 443409.big
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет окт 16, 2009 11:56 pm

И в България са за 80лв. :wink:
Моето колело си го взех за 160 лв в 6-ти клас. От тогава до сега само с километража съм регистрирал над 6000км навъртени. А в действителност (понеже не е работил винаги и сега не работи вече окончателно) навъртяните километри са около 10000км. Не е много, но не е и малко. Обаче съм му сменял лагери гуми спирачки. Ежегодно му отварям лагерите за смазване. Въобще си го поддържам. Приятели с нови колела имат повече проблеми, отколкото аз с моето. Просто върви перфектно.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб окт 17, 2009 10:34 am

Добре щом са станали 80 лв и в България, че докато бях там нещо не можах да видя такива цени... 8-) Моето просто Балканче от 1984 г. струваше 95 лв...
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб окт 17, 2009 10:45 am

Ти като отиде в Германия се радваш на цените като циганче пред пълен казан. Вече сме в ЕС и цените са на път да се изравняват. Казва се свободна конкуренция или пазарна икономика. Тоест тук големите магазини подбиват цените на малките и те фалират. та в големите магазини съм виждал колела на промоция дори за под 80лв. Колко са качествени е друг въпрос. Бих казал, че в момемта на пазара няма почти качествени колела. Заради голямата конкуренция и пад на цените много им падна качеството. Сега за 160 лв например може да се вземе колело с два емортисьора, двойна капла и 24 скорости. Това е ниска цена за такова колело и за какво качество говорим. Въобще новите колела съм забелязъл още на 5-6 месец се раздрънкват...

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб окт 17, 2009 11:18 am

Мда.. читавите колела започват над 400-500 лв. , то зависи и как го караш де.. :wink: Това на Йоги си е типично за асфалт не знам , защо са му лепнали лепенка "пежо" със сигурност не е , разлгеждал съм ги и са около 1000лв. средно , така че това си е китайско подобие на "пежо" ;)

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб окт 17, 2009 11:50 am

weather_master написа:Ти като отиде в Германия се радваш на цените като циганче пред пълен казан. Вече сме в ЕС и цените са на път да се изравняват. Казва се свободна конкуренция или пазарна икономика.
Когато се изравнят и заплатите обаче тогава може да кажаше на Макс че се радва неоправдано. Иначе със всички стоки стана така - правят ги по неиздръжливи и по евтини, за да има постоянен пазар и поток от купувачи.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб окт 17, 2009 2:39 pm

Не сте наблюдателни. Пежо си е, само че е втора употреба. Не виждате ли, че е стар модел, със стар фар. Но нищо му няма, затова е изгодна цената.
Новите колелета в магазина започват от 100 евро и стигат до 300 евро...
В Кауфланд в Шумен също са близо 200 лв масово. Но със сигурност не са Пежо.

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » съб май 21, 2011 11:30 am

Утре (неделя, 22.05.2011, от 11h) организирам велопоход до меката на студът - Драгоман! Ако някой проявява желание да заповяда, тръгваме в 11, сборен пункт пред кино Арена Запад! :P
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » нед юни 12, 2011 7:17 pm

Тук ми се видя нормално да пиша за велопохода, който предприехме аз и едно приятелче /Кънчо/ през този уикенд. Вчера сутринта към 10 часа тръгнахме за гр. Меричлери. Поехеме в посока ЮЗ от Зарата по черен път, от там излязохме по пътя за с. Християново вече по шосе. Минахме покрай с. Калояновец и от там се спряхме за по бира и кола в с. Аранути. От там по черен път продължихме до с.Михайлово. по този път се отриваха много красиви гледки, направо умрях от яд, че не взех фотото. От с. Михайлово стигнахме до с. Самуилово и от там след каране по шосеен път, който прилича на разорана нива, но с бетон и асфалт из нея стигнахме до Меричлери, където спахме в къщата на приятелчето. Пристогнахме в Меричлери в 13.40 часа. Бяхме минали близо 50 км. В Зарата като тръгвахме валеше слабо, после спря, но остана облачно с Т около 20-22°C, направо беше перфектно за каране на колело.
През нощта в Меричлери валя нелош дъжд, на сутринта пак преваля. В 9.30 часа тръгнахме и времето беше с нас до Михайлово /до него стигнахме по различен път през с.Димитриево. Но когато минахме по-голямата част от черния път между Михайлово и Арнаути какво видяха очите ми - огромна валежна завеса, която идваше право към нас, а и ние отивахме към нея. И на същото място, на което се кефих на предния ден от красивите гледки ни отпра към 20-минутен здрав дъжд без гръмотевици. В този чернозем колелетата спраха да вървят буквално за 10-15 секунди. Падна много бутане и псувни, ние и колелетата заприличахме на мароци. Довлякохме се до селото с псувни и усмивки в същото време, където ни чакаще едно приятелче дошло от Зарата. Пих едно уиски да се сгрея, преоблякох се и после ди-дя към Зарата. Там пристигнахме към 14.30 часа измихме колелата на двора на къщата на приятелчето и таман да седнахме да пием бира и заваля. След като се прибрах в къщи валя още по-добре.
Като цяло изкарах добре, имаше шоу, но можех да мина и без него, но времето не пита точно мен, ревах за дъжд, на ми дъжд :wink: За двата дена минахме към 120 км...

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”