КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 21, 2014 12:07 pm

Хората, които искат да отслабнат, трябва да се теглят в сряда

Хората обикновено са най-тежки през уикенда, след това натрупаното малко се стопява

:-?

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » нед дек 21, 2014 3:57 pm

АХАХАХАХАХАХА такава глупост не бях чел никога!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт май 19, 2015 1:34 pm

Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 24, 2015 10:26 am

Отне ми време да го разбера: Една неподозирана причина да качваме килограми

Приемаме тялото и ума си за две отделни неща. Делим ги и смятаме, че са независими. Някои от нас тръгват по пътя на това да развиват ума си и напълно неглижират тялото. Други правят обратното – ваят тялото си, като изкусна статуя, а оставят ума на заден план. Малцина са тези от нас, които се замислят, че тялото и ума са взаимносвързани. Това, което правим на едното, оказва влияние и на другото. Само синхронът между тях води до резултатите, които искаме.

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 24, 2016 3:35 pm

Ендокринолог разказва защо диетите не работят

Съвети от книгата "Винаги гладни?" на Дейвид Лудвиг

Има ценни идеи, макар че според мен не е наблегнато достатъчно на психологическата част ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср авг 24, 2016 6:18 pm

Парадокса на диетата: Грешката, която всички допускаме

Единственият път към трайното здраве и по-добра форма е това да подобрим връзката с тялото си (ето моето откровение). Това да се вслушваме в сигналите си и отваряйки хладилника да избираме нещо за обяд, според това за какво гладува тялото ни, а не какво пише на листчето в диетата ни. Да тренираме не според стриктен тренировъчен план, а според това колко енергия има тялото ни, дали нещо ни боли или просто са се събрали прекалено много вечери на безсъние.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 30, 2016 1:33 pm

Всичко, което знаете за отслабването е лъжа

…или зависи на какъв етап от пътя сте!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 17, 2017 5:47 pm

Ароматната храна ни прави дебели

Този свят трябва да е специален вид на ада, ако миризмата на храна е достатъчно, за да ви накара да наддавате на тегло.

Но заглавието в ScienceDaily за едно последно изследване за затлъстяването казва точно това, макар че миризмата според него, може да ви направи дебел само, ако сте конкретен вид мишка.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 01, 2017 5:44 pm

Слави Славов: Най-естественото отслабване е чрез въглехидратно хранене!

Мит е, че от въглехидрати се пълнее.

А според мен и високо- и нисковъглехидратната диета са по-скоро вредни, въпросът е коя колко, въпреки че при този вариант май се набляга на доста здравословни въглехидрати :dontknow: ...

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » пет сеп 01, 2017 7:19 pm

1.Въглехидратите, които не са захари, са добра храна - зърнени (99% от нас не са алергични към глутен), ориз, картофи - все основни продукти, при това евтини.
2.Протеини - месото, ако не е жилаво или пържено или прегоряло - също е добро ядене.
3.Мазнините, ако не са хидрогенирани или прекарани през температури над 150° (пържене) - също.
4. Зеленчуци и плодове.
Важното е да се избягват рафинирана захар (може мед), консерванти, овкусители, например нитритните соли в колбасите, малтодекстрина, аромата на пушено (забравих му номера на Е-то), калциевия дихлорид в сирената.
Алкохола над 100г на ден (или 2 бири) също е вреден.
Пекалено много фибри и люспи пък дразнят червата.
Люто, горчица, черен пипер - усилват възприятието за вкуса на храната, но също вредят на червата.

Всъщност май не познавам нито един човек, който да се храни 100% здравословно.
Къде от недостиг на време, твърде много работа, нерви, къде от непукизъм или пък пристрастяване към определен вкус, хората постоянно се тъпчат с вредни работи.
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пет сеп 01, 2017 7:40 pm

imdnme написа: Люто, горчица, черен пипер - усилват възприятието за вкуса на храната, но също вредят на червата.
За другото не знам, но лютото (особено чушки), в умерени дози, е полезно за какво ли не – сърце, храносмилане, настинка/грип, че даже и против рак съм чел, че трябва/
може да се консумира. Вкъщи присъства често на масата, мен ми е помагало при запек преди две години. А да не говорим за т.нар. по нашия край ''шугави'' чушки, които
са TOП-ът на TOП-овете и дават апетит дори при липсата на такъв (ей така, само за загрявка на езика дори). Страшни са! :)
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 01, 2017 7:55 pm

imdnme, калциевия двухлорид го има в почти всички сирена и кашкавали напоследък, май, не съм сигурен, че той е сред най-вредните химии в храната :dontknow: ...

Относно дозата на алкохола, 100 грама концентрат май вече е височка доза, в случай, че се приема всеки ден. :hmm: Да, има някакъв процент хора, които реално трудно се пристрастяват (привикват) към алкохола. Но за болшинството 100 г концентрат на ден (равни на 1 л обикновена бира или 40 г поет спирт ;) ) вече са доста висока доза, която много лесно и бързо би могла да доведе до бързо допълнително увеличаване на дозата с времето, със или без улесняващи този процес фактори ;) ...

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет сеп 01, 2017 8:00 pm

80% въглехидрати в храненето е непостижимо, ако не се нагъват основно най-бедните на протеин и мазнини сложни въглехидрати, бяла захар или само плодове. Оризът съдържа около 75% въглехидрати в суров вид, овесът - 65-66. Като премахнем водно съдържание, съотношението В/Б/М става 92/7/1(ориз), 75/16/9(овес). За високовъглехидратна диета(ВВД) са достатъчни 50-60%, останалото - мазнини и белтъчини. Общо взето във всяко хранене трябва да има някакво количество въглехидрати. Заради термогенезата зимата позволява повече сложни, лятото - по-малко сложни, но повече прости въглехидрати(фруктоза). Но източник на глюкоза трябва да има. Аз така се храня през целия си живот и никога не съм бил с наднормено тегло.
Фибрите са разковничето на този вид хранене. Обемът, който получават само 200гр овес/грис/боб/грах/леща след смесването им със вода, е сериозен. Няма напълняване от такова хранене. 300грама(само 1100 килокалории) овесени ядки са към 2 литра обем като каша, която в стомаха продължава да се раздува. И това е глюкоза, отделяща се с часове и захранваща организма с енергия. :grin1:
Протеиновите диети са вредни, защото лишават червата от фибри, задръстват ги и идва запек. Подходящи са само за ограничен период от време с цел отслабване, но пак един минимум от 100 грама въглехидрат на ден трябва да се спазва.
Още един плюс на ВВД е, че хидратира организма без нужда от пиене на вода през хладната част от годината.
imdnme написа: Всъщност май не познавам нито един човек, който да се храни 100% здравословно.
Има ги, ама са малко. За тази година чийт мийла са ми два козунака по Великден, т.е. съм под 100%.

kinggang8
Регистриран: нед мар 27, 2016 12:26 pm

Мнение от kinggang8 » пет сеп 01, 2017 8:42 pm

Ако си гастритаджия като мене,лютото далече от погледа обаче.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет сеп 01, 2017 8:50 pm

kinggang8 написа:Ако си гастритаджия като мене,лютото далече от погледа обаче.
Какъв гастрит, ти не беше ли ученик? :shock: Спирай чипсовете, баничките и пържените картофи, че ще стане страшно. Въглехидратите само в непреработен вид, накиснати, печени или варени.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”