'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО И КЛИМАТА' (Приемат се евентуално и похвали :)) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср авг 07, 2019 10:52 pm

mnn написа:
Windy написа:ХАЙДЕ НАЙ-НАКРАЯ ЛЯТО И ЗА НАС!!! :clap:

Не сам оза Германия, Холандия и Франция!!! :bowdown:
При това, което наричате лято, умират хора. Някои продължавате да си дрънкате толкова детински, че просто е отвращаващо лично за мен. Аз не вярвям, че на някой му е приятно на температури над 35°C на сянка /защо тогава почти не се виждат хора на слънце при такива градуси/. Разбира се, предстои едноседмичен период с високи температури. Може в периода 14:00-18:00 някои да стоите на слънце без вода или да си закривате главите с нещо за 5 дни, да не са 7. Това вече бих го приел, като реално доказателство, че на някой му е приятно такова време.
Лично за мен имаше предостатъчно топли, задушни и горещи дни до момента. Да се очакваше някакъв траен хлад, да кажем, че имаше повече почивки от средата на юни до средата на август. До момента имаме 1 трайна почивка с хлад за горепосочения период. Началото на юни много не го броя, защото още е променливо и изобщо първият летен месец е най-валежен т.е. повече може да покаже задух, когато е наднормен валежно и температурно. Няма да се самоуспокояваме с продължителните лета, като 2012. Това беше извращение и много по-голяма неприятност особено за низините с над 100 горещи дни.
Браво за мнението колега! На който не му достига жега да заповяда при мен. Без климатик и навън ,и пак ще си говорим.

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср авг 07, 2019 10:59 pm

Бе я се гръмнете, много си е хубава жегата. Топлите вечери много си ме кефят, през деня си седя на сянка, къФ ви е проблемът. Тези дни сутрин ми е студено и отвратително. В Софето пък какво се оплакавате от жеги, гледам сутрин до 10 °C стигате, то си е за ямурлуче. Само да вметна, че имаме климатична инсталция в халето от скоро, аз преди това си правих 30 минутно тичане в халето след работа(то е доста дълго), но сега ми духа много гадно и не мога даже да се изпотя, за тва си излизам като пич на двора и си тичам, като половината маршрут е на слънце. Много си е яко да се изпотиш здраво след такова тичане...
Последна промяна от itmpm на ср авг 07, 2019 11:06 pm, променено общо 1 път.

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » ср авг 07, 2019 11:03 pm

За мен проблемът е неправилното използване на думите. Не можеш да кажеш от климатик вътре, че ти е приятно при 35-40°C.
В София си тръгвам на работа по къс ръкав и дълги летни дънки. В София се привиква към климата за висока котловина. Средните минимални за лятото и без това не са високи /13-15°C и не говоря за 61-90/. Като от ниското поживеете на 600 надморска, тогава ще може да се правят релевантни изводи.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » ср авг 07, 2019 11:06 pm

Само да вметна, че имаме климатична инсталция в халето от скоро, аз преди това си правих 30 минутното тичане в халето след работа(то е доста дълго), но сега ми духа много гадно и не мога даже да се изпотя, за тва си излизам като пич на двора и си тичам, като половината маршрут е на слънце. Много си е яко да се изпотиш здраво след такова тичане... Аз изчистих мазнините и свалих 10 кила за една година, може би и заради това жегите не са ми проблем голям. Все пак не мога да не призная че над 35 вече си е гърч, но такива Т не са толкова често, а сега през август се достигат по-късно и по за кратко. Най-голям зор е когато е продължителна жегата и всичко се напече...

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » ср авг 07, 2019 11:14 pm

mnn написа:някои места на юг чакат втори пореден месец без прекъсване на 30-те градуса.
Няма такива места. :grin1:
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » ср авг 07, 2019 11:26 pm

Втори месец без поредност, което не означава, че средният лимит на броя на горещите максимални не е достигнат, а предстоящите жеги само усилват нещата. Затова и някои бързат, което е безсмислено. Техническа грешка. Приемам това, но не и утехите, самоуспокоенията и радостта от малкото. Все едно да се радваме на едноседмичен хард зимен период от 90 дни зимен сезон. Чисто измиване на очите. Да се радвам на 25 дни и то повече с едноцифрена височина на СП при средна норма 50 дни. Същото.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет авг 08, 2019 2:33 pm

