StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2013-...)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 41, 42, 43

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Leberkez

Location: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

PostPosted: Tue Sep 11, 2018 11:08 pm    Post subject:    Reply with quote

Заблуждаваш се, Данчо! Нали знаеш: всеки ден луканка пак писва в един момент и търсиш коматче хлебец и малко краставица за разнообразие? Wink

Това 6-8 месеца в годината да чакаш рейса за работа при брутален минус с вятър, да помпиш яко кинти за отопление от джоба си, да съществуваш физически само у вас-на работа-у вас- на работа, без да можеш да излезеш навън, да се разходиш, да караш колело, да играеш мач и т.н, не е работа. Що не се свържеш онлайн с канадци от тази част и да ти кажат дали се кефят на зимата си?! Е, да, някак си са привикнали, адаптирали и я търпят, но гаранция нищожно малък процент от тях намират чар в това.
В същото време, колкото пъти да съм ходил в Гърция или Турция на почивка, абсолютно никой местен не съм чул да се оплаква от дългото им и горещо лято, даже гърците на много места са бетер бай Ганьовци и в по-ниско и среднобюджетните си хотелчета и вили нямат климатици, а ако имат такива, ще те карат да цакаш допълнително 4-5 евро на ден, за да ти даде дистанционното.

Grin smile

Тяхното кредо е: "Лятото при нас е горещо и дълго, ако искаш да ти е хладно, докато спиш, стой си в Швеция, Англия или Германия".
Back to top
View user's profile Send private message
weather_master

PostPosted: Thu Sep 20, 2018 7:06 am    Post subject:    Reply with quote

DANNIS wrote:
...Гадното убито лято официално УМРЯ ! Buble-gum Clap Clap

Как пък не порасна ти? Hmm Намери си една жена и някакви цели в живота. Винаги едно и също. Аз например този път чакам с нетърпение зимата, защото като дойде ще ни остават още само 5 месеца и се прибираме. Дори вече правим планове за другото лято. Ще сме поне 20 дни в Гърция и поне 2 месеца в Бургас. Ето тази мисъл и гледането на яките гръцки плажове през зимата, ще ме прави хепи. А ти се радвай, че "умрялото" лято свършило. Много често зимата умира още преди да се е родила. Wink
Back to top
weather_master

PostPosted: Thu Sep 20, 2018 7:09 am    Post subject:    Reply with quote

DANNIS wrote:
... Направо ще свърша от кеф,започва веселата част от годината...

Пич намери си жена наистина и стига си писал глупости. Ако наистина можеш да свършиш на тези снимки, значи си яко хроничен мастурбатор. Laughing
Back to top
DANNIS

PostPosted: Thu Sep 20, 2018 7:20 am    Post subject:    Reply with quote

Сериозна жена до преди 5 мес имах и пак си следих времето. Тва е страст ! По-добре да си истински отколкото фалшив !
Back to top
misacho

PostPosted: Fri Nov 23, 2018 9:13 am    Post subject:    Reply with quote

При Европейците студ до края на сроковете.Предпочитам този вариант.Кучи студ Agree / Thumb up Very Happy
Back to top
Бял облак

PostPosted: Tue Dec 04, 2018 12:49 am    Post subject:    Reply with quote

elenaRudolf wrote:
Станало е интересно тук за кой ли път, и mnn се е превърнал пак в център на внимание, ама мен засега това не ме вълнува толкова... по-интересни са ми някои коментари относно събитието на деня - мъглата.
Някои, иначе уважавани форумни потребители, с твърде голяма лекота раздават квалификации на други, т. нар. заподозрени в любов към мъглата лица. Чак не били психично болни, щото не можело да им страда пипето от заболяване, тъй като не било в наличност и т.н. и т.н., а не може нещо, което не съществува, да боледува.
Ами с риск да бъда отявлено разобличен веднъж завинаги като безмозъчен, принуден съм да си призная, че питая телешки възторг към мъглата. Ужасно много я харесвам. По-силно е от мен. Аз по-добро за снега от мъглата не познавам. Факт. И само благодарение на нея получаваме утре бонус 9-ти ден със снежна покривка.
Изпитвах носталгия към тази истинска, целодневна мъгла.
А сега, ако прецените, може да си спестите мненията на тема колко съм малоумен, защото не ме интересуват много.
Някой каза, че мъглата била твърде вредна и можела да причини рак.
Ако се разболея от рак (чукам три пъти на дърво), това няма да ми хареса. Но в такъв случай предполагам, че ще се опитам да си внуша, че не мъглата е била причината за това.
Като че ли пък никой никога не е харесвал нещо, което е било пагубно за него. Или пък вкусът и личните естетически предпочитания на всеки индивид са строго определени от това, което е практично и полезно? Dont know

И на мен ми харесва мъглата. Особено онази при под -20°C с дебел сняг и обилна кристална скреж. А най-добре, въпреки че трудно би ни се удало да го изживеем поради рядкостта си, и мъгла при под -30°C. Това са т. нар. ледени мъгли, при които водните капки стават на ледени кристали - много редки у нас.
Важното е да е екстремно, подяволите. Жега, студ... просто трябва да има амплитуда. И колкото по-голяма е тя, толкова по-добре, толкова по-жив се чувства човек (здравия такъв). Такъв е вселенския принцип просто. Smile Другото е блато и разложение. Мразя еднотипно време - само слънце или пък само да вали. Динамика искам, динамика... Ще ми се да подобрим всички видове метео рекорди в следващите години. По-консервативните от форума трябва да се радват, че не управлявам времето, защото... Grin smile
Луд ли съм, а? Благодаря! Това за мен е комплимент. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nikolai kamburov

PostPosted: Tue Dec 04, 2018 2:01 am    Post subject:    Reply with quote

Днес разправях на колегите в университета колко е яко в Русе като навали сняг, като падне една гъста мъгла и всичко се заскрежи и стане едно тихо, приглушено и самотно. Обожавам ги тези мъгли, които са в момента по Дунав. Има нещо наистина брутално яко. Естествено повечето ми казаха , че съм ненормален, на което аз се изсмях с потвърждение, но няколко момичета се изцепиха ... "леле колко си романтичен". И наистина, тези мъгли са много романтични. Обожавам ги от дъното на душата си. Бял облак, онова клипче край Козлодуй на Дунав, което прати тук, е много яко. Черната лодка, тъмната водя, белия сняг, заскрежено, мъгливо... Cool
Но и от мъгла до мъгла има разлика. Вече вчера, във Варна беше изключително грозна и неприветлива. Някак чужда.
Не ти създава уют, а дискомфорт. Айде да не се отплесквам.. Laughing
View user's profile Send private message AIM Address
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 41, 42, 43
Page 43 of 43

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе