КАК СЕ ОТСЛАБВА ЗДРАВОСЛОВНО (Вредните диети)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

kinggang8
Регистриран: нед мар 27, 2016 12:26 pm

Мнение от kinggang8 » пет сеп 01, 2017 8:53 pm

По-чувствителен стомах демек .Гастроентерологът отрече гастрита принципно.Пазя се, мерси. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 03, 2017 1:40 pm

Victus написа:80% въглехидрати в храненето е непостижимо, ако не се нагъват основно най-бедните на протеин и мазнини сложни въглехидрати, бяла захар или само плодове. Оризът съдържа около 75% въглехидрати в суров вид, овесът - 65-66. Като премахнем водно съдържание, съотношението В/Б/М става 92/7/1(ориз), 75/16/9(овес). За високовъглехидратна диета(ВВД) са достатъчни 50-60%, останалото - мазнини и белтъчини. Общо взето във всяко хранене трябва да има някакво количество въглехидрати. Заради термогенезата зимата позволява повече сложни, лятото - по-малко сложни, но повече прости въглехидрати(фруктоза). Но източник на глюкоза трябва да има. Аз така се храня през целия си живот и никога не съм бил с наднормено тегло.
Фибрите са разковничето на този вид хранене. Обемът, който получават само 200гр овес/грис/боб/грах/леща след смесването им със вода, е сериозен. Няма напълняване от такова хранене. 300грама(само 1100 килокалории) овесени ядки са към 2 литра обем като каша, която в стомаха продължава да се раздува. И това е глюкоза, отделяща се с часове и захранваща организма с енергия. :grin1:
Протеиновите диети са вредни, защото лишават червата от фибри, задръстват ги и идва запек. Подходящи са само за ограничен период от време с цел отслабване, но пак един минимум от 100 грама въглехидрат на ден трябва да се спазва.
Още един плюс на ВВД е, че хидратира организма без нужда от пиене на вода през хладната част от годината.
...
Изобщо не съм убеден обаче, че 10% мазнини могат да спасят положението с много бързото огладняване :hmm: . Според мен, без достатъчно мазнини (и в по-малка степен и белтъчини) в каквато и да било диета, кръвната захар ще подскача нагоре-надолу като кардиограма :grin1: . Да, определено с повече фибри положението ще се подобри значително, но дали достатъчно? :hmm:

imdnme
Регистриран: пет авг 01, 2014 4:14 pm

Мнение от imdnme » нед сеп 03, 2017 3:23 pm

Ако искате да отслабнете, 10% мазнини са ОК, предвид калориите в тях. Важното е въглехидратите са бъдат с бавно освобождаване, а не захари.
Има различни диети в зависимост от това, което искате за постигнете.
Аз пък съм с колит (почти оздравях де) и много внимавам с фибрите. Само меки плодове и зеленчуци, предимно варени, и никакви люспи (дори доматите се белят). Типов хляб ям, но пълнозърнест - не.
Поздрави, Анджи
--------------------------------------------------
Mathematics is the language of nature.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед сеп 03, 2017 8:09 pm

Stringmeteo написа: Изобщо не съм убеден обаче, че 10% мазнини могат да спасят положението с много бързото огладняване :hmm: . Според мен, без достатъчно мазнини (и в по-малка степен и белтъчини) в каквато и да било диета, кръвната захар ще подскача нагоре-надолу като кардиограма :grin1: . Да, определено с повече фибри положението ще се подобри значително, но дали достатъчно? :hmm:
Мазнините поне на 20%. Растителни и животински. Не трябва да се бяга от животинските. Холестеролът е прекурсор на доста от хормоните в организма.
Кръвната захар подскача от сладките храни. Ние нали сме здравословни и консумираме само естествени храни. Плодовете само цели, без сокове. Сложните въглехидрати сготвени собственоръчно.
Толкова съм отвикнал на сладкия вкус, че фурми и мед ми идват много силни. От тях може да има пикове на кръвната захар, ако се прекали.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон сеп 04, 2017 1:56 am