Leberkez написа: Иначе 37-38°C макисмални доста дни може да откара, а то за хората дали 38°C или 41°C, разлика особено няма.
:thumbup: :thumbup: Именно!
+40 градуса звучат красиво но на практика няма кой знае какво в самото субективното усещане на градусите. В тази връзка винаги ми е било много смешно когато някой почне да се самоуспокоява - няма +40-так тук или няма +40-так там . Окей - няма, ама 3 месеца ти се пърже задника на +35 +37 градуса което особено разлика няма в усета им! :laughm:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » чет авг 08, 2019 4:47 pm

40+°C на сянка хич не звучат красиво....ама хич. Виж от климатизирания офис да гледаш как е навън жегата и да не ти дреме става, ама я карай всеки ден навън, че и да поработваш малко повече, така да видя как ще се издържи една дълга поредица пък било и с 35-37°C. Въобще не е човешко това!! И има съществена разлика между 35°C и 40°C+.......много съществена.

Потребителски аватар
itmpm

Мнение от itmpm » чет авг 08, 2019 5:12 pm

Постой една нощ по пижама под открито небе при нула градуса, да те видим. Нищо не е човешко, ама се налага. :laughm:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет авг 08, 2019 6:12 pm

Аз се радвам на тия тежки жеги заради яките топли нощи после. Мен ми е за нощите, през деня съм или на сянка или в офиса или мокър нон-стоп (между другото да съм мокър и на течение без да настивам също е велико до небесата, само снегът ме кефи повече от това) :wink1: :banana: :jumpjoy:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет авг 08, 2019 6:37 pm

meteo fen написа:40+°C на сянка хич не звучат красиво....ама хич. Виж от климатизирания офис да гледаш как е навън жегата и да не ти дреме става, ама я карай всеки ден навън, че и да поработваш малко повече, така да видя как ще се издържи една дълга поредица пък било и с 35-37°C. Въобще не е човешко това!! И има съществена разлика между 35°C и 40°C+.......много съществена.

Добре, ти поне доказано можеш да пишеш трезво, ама не мога да разбера какъв е сега този двоен стандарт и от тебе? Знам, че темата е субективна, ама все пак...
Ти на открито ли работиш? Ако си строителен работник или барман на някой басейн, кажи и ще се съгласим с теб.

Климатизирания офис викаш...добре, съгласен съм за тези, които работят/спят на климатик, ама вие зимоманите какво? Зимно време не пускате ли печка/парно или каквото и да е друго отопление по домовете си?

Хайде да видим кое ще е по-тежко? Да работим/спим на неприятно високи температури или в разгара на зимата да НЕ пускаме никакво отопление в домовете си и да ни излиза пара от устата в хола?! Въпросът е реторичен, разбира се.

А, да - по повод климатиците в офиса, искам небрежно да напомня, че ,с няколко изключения само, всичкото снего/студоман зимата също така си топли гъза на печката и гледа нещата през прозореца, ама понеже сте от една боя и там се правим на невидели.

Ей го - този над мен е типичен пример. :wink: :wink:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пет авг 09, 2019 11:34 pm

Само да напомня,че деня вече доста намаля,а и има само 20 дена до Септември и месец и една седмица до есента. :grin1:
След 2 месеца и половина чакаме и първия сняг.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/ с. Логодаж, Благоевградско, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » пет авг 09, 2019 11:51 pm

Направо са супер нещата, наближава, наближава :clap: . Иначе е супер лятото досега, валежно и без екстремни и дълги жеги, вторник и сряда следващата седмица ще са единствените истински жегави дни :clap: . От средата на август, когато вече намаляването на деня се усеща по-отчетливо започва и новият период на неустойчивост :bowdown: .

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » съб авг 10, 2019 12:31 am

Работя в офис на партера без климатик и на отворена врата, жегата е като в пещ в топлите дни......добре, че следобеда е сянка. Та на който му е хубаво при 35+ да заповяда..... :cool:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб авг 10, 2019 12:45 am

DANNIS написа:Само да напомня,че деня вече доста намаля,а и има само 20 дена до Септември и месец и една седмица до есента. :grin1:
След 2 месеца и половина чакаме и първия сняг.
:suicide: :suicide: :suicide: А бе в този Шумен няма ли нещо хубаво да се прави лятото, че да не мислете само глупости? Или си е само депресия? :laughm:

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”