В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2007-2008)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » чет фев 07, 2008 10:21 pm

Аз на първи април сигурно ще съм на Бузлуджа, ако иска buldan, може да се срещнем някъде, но има време...

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет фев 07, 2008 10:25 pm

Аз имам роднини от Казанлък. Всъщност дядо ми е от Казанлък, така че имам корени от там. :) Доста пъти съм ходил там, но за кратко. Най-силно впечатление ми бяха направили канелените (червеникави) почви. :D

Потребителски аватар
buldan
Регистриран: съб окт 20, 2007 10:26 pm

Мнение от buldan » чет фев 07, 2008 10:32 pm

Всеки който има път насам е добре дошъл. Най-малкото ще пием по нещо в града или в планината, а лятото има много хубави капанчета покрай язовира. Абе въобще в който и сезон да дойдете насам съм сигурен че ще ви изненадам с нещо :wink:
А за среща на съфорумците съм ЗА още от много време - независимо къде е. Възможно най-удобно време и място за повечето от участниците тук.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » чет фев 07, 2008 10:33 pm

Аз също, дядо ми е от едно село в Розовата долина - Розовец. :) Красиво е наистина и има много сняг. :wink:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет фев 08, 2008 7:45 am

В Казанлък съм ходил неведнъж,познат ми е доста добре :) Там правят най-вкусните закуски,на пазара има 2 будки -една за нашенски и 1 за турски-мисля,че втората я разбиха миналата година или греша... :lol: А хотел Казанлък на пъпа на центъра е всеизвестен. :wink: Заводът Арсенал също..

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » пет фев 08, 2008 2:19 pm

:wink: :wink: :wink:

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » ср фев 27, 2008 6:52 pm

Днес ходих до нашия парк, който се намира извън града - "Тюлбето". Предполагам че не сте го чували - там е разположена Тракийската гробница и е на н.в. от около 400-450м. Та там по поляните видях много минзухари. Много се впечатлих, защото не си спомням да съм виждал толкова много - на толкова малка площ. Съжалих, че бях там служебно и нямах фотоапарат.
Между другото в края на Февруари и през целия Март на поляните около Бузлуджа се наблюдава лилав минзухар, който е характерен само за тази част на планината, защитен е, и е 2-3 пъти по-едър от нормалния жълт минзухар. Така че ето ви още една причина (освен тази че на Бузлуджа има доста СП) да дойдете насам :wink:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет фев 28, 2008 10:39 am

Да много са красиви лилавите минзухари. Около Алеко са в средата и края на април, когато се появата голите полянки, а около тях си карам скички.

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » пон мар 10, 2008 10:24 pm

Днес, както споменах и в други теми, се качих на Бузлуджа.
Пистите за ски са вече изоставени и макар че тук там се виждат пряспи от 1м, на практика СП няма, въпреки че краткотрайните валежи са от сняг.
Смея да кажа че при създаване на по-трайна валежна обстановка - условията за ски могат отново да се подновят, но специално за Килъра казвам че в момента ски на Шипка и Бузлуджа немогат да се карат. За по-нататъчни подробности ще отговарям на ЛС.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон мар 10, 2008 10:27 pm

Благодаря, то е ясно, че условията ще се влошат, защото тази суша вече е страшна!!!

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет мар 13, 2008 11:29 pm

buldan написа:Днес ходих до нашия парк, който се намира извън града - "Тюлбето". Предполагам че не сте го чували - там е разположена Тракийската гробница и е на н.в. от около 400-450м. Та там по поляните видях много минзухари. Много се впечатлих, защото не си спомням да съм виждал толкова много - на толкова малка площ. Съжалих, че бях там служебно и нямах фотоапарат.
Между другото в края на Февруари и през целия Март на поляните около Бузлуджа се наблюдава лилав минзухар, който е характерен само за тази част на планината, защитен е, и е 2-3 пъти по-едър от нормалния жълт минзухар. Така че ето ви още една причина (освен тази че на Бузлуджа има доста СП) да дойдете насам :wink:
Изображение :lol:
това е такъв мензухар от Снежанка!

Потребителски аватар
buldan

Мнение от buldan » нед мар 16, 2008 6:27 pm

Струва ми се че в планината тази седмица ще падне доста сняг и условията за ски на Бузлуджа в следващия уикенд ще са доста добри :roll: . Със сигурност другата събота или неделя ще си направя една разходка :-P

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон мар 17, 2008 1:45 pm

Ами аз вчера бях на излет в Искърския пролом. Пътьом хвърлих няколко погледа към Витоша по-отдалеч и ми направи впечателние, че е останал сняг наистина само по най-високите части, обикновено планината изглежда така към средата на май...

Та, в Искърския пролом ходихме до един водопад, който бил втори или трети в страната по височина, май най-високия му пад бил 85м ("Скакля"). Навсякъде там си е истинска пролет както на височина 500-600м (равна на софийската), така и на 900-1000м (до колкото стигнахме най-много). Една голяма пряспа (сняг + лед) имаше само на едно усойно място до водопада. Струва ми се, че пряспата е някаква комбинация от реално снегонавяване, "изкуствен" сняг и "поледица" (последните образуващи се от пръските на водопада). Та, навсякъде имаше цъфнали храсти и дървета, най-много се срещаха и набиваха едни жълти дръвчета, дето приличат малко на дрян (по формата и цвета на цветовете). И там се усети фьон в ранния следобед, но сравнително слабо.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » нед апр 06, 2008 10:12 pm

Пампорово /05.04./- Има най-различни снимки, от самата хижа Студенец, времето беше доста топло и имаше снеготопене, но все пак хванахме идеален момент, със слънце, Т беше +5 градуса, снимахме машините за сняг, качихме се до 1725 метра и снимахме там обстановката, вижда се и развалянето на времето, което настъпи веднага след като тръгнахме, даже още като бяхме там по едно време запрехвърча слаб сняг, но спря. Дърветета, снегът и чистото небе създаваха много добро настроение. Хората се разхождаха и се любуваха на новия сняг, децата си играеха. Колкото по-нагоре се качвахве, толкова повече сняг имаше, в самото Пампорово - 1600 метра - нямаше почти нищо и се топеше невероятно бързо при Т от +6.7 С. Надморската височина там си беше казала думата, затова и не снимах, но днес там е приказка, в бързината си - да излезем от вече замръзващия път и да оправим колата, не снимахме, но то от камерите ясно се вижда за какво става въпрос.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ЛЮБИТЕЛСКАТА МЕТЕО СТАНЦИЯ НА ХИЖА СТУДЕНЕЦ (1700 м) - Изображение
Изображение

Eто сега и за невярващите положението около обяд в Чепеларе:
Изображение
Изображение - Тука валежът вече отслабна, но пак беше добър, на GSM снимах истинската парцалена фиеста. :)
Изображение
Тук снежната покривка е 1 см някъде, тук се правят измервания, а не на асфалта! :)
Изображение - Реката в Чепеларе и заснежени участъци.
Изображение

Изображение - Ходихме и до Бачковския манастир, това е водопадът, който се намира доста близо.

След малко или направо утре ще ви пратя и снимки от връх Снежанка. :)

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » нед апр 06, 2008 10:19 pm

Това е и обещаният от мен снимков материал за Гладиатора, сега обаче ми се доспива леко и затова ще сложа снимки на връх Снежанка от 03.04. утре. :)

Заключена

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”