В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2007-2008)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб фев 02, 2008 7:18 pm

Хубаво! Това е предимството да живееш близо до планина.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » съб фев 02, 2008 7:54 pm

Булдан, я ми кажи какви ас ти впечатленията за характера на времето от първи април на Бузлуджа - има ли достатъчно сняг? :)

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » съб фев 02, 2008 8:00 pm

Стара Планина си е красива, но нека не забравяме - и най-опасната българска планина. Качвал съм Ботев лятото и пак си беше страшно, студ, мъгла, малка видимост, на тарзановата пътека направо изтръпнах, само на Кончето в Пирин ме е било по страх. Дружелюбна зимно време планина и по-безопасна - това са Родопите.

Потребителски аватар
buldan
Регистриран: съб окт 20, 2007 10:26 pm

Мнение от buldan » съб фев 02, 2008 8:07 pm

Обикновенно на Бузлуджа си има сняг до края на Април, който става за ски, но все пак зависи и от годината. Мисля че на 01.04.2008г всеоще ще има условия за ски.
Колкото до Ботев връх - аз така и не съм успял да го изкача още. Два пъти съм се пробвал от х.Рай да го превзема и то лятото. Единия път точно на средата на пътя се разрази адска буря със силна градушка и бяхме принудени да се върнем, а втория път следкато бях посетил Райското пръскало, на връщане към х.Рай се хлъзнах и си ударих коляното много лошо - и досега имам белег.
Балкана - дори и през лятото крие изненади. Т Юни месец пада под нулата всеоще.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » съб фев 02, 2008 10:19 pm

То точно на слизане се разрази буря с градушка по Тарзановата. А на качване към Ботев беше към +2 градуса и за да се пазим от студения вятър си сложихме дъждобраните. :tremble: . Това - юли месец далечната 1989 година.
Доста интересни преживявания съм имал из планините, но откак почнах работа и се ожених, ходенето ми е там, където стига и кола. :drive:

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » съб фев 02, 2008 10:26 pm

Хахахаха - колко позната история :arg:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » нед фев 03, 2008 3:19 pm

Мракогор написа: Доста интересни преживявания съм имал из планините, но откак почнах работа и се ожених, ходенето ми е там, където стига и кола. :drive:
При мен е малко по-различна ситуацията. Просто си намерих жена която също обича да ходи яко в планината и общо взето не сме се спирали, когато сме имали възможност. Но сего от 2 години покрай малките юнаци почти не сме мърдали с изключение на 4, 5 еднодневни мърдания. Още малко да пораснат чаветата и тръгваме с тях, че няма желаещи да ги гледат.

Voivodata

Мнение от Voivodata » ср фев 06, 2008 7:50 pm

Вчера се върнах от малка обиколка в страната!Ходих до Батак/Цигов чарк,като на отиване минахме през Айтоски проход.Сняг на петна имаше само около Комунаре в този район.Навсякъде беше сухо ,но и мъгливо.До Пещера реално нямъше никъде сняг,снега започна на 3-4км преди Батак,като на Цигов чарк СП вече беше около 20-30см.Вечер Т стигаше около -1,до -3,а през деня от +4 до +7-8Ц.Интересно беше ,че имаше едно дърво на пистата ,което беше пред цъфтеж!Другото интересно за гледане беше яз.Батака...огромен и на 90% беше замръзнал.Ето няколко снимки:
http://images23.snimka.bg/005109494.jpg
http://images23.snimka.bg/005109495.jpg
http://images23.snimka.bg/005109496.jpg
http://images23.snimka.bg/005109497.jpg
http://images23.snimka.bg/005109514.jpg
http://images23.snimka.bg/005109515.jpg
http://images23.snimka.bg/005109516.jpg
http://images23.snimka.bg/005109517.jpg

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » ср фев 06, 2008 9:55 pm

Много хубави снимки Патрик. Ела в Казанлък за да видиш и нашия язовир. Гарантирам ти интересни преживявания (както и на всеки един от този форум) и естествено разходка до язовира и Бузлуджа.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср фев 06, 2008 9:56 pm

A тука почти няма какво да се види. :cry: Е има до някои села е по-хълмисти, ама все пак нищо не е....

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » ср фев 06, 2008 10:09 pm

Аз се гордея с мястото където съм се родил и съм се постарал да посетя всички най-интересни места (макар и да не са никак малко). Искам да ви поканя на гости в Казанлък и да останете горди от това че сте БЪЛГАРИ.

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » ср фев 06, 2008 11:16 pm

Аз се гордея с мястото където съм се родил и съм се постарал да посетя всички най-интересни места (макар и да не са никак малко). Искам да ви поканя на гости в Казанлък и да останете горди от това че сте БЪЛГАРИ.
Аз пък в Първомай!!!Малък град,но прекрасен!И ние имаме много хубав язовир там :lol:
Димитровград ми е вторият даже мога да го сметна "където съм роден" дом,защото 11 гоидни съм живял там и вече 5 тук-във Варна.А Варна за мен си е едно нищо.
По 3 месеца стоя в Д-град(там апартамента ни си стои) и Първомай при баба ми и е просто - Н-Е-В-Е-Р-О-Я-Т-Н-О- жалко,че само на лятото и Великден мога да ходя :cry:
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср фев 06, 2008 11:54 pm

В Русе има доста какво да се види,но откъм природа куцаме,което си е нормално за нашия релеф.За Казанлък и въобще него край съм се изказвал не рядко ласкаво,центърът,пъпа на Б-я,с най-красивата природа и величествени балкански гори.Жалко за хилядите декари изгорени гори преди няколко години,но поне всичко се залесява мигновено,както се и убедих на място тази година :D

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет фев 07, 2008 10:05 pm

[quote="buldan"]Много хубави снимки Патрик. Ела в Казанлък за да видиш и нашия язовир. Гарантирам ти интересни преживявания (както и на всеки един от този форум) и естествено разходка до язовира и Бузлуджа.[/quote]
Buldan,радвам се ,че ме каниш,а и че ти харесаха снимките!Това с поканата си гопомислих под друга форма още на 3-я ден като бях тук...в смисъл,мислех си че може на едно централно място в България всяка година да се събираме и да е нещо като събор на хората от форума,както аз учавствам в такъв само ,че в шкода форума!Както и да е,аз обичам да пътувам и някой ден ще мина по вашия край,аз всъщност вече съм минавал няколко пъти но не съм оставал там...не познавам никой!Иначе би ми било интересно да обиколя вашия район ,като ме интересува къде има ски писти там и къде има планински комплекси за нощувки?
Аз само веднъж съм изкачвал високи върхове в България,лятото на 2003 изкачих връх Вихрен,на дугия ден връх Малка и Голяма Тодорка....неописуемо...!!!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет фев 07, 2008 10:20 pm

Казанлък е подходящото място за форумска среща ако решим някога да правим такава. И без това никога не съм ходил там и би ми било интересно да го разгледам.

Заключена

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”