Най-доброто хранене е разнообразното. Не виждам смисъл от такива вглъбявания в проценти и милиграми. Човек, ако е здрав, може да отслабне здравословно просто чрез малко калориен дефицит. Няма нужда от радикализми. :D
Не сме братя близнаци, всеки човек си има различни гени и живее при различни условия. Така че това с процентите просто няма как да е валидно за всеки. Още повече, че изтощава психически.
Истинското отслабване не е с диета (в смисълът, който му придаваме разговорно), а със смяна на начина на живот и хранене (може би и на мислене).
А и храненето все пак е едно от най-хубавите удоволствия. И това също не трябва да се забравя.
Аз си имам няколко правила, които ми харесват. Едното е, че трябва на ден да се приемат поне 400гр плодове и зеленчуци. Не че го спазвам всеки ден, но да речем се опитвам. :grin1:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт сеп 05, 2017 5:02 pm

По принцип най-добре да не се яде нищо. Храната е отрова.
Но живееш ли в голям град като София, какво значение има какво ядеш например, като си увреден още от раждането си. В Русе не е по-различно.
Има ли смисъл да говорим за здравословен начеин на живот, ако живеем в големите градове?
Евентуално по-малкото стрес, който е неизбежен и необратим и повече спорт биха стопирали процесите на преждевременно остаряване и увреждане на органите ни. Другото е по-малко храна на крак и повече зеленчуци и плодове. Излишно е да се споменава, че след 25 години българите мязат на мелези в по-голямата си част и ако комбинацията от всички фактори не се вземе под внимание, никакви диети няма да ги спасят.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт сеп 05, 2017 5:09 pm

Баба ми и дядо ми цял живот са яли мазна и тлъста храна и са на по над 85 години! Ключът се казва - движение!
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт сеп 05, 2017 5:34 pm

FENIX написа:Баба ми и дядо ми цял живот са яли мазна и тлъста храна и са на по над 85 години! Ключът се казва - движение!
Тия примери с бабите и дядовците нали знаеш каква стойност имат? :dontknow: :)
Още по-любими са ми примерите с пушатиче столетници и изводът на пук на всички мащабни изследвания от един 100-годишен пушач е, че пушенето е много полезно.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 05, 2017 5:41 pm

Е, напоследък си проби път една теория, че например свинската мас (особено от "природосъобразно" отглеждани свине :grin1: ) е доста по-полезна от... да кажем слънчогледовото олио (за него съм най-убеден ;) ), която изобщо не е лишена от логика при внимателно вникване в логиката и доказателствата. А вече по конкретния въпрос - като цяло полезността или вредността на "известно" прекаляване с мазнините в диетата - не мога да се изкажа особено категорично :dontknow: , но сигурно и тук има много голямо значение какви точно са мазнините ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 16, 2017 11:36 am

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед сеп 17, 2017 11:53 pm

Мнооого добро :thumbup:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 18, 2017 2:17 am

Колко калории има в алкохолните напитки

Пиенето на алкохол намалява количеството мазнини, които тялото изгаря за енергия

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет юни 01, 2018 9:01 pm

FENIX написа:Баба ми и дядо ми цял живот са яли мазна и тлъста храна и са на по над 85 години! Ключът се казва - движение!
Абсолютен факт.
Аз не се ограничавам откъм количества и съм се забелязал, че лятото ям много повече от през зимата. Защото изгарям повече и съм гладен и ми е сладко като ям.
Най-ми е е кеф като се уморя след 10-15км крос да се напапкам хубаво.
И всичко се изгаря след това. :flourish: Докато да пазиш диети е супер безсмислено и ефектът е почти винаги отрицателен. Вечно ораничаване и битка с килограмите. Един затворен кръг.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 03, 2018 6:26 pm

5 храни със захар, от които няма да напълнеете

Абе, "захар" тук не е това, което е :grin1: ...

Blondelady
Регистриран: пон сеп 10, 2018 1:19 am

Мнение от Blondelady » пон сеп 10, 2018 11:46 pm

Интересни неща пускате тук)
Попаднах на една статия, в която става въпрос за хранителен режим в зависимост от лунния цикъл https://www.khoroskop.com/khranene-v-so ... a-kalendar Основната идея е, че в различните етапи от лунния цикъл тялото има различни възможности за детокс и трябва да се съобразяваме с това при храненето. Някой да е пробвал това?

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”