("Идеалните") ХРАНИТЕЛНИ РЕЖИМИ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет ное 20, 2014 6:38 pm

Спазвам един закон. Пия винаги водноразтворими при прием на плод, защото тогава се усвояват най-лесно и няма загуби. Иначе организма трудно възмприема изкуствени вещества, макар и извлечени от натурални източници. Винаги трябва да с екомбинират с плодове и естествени носители, в противен случай се разграждат бързо и няма ефект.
А иначе днешното съдържание на витамини в плодове и зеленчуци едва ли е толкова изобилно, колкото е било преди 100-тина години, когато е нямало гмо-та и икономически глад за производство на високопроизводителни селектирани сортове. Като прибавим и факта, че нуждите на човек, който тренира и такъв, който не спортува са различни, нещата клонят в полза на умерена употреба и на добавки.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб дек 20, 2014 7:18 pm

5 най-често срещани грешки, които да не допускате на Коледа

Всъщност празниците имат друг замисъл, който няма да нищя днес. Днес ще ви насоча вниманието към грешките, които не трябва да правите, ако искате тази година, да бъдете в отлична форма и по време на празниците и след празниците.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб дек 20, 2014 9:32 pm

Това немога да гоизпълня порадиред причини
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб дек 20, 2014 9:52 pm

A trqbva, tuk nemkinite sa mnogo zle s nqkoi izklu4eniq predstqvqm si sled koleda sigurno s kran 6te senaloji da gi izkarva6 ot ka6ti :grin1: :grin1: :grin1: :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 29, 2015 11:16 am

Прескачането на закуската води до качване на килограми

Пропускането на закуската може да причини падане на кръвната захар, карайки ни да посягаме към храни, които дават незабавно удолетворение

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » чет яну 29, 2015 11:18 am

Общо взето пропускането на закуска е един от най- вредните навици........... :?

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет яну 29, 2015 11:56 am

Закуската се пропуска най-вече заради липса на апетит след обилна вечеря. Пагубно за съвременния човек, тъй като не му се налага да ходи по 40-50км на ден в търсене на храна. На мен закуската ми е най-калоричното хранене, а всяко следващо е по-малко.

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет яну 29, 2015 12:07 pm

Аз обичам зелени салати. Обичам червени и розови домати и ги ям с оцет. Така съм свикнал. Ако ми липсва оцет - слагам лимон. :grin1: Напоследък забелязвам, че яденето на овесени ядки при мен води до усещане за повече физически сили 2-3 часа по-късно. По месото не си падам много, но ям - не съм вегетарианец.
Това, което смятам за неправилно е, че почти всяка сутрин ям нещо съдържащо захар. Поглъщам редовно и известни количества хляб - навик, какво да се прави...
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 29, 2015 11:35 pm

Спор на нек'ви билдъри - става единствено за губивреме :grin1: ...

Калориен баланс (тема за спорове)
Би ми било интересно да чуя различни гледни точки относно т.н. “калориен баланс”. Лично за себе си съм убеден в няколко неща:
1- в калорийния баланс може да има и доза истина, но е обременяващо и като цяло теория с много въпросителни, която издиша в много отношения.
2 - калорийните таблиците за различните храни са толкова многообразни и различни, че те заболява главата от сметки и не знаеш на коя да вярваш.
3 - можем ли да вярваме на калориите изписани по етикетите на храните? Или просто производителя ей така от въздуха си е измислил някаква си там табличка, която ни представя за реалност?
4 - не са ли опит за донагаждане на една слаба хипотеза т.н. храни с отрицателен калориен баланс?

Като за начало бих добавил и следната информация за себе си. Не бях сядал до днес да сметна калориите преди 2 години, които приемах и тези, които приемам сега, но си направих този труд тази сутрин и ето какво излезе. С първото хранене (2875 ккал./ден) поддържах между 83 и 85 кг., с талия около 90 см., а с второто хранене (3025 ккал./ден) свалих към 13-14 кг. и в момента поддържам 70-71 кг. с талия 74-75 см. Та, ето един г/д примерен ден и от двата типа хранене. Да отбележа, че както преди така и сега тренирам по 5 дневен сплит, който променям през 2-3 месеца, та тренировките ми като цяло не са се променили във времето драстично и бих казал, че колкото калории съм хабил преди за тренировка, толкова хабя и в момента.
...

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет яну 30, 2015 12:10 am

Значи освен калории(които трябва да се гледат само ориентировъчно, никога не е ясна точната усвоена стойност) има и хранителна стойност. Отговорът е очевиден. Преди е консумирал торти, фанти, вафли и баници - ниска хранителна стойност, затормозяваща метаболизма. След спирането им резултатите са налице въпреки близката стойност като калории на двете диети.
Първо е храненето, после - тренирането. Винаги избирайте храни възможно най-близки до естествения им вид. И гответе, когато имате възможност. :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 04, 2015 10:40 pm

Д-р Георги Гайдурков, специалист по науката за хранене на човека: Ако вечеряме пресолена манджа, на сутринта ще се събудим с 2-3 кг наднормено

Малките деца могат да развият диабет заради кравето мляко, като се храним с удоволствие – същевременно оздравяваме

Специално нещата за солта обаче са малко омацани, но иначе определено съм съгласен, че тя е голямо съвременно зло, отърването от което е доста трудно...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет авг 28, 2015 5:48 pm

Храните с високо съдържание на протеини са полезни за здравето на сърдечно-съдовата система

Храните с високо съдържание на протеини са толкова полезни за сърдечно-съдовата система, колкото да спреш пушенето или да се упражняваш редовно.

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет сеп 11, 2015 4:02 pm

Най-ПОЛЕЗНИТЕ храни в България (видео)

:thumbup: Специално за пилешкото месо обаче най-малкото бих се въздържал...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 14, 2015 10:16 pm

18 храни за по-дълъг и здравословен живот

Изследвания показват, че диетата ви играе огромна роля за това колко рождени дни ще имате

Поредния "вълшебен" списък :hmm: ...

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет окт 29, 2015 12:21 am

В дискусии назад съм споделял, че закусвам овесени ядки. Продължавам, но промених нещо много важно - спрях да ги ям с прясно мляко. Нещо много трудно за мен. За псоледно споменахме някои работи тук :

http://www.stringmeteo.com/forum/viewto ... 975#392975

Трудно, но на пръв поглед. Сега ще разкажа за ефекта. Чувтсвото за лекота се увеличи многократно след хранене сутрин. Сега сместа (овесени ядки, пшеничен зародиш и ленено семе), която закусвам почти всяка сутрин я заливам с топла вода. Съвсем натруално. Млякото въобще не ми липсва вече и се радвам, че спрях да го консумирам, понеже е пастьоризиран маректингов боклук. Дори не е истинско мляко.

От време на време похапвам кисело мляко отделно и до тук.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”