СРОК НА ПРОГНОЗА, ПРЕДВАРЕНИЕ В ТУРНИРА "УИКЕНД"

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 09, 2007 2:21 pm

quittr написа:Стринг, последно бонуса за предварение остава ли толкова, колкото беше или не?
Тази седмица (текущия уикенд) ще бъде колкото беше, другата ще го намаля. Вече писах, че едно намаление с 25% ми се вижда разумно, може би...

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб юни 09, 2007 2:27 pm

ОК :wink:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » нед юни 10, 2007 12:31 am

String, spored men ne e pravilno da se pravqt promeni v pravilata po vreme na daden etap, a vsichko trqbva da se urejda predvaritelno ( osven ako nqma speshen sluchai ). Sega tezi, koito sa uchastvali tazi sedmica shte imat po-zavishen sedmichen rezultat, a toi vse pak e chast ot obshtiq. Az ne uchastvah tazi sedmica i nqma da ima moi rezultat, koito da se otchita s po-visoko predvarenie. Edna sedmica nqma da okaje golqmo vliqnie de, no vse pak ti davam primer, che kogato se pravqt promeni sled nachaloto na etapa... ne vsichko e izrqdno. :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 10, 2007 12:50 am

Ами сигурно си прав. Нищо не ми пречи да променя предварението още тази седмица (т.е. точките да се преизчислят), но... не знам дали и това ще бъде правилно, защото някои можеше да дадат последните си прогнози по друго време, ако знаеха, че бонусът ще е по-малък. Абе, хубаво е правилата да са гъвкави и да се напасват, когато се налага, но явно това води и до някои проблеми...

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » нед юни 10, 2007 1:14 am

Ami nai-pravilnoto shte e da se preizchislqt tochkite. Nqma da okaje vliqnie vurhu klasiraneto na nikoi, zashtoto na vsichki predvarenieto shte namalee s ednakuv procent. I vse pak pomisli purvo dali naistina ima nujda da se namalqva tozi bonus i s kolko ( ako ima ). :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 10, 2007 1:50 am

Не, точките на всички няма да намалеят еднакво, защото нали това е смисълът на предварението - получават се толкова повече точки, колкото то е по-голямо. Те ще намалеят пропорционално, така че този който има 2000 ще загуби 500, а този с 200 - само 50. И така този с 2000 може да се окаже на доста по-задна позиция от преди намалението.
Не знам дали има смисъл, но е факт, че тези, които по някаква причина (например нежелание или мързел :lol: да дават прогноза още през уикенда) се оказват в доста по-незигодна позиция от някои, които са направили това. Въпросът с точната дозировка на бонуса се оказва доста сложен, но все пак често ми се струва, че сега той е малко по-голям от необходимото. Когато се намали налко, който иска пак ще може да се пробва опще от рано, а ако прецени, че разминаването му става много голямо, ще може да прави корекции (точно както е положението и сега). Просто ми се струва, че наистина в момента е малко превъзнесено даването на ранна прогноза, но определено не съм съвсем сигурен в това все пак...

quittr

Мнение от quittr » нед юни 10, 2007 8:09 am

E и това не е честно.Аз защо дадох прогноза от неделя???

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юни 10, 2007 10:12 am

Emi i az si davam prognozata si celi 2 4asa predi krainiq srok za zalagane ama nqma bonysi za mene,i az iskam :bowl: :mrgreen: :popc:

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » нед юни 10, 2007 12:14 pm

Spored men nai-pravilno e da go namalish oshte za tozi weekend. Vseki etap trqbva da e s edin i susht bonus za predvarenie prez cqloto vreme. Ne vijdam nishto neredno v tova da bude namalen oshte sega. Pishesh na horata, che se nalaga, zashtoto taka shte e prez celiq etap i gotovo... A mnogo po-neredno mi se vijda da se smenq po-kusno ( veche pisah zashto ). Drug variant e da ne go smenqsh vuobshte. :roll:

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » нед юни 10, 2007 12:44 pm

Dadoh glasa si za edno po-dobro i nepromeneno budeshte. :lol:

quittr

Мнение от quittr » нед юни 10, 2007 12:49 pm

E kak ще правилно бе Уедър???Така е не справедливо само за теб, а иначе за всички, особено за мен.Аз, ако знаех, че бонуса ще е намален от тази седмица нямаше да дам прогно в неделя!!! :nono:

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » нед юни 10, 2007 12:51 pm

Mai neshto ne razbirash za kakvo e anketata. Bonusut sega e 33,3 i az glasuvah da ostane sushtiq, a ti glasuva da bude namalen. :rofl:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 10, 2007 6:24 pm

Май никой не ще да си дава мнението в анктета в тази тема, давайте докато е време, че след ден-два фиксирам предварението и край...
Последна промяна от Stringmeteo на нед юни 10, 2007 6:46 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » нед юни 10, 2007 6:32 pm

Mnogo slaba ( izbiratelna :lol: ) aktivnost - ogledalno izrajenie na istinskite izbori. Bulgarinut ne e sviknal sam da vzima resheniq, a vse chaka nqkoi drug da go napravi vmesto nego. I zatova vse si pati. String, posle da ne priemash nikakvi oplakvaniq za bonusa. Vseki e imal vuzmojnostta da si izkaje pretenciite v anketata. Obache izchakai pone oshte edin den.

krasoto
Регистриран: ср апр 11, 2007 5:27 pm

Мнение от krasoto » нед юни 10, 2007 6:35 pm

Ами нека да гласуват и другите, аз дадох своя глас :P

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”