Ъпгрейд на форума?

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 10, 2019 11:56 pm

DANNIS написа:
чет окт 10, 2019 11:18 pm
Стринг,преди 2 дни изказах едно мнение ама явно не си го видял. Како ще кажеш и дали въобще е възможно при фактически данни или някъде другаде в сайта да може да се пуска лайв на живо както е и в ФБ? Примерно вали сняг,или има нещо което си заслужава да се види и този човек,който е там да може да пусне да го гледат в сайта ? :hmm:
Това какво общо има с ъпгрейда на форума? :-? Сигурно може, то за всичко има разни плъгини, ама, примерно, не може ли да си го пуснеш във Фейса или някъде другаде, където са направени достатъчно добри и ошлайфани опции за това и просто да пуснеш линк към това живо предаване в някоя тема на форума? :)

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет окт 24, 2019 9:08 pm

Стринг,

Аз чак сега обърнах внимание. Когато отворя форума, отивам на дъното и си вкарвам юзъра и паролата и отмятам "запомни ме". След което затварям прозореца и когато отново го отворя, пак не съм логнат вътре. Аз ли правя нещо грешно или просто не работи тази опция?

Говоря за лаптоп и Chrome.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 24, 2019 9:15 pm

:hmm:
Пипал ли си нещо по настройките за бисквитките на браузъра си? :hmm:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет окт 24, 2019 9:19 pm

Не съм бутал от години. Във всички подобни сайтове паролата ми е запомнена.

P.S Сега пробвах и на Firefox-пак същото.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб окт 26, 2019 6:27 pm

В Палм форума забелязах нещо дребно, което всъщност е мега удобно. Бутон до "post a reply", който е за качване на снимки.
Натискаш го и си пускаш която искаш снимка във форума, без излишни изрязвания, без да ги качваш в разни сайтове, оттам линкове и тн.
Не омаловажам труда на Стринг, в никакъв случай, но това са реално ъпгрейди. Нещо, което ще олесни наистина много форумците.
Особено в метео форум, където снинките вървят ръка за ръка с процесите...
Не ме разбирайте погрешно, уважение към труда на Стринг, просто се впечатлих от това... като ъпгрейд.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 26, 2019 9:00 pm

То и сега могат да се качват снимки по този начин, струва ми се. Или ако случайно не може, може да се направи с една настройка на опциите на новия форум. Само че за колко време мислиш това може да набъбне до много гигабайти като памет, ако предварително не се ковне доста ограничаващ (и отчасти обезсмислящ начинанието) лимит? :) Просто понякога се налага да се избира между нещо и нещо друго...

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » съб окт 26, 2019 10:31 pm

В Alphaforum.net лимитът е 1МВ :) Вместо да публикувам снимки чрез линк с убийствено ниско качество, така ще е по-добре :thumbup:
Синджира си иде, козъта ги нема

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб окт 26, 2019 10:56 pm

Хубавото е, че в този нов форум могат да се визуализират снимки директно от фейсбук. В стария формат на форума не можеше.
:thumbup:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » пон ное 04, 2019 3:23 pm

Да попитам, как може да се embed-не Youtube видео тук? Нещо ни с BB кодове става, ни никак :dontknow:

https://www.youtube.com/watch?v=aC1U4XzK1HE&

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 04, 2019 4:33 pm

Stringmeteo написа:
пон ное 04, 2019 4:07 pm
Ами ще може, ама ако се инсталира определен екстеншън... :)
Тест:

Просто се пуска линк (без никакви други тагове!) към страницата с видеото (или друг вид съдържание, което предполага имбедване :hmm: :dontknow: ) и системата го имбедва автоматично при зареждането на страницата на форума, работи за доста видове видео (в смисъл на платформи), но ще видим дали няма да върши и глупости (или да забави зареждането на форума) и дали няма да се наложи да го разкарам :hmm: ...

Ако пък линкът се огради с някакви BB-тагове, в общия случай за линк, май имбедването се елиминира :hmm: . Това е полезно за в случай, че някой предпочита видеото му да се покаже като линк, а не имбеднато.

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » пон ное 04, 2019 4:56 pm

Аз понеже съм малко зле с ИТ.
Преди няколко дена като пусках едни песни на Азис... :laughm:
Копирах линка директно към видеото, постнах го тук във форума, но не ми се зареди изображението. Само линкът си стоеше.
Сигурно аз нещо не съм разбрал. Не знам?
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 04, 2019 5:29 pm

Оффф, инсталирах специален екстеншън преди малко. :laughm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » пон ное 04, 2019 6:08 pm

Ааааааа... :laughm: :thumbup:
Ж.Кювие

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » вт ное 05, 2019 1:16 am

Стринг, умишлено ли часът във форума си стои по лятното часово време? Или трябва аз някъде да цъкна, за да се оправи?
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт ное 05, 2019 6:32 pm

Стоеше за логнатите потребители, защото и тук малко са си оставили ръцете разработчиците май :hmm: . Ще видим де, сега вече би трябвало да е оправено за (почти) всички и ммможе би смяната вече ще става автоматично, но не съм сигурен все пак :laughm: . В краен случай ще се намесвам пак, правил съм го много години вече в стария форум при всяка смяна на часа :dontknow: ...

Иначе има настройка за часовата зона при личните данни на всеки, но... е направена малко "трики", както казват братята англичани :laughm: ...

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”