КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вреднит

Мнение от Stringmeteo » нед яну 06, 2008 5:18 pm

Пример от Марая Кери :thumbup: :
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1143158
Последна промяна от Stringmeteo на вт окт 04, 2011 3:34 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед яну 06, 2008 5:47 pm

:thumbup:

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » пон яну 07, 2008 4:01 pm

Primer az ! :cool:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт яну 08, 2008 8:09 pm

Aз някъде бях казал, че и аз бях дебеличък, одобено в детската градина. :lol: После 1-ви, 2-ри клас...Като станах на 9 години си спомням, че тежех 48кг.Сега съм 63 почти 6 години по-късно и при това тогава бях сравнително нисък, а сега сравнително висок. :cool: Е то на снимката сигурно сте ме видели.От нищо не трябва да се лишаваш.Няма смисъл.Проста математика е.Изразходваш малко повече от колкото си е поел и става.Има хора с метаболитни и други подобни заболявания, които вече трябва да се консултират с диетолог.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 08, 2008 8:31 pm

Абе, в това за лишаване от нищо има нещо вярно, аз рядко си забранявам нещо категорично, освен най-големите и откровени боклуци, които... все пак понякога опитвам. Просто съм убеден, че важна е системата - "прегрешения" от време на време не могат да я застрашат :wink: .
А иначе, смятам, че изказвания от сорта на "нищо човешко не ми е чуждо" и "аз от нищо не се лишавам" по-скоро са белег на липса на принципи, на правене каквото дойде (има и добър вариант - правене на това, което ни подсказва най-дълбокия разум или върховната ни интуиция, но този вариант почти никога не се реализира, тъй като сме изгубили способността да чуваме тези гласове...). Аз, например, никога не бих казал за себе си, че нищо човешко не ми е чуждо, защото "човешко" в много повече от случаите е синоним на низши, пошли действия и поведение, а не на нещо възвишено и заслужаващо си да се стремим към него... Отклоних се, но... Нещата са подобни за "аз от нищо не се лишавам" - е, аз пък се лишавам... Просто мозъците и навиците ни дотолкова са промити от разни реклами, клипове, филми, масовата култура, предлаганото в магазините и т.н., че много рядко това, което иска тялото ни, е близко до най-доброто за нас... :roll:
Последна промяна от Stringmeteo на вт яну 08, 2008 10:01 pm, променено общо 1 път.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт яну 08, 2008 8:39 pm

:thumbdn:
Толкова много си прав! Мисля по абсолютно същия начин.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт яну 08, 2008 8:41 pm

Ама това си е факт.Разбира се не трябва да се ядът някои неща ЧЕСТО,но не никога, поне аз така мисля.Всичко е полезно в определено количество.Аз дори си ям много сладко по принцип и гледам да е повече шоколад, защото просто ми харесва, пък и малко помага на мозъка, поне на моя. :lol: Ама си ям и обикновените боклуци-разни вафли, Но просто не прекалявам.Ям и доста плодове и зленчуци.Газирани напитки и такива не пия, просто защото не ми харесват, а и има прекалено много оцветители и други.То тия неща всеки човек си ги знае.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт яну 08, 2008 9:58 pm

А как се надебелява здравословно ? :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 08, 2008 10:02 pm

quittr написа:...Всичко е полезно в определено количество.Аз дори си ям много сладко по принцип и гледам да е повече шоколад, защото просто ми харесва, пък и малко помага на мозъка, поне на моя...
:nono: :nono: :nono:
Само за шоколада ще вметна, че да, може би има и истински, много полезен шоколад, за съжаление обаче той не може да се купи практически от никой магазин... Никой няма интерес да го произвежда, първо, защото много малко хора биха го купували често и второ, защото е много скъп, което е свързано и с първото...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 08, 2008 10:14 pm

Weatherman написа:А как се надебелява здравословно ? :lol:
Ами с тренировки и ядене в малко по-голямо количество на добра храна. Аз обаче не съм убеден, че подобно насилствено напълняване е много по-здравословно от обикнопвеното надебеляване. Да, малко по-здравословно е все пак. Но по начало е доста неествествено слаб по природа и трудно трупащ мускулна маса овек да се изнасилва по този начин, сравнявайки с Арни. Да, със сигурност е възможно да се постигнат много забележими резултати, химията в храненето и хормоналната стимулация за тази цел е напреднала много. Даже и без хормонална стимулация може да се постигне доста, но пак ще се наложи да се използват разни боклуци (протеини и други ала-бала) за целта.
Така че, не знам, лично аз не бих препоръчал на никой да трупа планини от мускули, било то и "здравословно". Е, до някаква степен ще е достатъчно просто да спортуваш малко по-активно (включително и с тежести), но... винаги трябва да се има едно наум за разрушителната мощ на изкушението от сравненията с околните трениращи :wink: ...

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт яну 08, 2008 10:22 pm

Абе кой ти говори за мускули... Искам само малко повече маса, дори и във вид на сланини да бъде. :lol: Сега съм решил да се опитам малко повече да се натъпквам, защото зимата поне имам малко по-голям апетит и ще става по-лесно. Дано нямам големи затруднения, защото февруари-март миналата година пак имаше период, в който пробвах с такъв експеримент, но имаше и инциденти. :oops: :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт яну 08, 2008 10:26 pm

Абе за какви "здравословни" сланини ми говориш тогава? Яж каквото ти падне и разчитай, че ще натрупаш сланини, е, чат-пат ще има и инциденти, няма начин :lol: :lol: ...

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » ср яну 09, 2008 6:33 pm

quittr написа:...Всичко е полезно в определено количество.Аз дори си ям много сладко по принцип и гледам да е повече шоколад, защото просто ми харесва, пък и малко помага на мозъка, поне на моя...
SAMO 1 PAKET4E ZAHAR (TIQ OT 7GRAMA LI KOLKOTO SA) DIGA ZAHARTA S 1 EDENICA...IZVODITE SI GI PRAVETE SAMI!!!

aide otivam da u4a za klasnotoooo

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 20, 2008 1:23 pm

Не спим - пълнеем, спим - слабеем
Ако през седмицата човек спи по-малко от четири часа в денонощието, при него забележимо ще се повиши нивото на инсулин в кръвта и ще се нарушат процесите на усвояване на глюкозата
http://netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1234677

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 10, 2008 5:11 am

5 диети, които със сигурност не работят
Диетите без особено основание са най-популярния начин за отслабване. Те вече са толкова много, че едва ли е възможно да се изброят. Но коя от тях е наистина ефективната и щадяща здравето...

Някои диети ни призовават да ядем, когато си поискаме, или ни примамват с обещанието за отслабване с минимум усилия. За съжаление най-често след 1-2 седмици желаещият да отслабне се разочарова и се връща към предишния си режим на хранене, измъчван от въпроса “Струваха ли си всички тези лишения?”...
...
Не случайно в много езици думата диета на първо място означава именно хранене.
http://dieti.info/?c=n&id=376

Разделното хранене: “за” и “против”
Споровете за необходимостта от разделното хранене не затихват от момента на създаването на тази теория. Някои го смятат за едва ли не вълшебно средство срещу излишните килограми и панацея за много болести, а други са убедени, че тази диета не само не носи никаква полза, но и нанася вреда на здравето.
Предлагаме ви да се запознаете с аргументите на двете страни.
http://dieti.info/?c=n&id=312

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”