МЕТЕОРОЛОГИЯ и КЛИМАТОЛОГИЯ - наръчник на начинаещия

За първите три неща е почти ясно, а за творчеството - става въпрос за лични или чужди произведения, тясно свързани с науките метеорология и климатология...

Модератор: angilari

zvezdina
Регистриран: ср фев 01, 2012 2:36 pm

МЕТЕОРОЛОГИЯ и КЛИМАТОЛОГИЯ - наръчни

Мнение от zvezdina » ср фев 01, 2012 3:36 pm

Здравейте!
Доста порових, но не успях да намеря цитирана книжка-наръчник за начинаещи. С това определение визирам ново издание, което да дава първоначални насоки за следенето на различни климатични показатели, тълкуването им и правенето на заключения/прогнози. В доста книжарници търсих, но отновора винаги е един и същ - нямаме. Ако все пак греша и вече има такива обсъждания - моля насочете ме към правилната тема. Благодаря предварително.

Blood
Регистриран: съб авг 13, 2011 8:59 pm

Мнение от Blood » ср фев 01, 2012 3:44 pm

Хм, може да потърсиш в книжарницата на БАН за учебник по Обща метеорология, като за начало... :hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 01, 2012 4:30 pm

Преди двадесетина години бяха излезли няколко подходящи такива (ако правилно разбирам какво имаш предвид), но напоследък май не съм попадал на нещо достатъчно ценно (или изобщо на нещо?) в тази област. Наистина шансът ти е в някоя библиотека (стари издания)...

Иначе, две подобни "популярни" издания, за които се сещам веднага, са "Метеорология за всеки" (за авторите ще ти кажа довечера, май бяха няколко човека, при това известни светила :) ) и "Океанът, в който живеем" (точно тази май не ми е подръка, така че не мога да проверя за автора й, беше един :? ). Довечера ще погледна дали мога да се подсетя за още нещо по-подходящо, особено ако разбера с по-голяма сигурност какво точно търсиш ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 01, 2012 10:01 pm

Та, засега уточнявам, че "Метеорология за всеки" е с автори Маргарита Сиракова, Димитър Сираков и Кирил Дончев, изд. "Наука и изкуство, София, 1989 :wink: ...

Отговори

Върни се в “Медии. Линкове. Софтуер. Метео-творчество”