Едно пътуване на север до Румъния...

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср май 02, 2012 2:37 pm

Всеки си подрежда света по свой начин в главата, това казах. Но условията за живот са против нас и ни скъсяват живота по всевъзможни начини. За статистики да не говорим. Това е стандарт на живот. Безпаричието е най-голямото зло, то е източник на проблемите от всякакъв аспект. Без материята няма да ги има и хората. Ако човек не може да си обезпечи нуждите, не може да бъде пълноценен за себе си и останалите. Ако не можеш да създадеш семейсвото и живееш в недоимък, ти не можеш да осигуриш билогичния си дълг. Хората са репресирани на най-ниското стъпало, на ръба на оцеляването. Това не може да не с еотрази върху психиката на всеки един от нас и не може д ане рефлектира върху взаимотношенията по между ни. Затова сме толкова озлобени и отчуждени, всеки си гледа своя тесен кръг хора и приятели, а собствените интереси са над обществения. Както беше казал един професор, българите могат да се обединяват само при определени обстоятелства, при наложителна необходимост. Имаме много голям потенциал като индивидуалности, но не можем да го обединим групово, за да има резултати. Ако няма отрицание и няма критика , има само покорство и свикване с фактите, такива каквито са. Всеки може да бяга и да се затваря в собствената си черупка. Иначе аз съм един от най-големите оптимисти, не се асоциирам с общата маса. Просто съм учуден, как критериите на някои са паднали толкова ниско. Макс казва верни неща, трябва само да мълчите и да го слушате.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » ср май 02, 2012 2:42 pm

Ако мълчим и го слушаме, доникъде няма да стигнем. :!: Той не се стреми да пише обективно, а да оплюе всичко, що е българско и да го принизи, и да възвеличае всичко чуждо.
Между другото, направих си труда да се разровя, оказа се, че в момента Румъния има по-малко км магистрали от нас пуснати в експлоатация. Иначе и тук и там се строят нови отсечки и няма лошо в това.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср май 02, 2012 2:48 pm

Минимална заплата 290 лева, вдигнали я с 20 лева и вече трябва сигурно да викаме ура. Аз само в понеделник на 30 април за един ден заработих в Германия 120 евро, което прави 240 лева. За 1 ден, колкото някои в България работят почти цял месец. Това живот ли е?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » ср май 02, 2012 2:56 pm

yogimax написа:Минимална заплата 290 лева, вдигнали я с 20 лева и вече трябва сигурно да викаме ура. Аз само в понеделник на 30 април за един ден заработих в Германия 120 евро, което прави 240 лева. За 1 ден, колкото някои в България работят почти цял месец. Това живот ли е?
Kolko прави това 20*120=2400 евро, което мисля е лека подигравка за човек с твоите знания и дипломи............, за техният висок стандарт, под 3000 евро е безмеслено да се стои там!Един лекар почва стартово на 3500 евро, специалистите са на 5-6 000, за какво говорим............!

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср май 02, 2012 3:06 pm

Работните дни са 22, сложи ги 2600 евро нето. Знаеш, ли че средната заплата в Германия е 3000 евро БРУТО, и че много хора не изкарват повече от 1000 евро нето и пак живеят по-добре, отколкото в България със средна заплата...Изказа се леко непотготвен.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » ср май 02, 2012 3:11 pm

yogimax написа:Работните дни са 22, сложи ги 2600 евро нето. Знаеш, ли че средната заплата в Германия е 3000 евро БРУТО, и че много хора не изкарват повече от 1000 евро нето и пак живеят по-добре, отколкото в България със средна заплата...Изказа се леко непотготвен.
Говорех за професии около твоят статут, лекари стоматолози, юристи, фармацевти, а не "гастери" :roll:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср май 02, 2012 3:31 pm

Е, ти пък Мастъре статут? Не искам да обиждам Макс, но той няма кой знае какъв статут в чисто реализационен план, освен че е доктор по география, което само по себе си е много голямо постижение. Това не е метеорология или някаква дисциплина, подлежаща на професионална реализация, освен в научните среди като преподавател, лектор, но затова се иска перфектно владеене на чужд език и тнт.
Много си е добре той, там ако си "някой" ще вземаш много повече, недай си боже си предприемчив и можеш да бъдеш лидер. Тук само такива успяват, а в чужбина и най-големите утайки вземат колкото тей наречените бизнесмени тука.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср май 02, 2012 3:58 pm

Не лети в облаците, кой ще ме назначи като специалист в Германия с българска диплома. Нищо че официално са признати. Всеки работодател ще иска немска диплома. Ако в България ти дойде някой с пакистанска диплома, него ли ще назначиш или този с българската? Нормално е, ето защо сега ще взема немска диплома по Геоинформатика, е на 9 януари, живот и здраве. В Германия с български дипломи назначават само лекари, защото имат остра нужда.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср май 02, 2012 7:47 pm

Не се карайте.., ако има нещо при което Румънците са наистина светлинни години пред нас, то определено това е музикалната индустрия 8-)
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 02, 2012 9:06 pm

:thumbup: Това беше точен изстрел! Още през 2001г. бях там за няколко дни и само дето не се оцъклих по клиповете, които даваха по някакъв техен музикален канал :laughm: , още тогава бяха дръпнали яко с музиката :thumbup: :wink: ...

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср май 02, 2012 9:32 pm

А през 2003-2005 имаха две песни, които бяха световни хитове, даже и на мен ми харесаха.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср май 02, 2012 11:42 pm

Radoslav Petkov написа:Не се карайте.., ако има нещо при което Румънците са наистина светлинни години пред нас, то определено това е музикалната индустрия 8-)
Напълно съм съгласен! :thumbup: Правят много добри песни постоянно и по много, за разлика от нашите. :?
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср май 02, 2012 11:53 pm

Запознах се с един германец, който е фен на музиката изобщо, има колекция и от българска музика, не е пропускал евровизия от десетки години, сега ще ходи и в Азербайджан само заради Евровизия. Вече е слушал българската песен, и каза "слаба е най-точната дума за тази песен", а човекът е направо спец по музиката. Представете си какъв срам, една България изпраща обречена посредствена песен и целия свят знае, че тази песен е пълен провал, само нашите умници не го знаят и избраха да изпратят именно нея... :green:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет май 03, 2012 12:28 am

Макс, видял, недовидял нещо и прави интрига. Румънците не са много по-добре от нас. Но ако говорим за стандарт, мисля, че са и по-назад. Няма значение. Няма значение каква е била средната заплата там. В Б-я просто всички ги мързи и всеки се оплаква. Стига да искаш и можеш и в Б-я може да се постигне дори по-добър от средния европейски стандарт. Както и да е. Ако питате мен например Турция е н-пъти по-добре да се живее от тази Румъния. Особено в ЮЗ част си е рай. Топличко, чистичко и 9 месеца в годината може да се ходи на плаж. Просто уникално!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет май 03, 2012 12:32 am

Иначе музикалната им индустрия е добре, но процъфтява най-вече защото заблудени хора като Радо ги слушат. :lol: Имат няколко хубави по-старички песни като тази: http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... ASZG96v0Rk и от миналата година имаха няколко добри и разбира се имат и Инна. :lol: А Инна е уникална! Голяма мацка! :P Но пък ние си имаме Азис. :lol:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”