StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

Отоплителни несгоди
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 40, 41, 42

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mavrud

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 11:54 am    Post subject:    Reply with quote

Windy wrote:
Mavrud wrote:
Има ли шанс да подобрим датата за най-късно включване на парното в София ?

Коя е тази дата?

Втората декада на ноември е най-късната дата, ако не се лъжа...ама дали е 11-ти и 17-ти вече не помня..преди години правих подобна справка в този форум, но не знам къде е...
Leberkez

Location: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 12:04 pm    Post subject:    Reply with quote

Quote:
За масово пускане трябва да бъдат изпълнени законовите изисквания – три последователни дни със средноденонощна температура
по-ниска от +12°C и прогноза от НИМХ - БАН за трайно застудяване.

Сега, ако горното изискване се спази до бувата, това значи, че може и още другата седмица да го пуснат, защото се вижда спад при минималните, което ще дърпа средноденонощната и ще се установи някаква трайност на поредни дни с под 12°C. Аз очаквам другата седмица да тръгне поне в училища, болници, градини и администрация и най-късно до 12.11 да е пуснато вече навсякъде. °C
Back to top
View user's profile Send private message
Geogri Zahariev

PostPosted: Fri Nov 02, 2018 1:14 pm    Post subject:    Reply with quote

Leberkez wrote:
Quote:
За масово пускане трябва да бъдат изпълнени законовите изисквания – три последователни дни със средноденонощна температура
по-ниска от +12°C и прогноза от НИМХ - БАН за трайно застудяване.

Сега, ако горното изискване се спази до бувата, това значи, че може и още другата седмица да го пуснат, защото се вижда спад при минималните, което ще дърпа средноденонощната и ще се установи някаква трайност на поредни дни с под 12°C. Аз очаквам другата седмица да тръгне поне в училища, болници, градини и администрация и най-късно до 12.11 да е пуснато вече навсякъде. °C

...прогноза от НИМХ - БАН за трайно застудяване...
Ето тук е разковничето! Как я дават тази прогноза, какво означава "застудяване" и кое е "трайно" такова?

Leberkez и quittr, относно изживяването на на дърти години на недоизживяното на младини, сте абсолютно прави!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Бял облак

PostPosted: Mon Dec 03, 2018 3:38 pm    Post subject:    Reply with quote

Относно мръсния въздух ми се ще да дам един пример какво ще стане, ако не се отопляваме на въглища. Разбира се, всеки би се досетил какво ще стане, но друго си е да се види реален пример и то в негативна форма на релефа със сериозни инверсии.

В централната градска част на Козлодуй отоплението е на парно от АЕЦ-а от десетилетия насам. Цели 18 години съм живял в този град и зимата не съм забелязал въздухът да мирише лошо. Напротив. При мъгла си миришеше на мъгла. Не е неприятно. Докато като отивах на село там смърдеше на въглища.
Миналата събота и неделя бях на Козлодуй и въздуха си беше Ок за дишане.

Та, това е реален пример. Като преминем на отопление на газ, ток или някакъв друг вид отопление неотделящо сериозни замърсители ще дишаме чист или сравнително чист въздух дори и в котловина.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
Page 42 of 42

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе