StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

СПОНСОРСТВО/ПОМОЩ ЗА (нови/съществуващи) АВТОМАТИЧНИ СТАНЦИИ на интересни места
Иди на страница 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Автоматични станции
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Бял облак

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 4:38 pm    Заглавие: СПОНСОРСТВО/ПОМОЩ ЗА (нови/съществува    Отговорете с цитат

Преди време повдигах въпроса, но сега подтикнат от мнението на Voivodata (по-долу), както и от съвсем скорошен разговор с alexander реших да отворя официално нова тема по този въпрос.
Voivodata написа:
Искам да предложа нещо, преди също съм споменавал за тази идея ,а тя е...:
ако хората са запалени любители на метеорологията като мен и нямат авт. станции аз съм готов да помогна + човека който ще прояви желание + всеки съфорумец ..нещо като общи пари/ членски внос/ и така да си разширим мрежите от авт. станции!Естествено ,че човека сам може да реши от кой да купи станцията + ангажимента вече остава за него да осигурява нейното обслужване + нет и т.н.!Ако има желаещи кажете!ЧДори съм мислел това да е по места, т.е. по области, че поне участващите да имам по-голям интерес...!

На първо четене предлагам да обсъдим монтаж на станция в Трън като място известно с абсолютния минимум на Т в страната. Нека който има желание да участва в подобно нещо да пише тук. Всеки може да участва според възможностите си. След като стане ясно колко човека имат готовност да участват, оттам насетне ще се изясни и дали ще можем да закупим станция, клетка..., след което вече ще се пристъпи към следващия етап - преговори с кмета на града.

Така, сега на свой ред изразявам готовността си да се включа с финансови средства и други нефинансови, стига да са ми по възможностите.

Очаквам вашите коментари!Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Radoslav Petkov

Местожителство: ДУПНИЦА 551 м.н.в. // София "Толстой" 532 м.н.в.

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 4:51 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ами съгласен съм, особено пък за Трън Grin smile

Въпроса е колко човека ще се навият и можем ли да минем по-тънко Laughing колкото повече толкова по-евтино ще излезе. Hmm
Върнете се в началото
Voivodata
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 4:51 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Хубавото на тази идея , е че ще "храни" любопитството на метеоманяци занапред и , че можем сами да решим къде да поставим станции, т.е. на местата , където според нас "изтичат" фактологии без да има възможност да ги раберем като данни!
Аз също съм съгласен + да помогна с някакви средства за да стане ртеалност 1-вата, после 2-рата и т.н. станции!
Определено трябва да се подбират местата, като тази за Трън е задължителна , а за Изтока ...много сме зле, само моята е в СИБ!
Аз бих казал, че искам да сложа 1 станция в най-западната точка на Франгата , която да отразява по-континенталния климат!
Върнете се в началото
Voivodata
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 4:55 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Другото място трябва да Шуменското плато и някоя дупка из Добруджа и Лудогорието да хваща инверсиите!
Върнете се в началото
alexander

Местожителство: Благоевград, Рилци

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:11 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Декларирам готовността си да се включа в начинанието с дълготрайни материални активи и/или финансови средства, както и със своя труд!
След като се съберат достатъчно радетели за инициативата, трябва все пак да:
- установим контакт с бъдещия ползвател, да вземем принципното му съгласие и да разберем с какво може да участва в проекта. Логично е той да поеме минимум експлоатационните разходи - ток и интернет.
- уточним набора от оборудване , коато трябва да осигурим ние, както и приноса на всеки от нас.
- обмислим и реализираме монтажа, които също за поне двама души ще е разход на време и средства.

Началото е поставено, пишете! Very Happy
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wolfie

Местожителство: София/Бояна/ 744м.н.в

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:28 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Пишете ме и мене също, с каквото мога ще се включа като изброените неща по-горе. Може би първо трябва да видим колко души са готови на такова нещо и то по-конкретно до стигане до определени действия, а не само принципна готовност. А как ще седи въпроса с поддръжката на тези станции. Първо, ако е извън населено място, как ще се гарантира сигурността им и след това поддръжката. Хората, които имате станции най-добре знаете за какво става въпрос ( софтуерната и хардуерната поддръжка).

Последната промяна е направена от wolfie на Чет Фев 24, 2011 5:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:36 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Идеята е добра Agree / Thumb up , но засега ще се включа само с една кратка вметка: за да не се опорочи инициативата, която така и така ще е свързана с лични инвестиции с неизвестна (по-скоро никаква, поне като начало Grin smile ) материална възвръщаемост, ще е добре местата да се подбират много добре - откъм представителност на райони, стандартност/представителност на конкретното разположение на датчиците, "контрольор" на всяка конкретна станция и т.н. Така ще се осигури достатъчността поне на нематериалните дивиденти Wink ...

Последната промяна е направена от Stringmeteo на Чет Фев 24, 2011 5:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Voivodata
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:46 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

И една вметка още от мен- в резултат на натрупания опит с обслужване на авт. станция , а и поради факта ,че съм наясно какво представлява и като средства и необходимост от обслужване , при зараждането в мен на идеята за оптимизиране на набора от станции по райони никога не ми е минавало през ума да има станции без собственик!Или казано по друг начин поне в мое лице не виждам начин да сложите в моя район +1 станция и аз да съм отговорен с подръжката и!За мен такъв вариант ми се струва неосъществим ,с изключение на частни случаи/определени места където не говорим за частна собственост/!Нито имам възможност да подържам още 1 станция с нейните потребности/най-малкото е нужен интернет, т.е. да се плаща ежемесечно/ , а и всеки е зает по определен начин!За мен идеята беше, да се помогне на човека Х да сложи метеостанция /малко наготово ама...желанието ми да ги има на определени места надделява/ , като той трябва да поеме основната част от средствата + да осигури бъдещите неща по нейното обслужване!
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:51 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Voivodata написа:
... За мен идеята беше, да се помогне на човека Х да сложи метеостанция /малко наготово ама...желанието ми да ги има на определени места надделява/ , като той трябва да поеме основната част от средствата + да осигури бъдещите неща по нейното обслужване!

И аз това визирах, използвайки понятието "контрольор". То може би по-скоро трябва да се тълкува като собственик, но тъй като до голяма степен продобиването на станцията ще бъде спонсорирано, съответният собственик трябва да е най-малкото наистина подходящ за целта, каквото и да значи подходящ в този случай (най-малкото - да се осигури липсата на проблеми около обслужването) Wink ...
Върнете се в началото
Бял облак

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:53 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Определено нематериалните дивиденти не трябва да допускаме да бъдат опорочени, т.е. условията на измерване трябва да са добри, за да получаваме сносни данни.
Да предположим, че сме стигнали вече до етапа на преговорите с кмета - ако той не осигури хубаво място, просто няма да слагаме станция. Най-важното условие, за да сложим станция някъде ще е предоставянето на хубаво място (не където и да е)! Ако не стане в Трън ще определим друго място и т.н.
.....
Точно така виждам и аз нещата - този, който ще стане собственик на станцията трябва да поеме ангажимент за нейната поддръжка и функциониране. Т.е. той ще трябва да се съгласи на някои определени от нас условия!

Последната промяна е направена от Бял облак на Чет Фев 24, 2011 5:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:55 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Намесването на кметове не ми се вижда много подходящо за целта, поне на първо четене Wink ...
Върнете се в началото
Voivodata
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:58 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз не мога да намеря просто желаещ, че сега и ще ги преценяме... Laughing
Според мен, просто този човек трябва да има най-важното:
- желание и поне малко любопитство на тема ВРЕМЕ;
-да има условия за осъществяване на метеостанция, т.е. двор и т.н.;
- да има нет, като поставянето на станция така или иначе няма да му оскъпи ползването на нета;
- при проблеми не му трябва да разбира нищо..просто с включванията на Сашо с отдалечения достъп нещата се оправят и най-важния момент-винаги има нужда от намеса на жив човекй на място, т.е. тогава той слуша и изпълнява нарежданията и пак нещата се оправят;

Така ,че трябва тези хора да са някои от влизащите тук, които нямат средства и смелост, НО да е интересен района им , т.е. все пак като ще даваме средства да ги даваме по "направление"!

А за места като Трън, там политиката трябва да е насочена с местна оправа и т.н. + наша подкрепа/финансова/!
Върнете се в началото
Бял облак

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 5:59 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Защо мислиш така, Стринг? Освен към кмета, може да се обърнем към някоя фирма или пък ... и аз не знам... Този въпрос също е съществен!

Последната промяна е направена от Бял облак на Чет Фев 24, 2011 6:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
alexander

Местожителство: Благоевград, Рилци

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 6:00 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

На първо време мога да се свържа с кмета на община Трън и да поговорим за идеята.
Ако я прегърне и освен с минималните изисквания /ток, нет и човек за поддържка/ се ангажира и с приемливо място за монтаж и разположение - перфектно! Другия вариант е да приеме принципно нещата , но да предложи единствено общинската сграда за монтажа , а това в една или друга степен ще опорочи, както изтъкта Стринг - нематериалните дивиденти. Hmm
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436
Върнете се в началото
Бял облак

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2011 6:03 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Значи едно от нашите условия трябва да бъде дворно място незасенчено от дървета и наличие на прекалена близост на сгради.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Автоматични станции Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Следваща
Страница 1 от 45

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе