ТУРНИР "МАКС-МИН" (2010-2012)

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет дек 20, 2012 8:09 pm

Blood написа:Айде, Шефе, слагай 5те см от Младост, та да вдигнем някое и друго место :laughm:, а Уедърменката да се маха от 1-вото и да се преименува както беше обещал... :cool:
Опасявам се, че 1см. не ви достигна, за да си сменя ника. Всичко съм изчислил до последния сантиметър. 8-)
Между другото, чак сега погледнах правилата на този турнир, защото видях нередности в класирането. Смятам, че не е редно да съм по-близо до действителната стойност от Blood примерно, а в същото време да съм по-назад в класирането. Начинът на изчисление на точките трябва да се промени.
Реалист.

Blood
Регистриран: съб авг 13, 2011 8:59 pm

Мнение от Blood » чет дек 20, 2012 8:14 pm

Как тъй не е достигнал? Беше казал над 4 см, в Младост са 5. :brr: :roll-pin:

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » чет дек 20, 2012 8:16 pm

Ама в Младост даваха 1 см преди да започне да трупа. :grin1:
Реалист.

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет дек 20, 2012 8:22 pm

И ти каза 4см сумарна покривка до края на седмицата. Не ме карай да ровя, знаеш че ще го изровя :grin1:
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 20, 2012 8:27 pm

Подозирам, че това може и да е крайното класиране вече: http://www.stringmeteo.com/turnir/maxmi ... tap=84#sel

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » чет дек 20, 2012 8:29 pm

Да, точно така написах, защото тогава някои модели даваха вероятност до края на седмицата да има още снеговалежи. Ама вие сега да не мислите, че съм правил прогнози колко сняг ще е останал + колко ще натрупа ?! :shock: Стига сте си тълкували думите ми както ви е удобно. Аз даже въобще не съм очаквал, че ще има останала снежна покривка, когато завали отново сняг (както и реално беше, ама това е друга тема). Прогнозата ми беше изцяло да предстоящите валежи !
Реалист.

Потребителски аватар
novobranec
Регистриран: пет дек 03, 2010 8:22 pm

Мнение от novobranec » чет дек 20, 2012 8:30 pm

Stringmeteo написа:Подозирам, че това може и да е крайното класиране вече: http://www.stringmeteo.com/turnir/maxmi ... tap=84#sel
Да бях сложил една единица отпред и се възкачвах на трона :laughm: Браво на Фрапето- вече ще се допитвам за моята станция до него :D
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

Blood

Мнение от Blood » чет дек 20, 2012 8:33 pm

Weatherman написа:Да, точно така написах, защото тогава някои модели даваха вероятност до края на седмицата да има още снеговалежи. Ама вие сега да не мислите, че съм правил прогнози колко сняг ще е останал + колко ще натрупа ?! :shock: Стига сте си тълкували думите ми както ви е удобно. Аз даже въобще не съм очаквал, че ще има останала снежна покривка, когато завали отново сняг (както и реално беше, ама това е друга тема). Прогнозата ми беше изцяло да предстоящите валежи !
Сумарна СП си е сумарна СП. Официалните данни са си официални данни. Това е. Никой не интерпретира думите ти по различен начин, не се опитвай да се измъкнеш. :nono:

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » чет дек 20, 2012 8:41 pm

Петя, не се измъквай, а бъди мъж и помоли шефа да ти смени ника, както обеща. :hmm1:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Blood

Мнение от Blood » чет дек 20, 2012 8:42 pm

angilari написа:Петя, не се измъквай, а бъди мъж и помоли шефа да ти смени ника, както обеща. :hmm1:
:laughm: :laughm: :laughm: :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 20, 2012 8:54 pm

Weatherman написа:...
Между другото, чак сега погледнах правилата на този турнир, защото видях нередности в класирането. Смятам, че не е редно да съм по-близо до действителната стойност от Blood примерно, а в същото време да съм по-назад в класирането. Начинът на изчисление на точките трябва да се промени.
Аз пък не смятам. Не случайно, примерно, вероятностните анализи на валежите (директна производна от които е снежната покривка) за дълги периоди са базирани основно на съотношения, а не на аритметични разлики. Същото правило е кристализирало и при даване на месечните аномалии на валежите - много рядко те се дават като прости разлики и почти винаги - като съотношения. Точно поради това и в моята методика за изчисляване на точките водещи са съотношенията, а доста по-слабо влияят простите разлики (но все пак влияят и те!)...

Една от причините за този подход е, че валежите не могат да бъдат отрицателни. (Има и други причини.) Давам ти директно пример, за да видиш, че не си прав - дал си 1 мм, а паднат 2. Някой друг е дал 99 мм, а паднат 100. И ти с ръка на сърцето би ми твърдял, че двамата са познали еднакво, така ли? Хайде бе, и аз пък дето ще ти се вържа! :grin1:

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » чет дек 20, 2012 8:57 pm

Проста математика, в първия случай познава на 50%, а във втория на 99% :laughm:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

qvorsky
Регистриран: вт яну 31, 2012 5:56 pm

Мнение от qvorsky » чет дек 20, 2012 9:37 pm

Д*ба тая Враца как ми бяга. София и Силистра ги целя с абсолютна точност. :lol: