StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ПРОБЛЕМИ С НЯКОИ СТРАНИЦИ НА САЙТА (вкл. линкове в сайта)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 75, 76, 77

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Проблеми около форумите и сайта изобщо
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bismarck

PostPosted: Wed Jan 09, 2019 2:11 pm    Post subject:    Reply with quote

Туй, твоето, проблеми ли са, Стринг....ти виж НОАА какви проблеми има!)))) Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
mnn

PostPosted: Wed Jan 16, 2019 8:12 pm    Post subject:    Reply with quote

Отново за следобедния синоп за 16:45 данните за страната при Балканите ги има, а в официалната таблица липсват.
https://www.stringmeteo.com/synop/bolc_table_ogi.php?year=2019&month=01&day=16&term=15&submit=%D0%9F%D0%9E%D0%9A%D0%90%D0%96%D0%98#sel
bismarck

PostPosted: Wed Jan 16, 2019 9:23 pm    Post subject:    Reply with quote

А уж вече не са към БАН. Явно заекът е в друг храст. Grin smile
Back to top
View user's profile Send private message
Бял облак

PostPosted: Mon Feb 11, 2019 1:26 pm    Post subject:    Reply with quote

Стринг, снощи въвеждах малко данни за Топчии (нали имаше някакъв проблем и не се записваха нещата по срокове), за да не се прецака месеца при обобщенията на средните.

Сега виждам обаче, че съм въвел екстремумите за вчера в грешния срок - вместо в 18UTC съм го направил в 21 и съответно са се пренесли и за днес.
Редактирах, но без промяна - стоят си екстремумите в срока от 21. Преди не беше така.
https://www.stringmeteo.com/stations/aut_stats_terms.php?st=topchii&day=10&month=02&year=2019&m=s#sel
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stringmeteo
Site Admin

PostPosted: Mon Feb 11, 2019 2:30 pm    Post subject:    Reply with quote

Мммне, заекът е другаде по-скоро или така ми се струва на първо и второ четене. Hmm Тъй като вчера цял ден е нямало данни от там и те са се появили едва малко преди последния срок 21UTC, "глупавият" ми алгоритъм е приел, че наличните към тогава екстремни стойности са най-правилните и за съответния срок - като цяло това не е съвсем тъпо допускане, но амо на първо четене. За съжаление обаче локалният (собствен) алгоритъм на станциите измерва екстремумите от 0 до 24ч. и... в такива случаи става леко мазало. Dont know Поне за момента единственият начин е да се редактират, освен "подвеждащият" срок, също така и всички "подвели" се (при автоматичния ми алгоритъм) срокове след него (тях не съм ги пипал засега). За да се промени това, като начало ще трябва да се смени и изначалното ми допускане корекциите в базата данни да се правят само за в рамките на 1 ден при една редакция или поне да се редактират "спорните" елементи (екстремуми, валежни количества...) и за няколко срока след края на редактирания ден, no... логиката, която трябва да се вкара за нещо такова, май е доста сложна и спорна... Hmm Преди малко пробвах и редактирах успешно екстремумите за 21UTC Dont know , без да претендирам за абсолютна достоверност, тоест това си работи, както се очаква. Може и да не съм разбрал ти за кой проблем точно говориш, но... Dont know

Last edited by Stringmeteo on Mon Feb 11, 2019 2:48 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Бял облак

PostPosted: Mon Feb 11, 2019 2:41 pm    Post subject:    Reply with quote

Да, сега редактирах днешните сутрешни срокове (-7,4/вчерашните/ замених с -2,2/днешния минимум/) и сега нещата са както трябва. Agree / Thumb up
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Проблеми около форумите и сайта изобщо All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 75, 76, 77
Page 77 of 77

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе