("Идеалните") ХРАНИТЕЛНИ РЕЖИМИ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » нед сеп 15, 2019 12:23 pm

Wilkosz ,да храната е важна ,но всички тези вегани и вегетарианци са депресирани ,казвам го понеже и аз съм пробвал подобни режими ,не може да си набави организма нужния протеин ,а най-качествения протеин се набавя от месото и то пуешкото ,да не говоря за други важни витамини от група Б ,които веганите не ги приемат.
Така че тези крайности които си приел не са много добри ,един път седмично риба ,един път седмично месо и може и яйца ако са хубави ,но важна е дозата :)
Пробвал съм изцяло на веган меню ,става ми лошо на мен ако ям само салатки и нахут ...
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед сеп 15, 2019 12:32 pm

Ники, яденето на много сладко и солено, както всичко в големи дози е вредно, но най-вероятната причина за 4-те диоптъра е просто генетична... И аз ям доста сладко ама си виждам идеално без очила. Така че връзката между нещата не е толкова проста.
Дори и свръхнатоварването на очите за доста време не може да ги урведи толкова много, колкото е общопрето.
А за био храните - това е маркетинг, заблуда без особени ползи. Подобно на супер храните, което какво точно им е супер никой не знае, но самата думичка привлича.
Веганства, суровоядства, разделно хранене, кетодиети, фастване... всякакви безумни за мен крайности, но просто звучат някакси "зарибяващи". Много е удобно да има някаква магическа формула, но правилата са прости - разнообразно хранене с повече зеленчуци и плодове, изразходените калории да са равни на приетите, липса на преяждане, спорт и разбира не не последно място - смислен живот с цели, амбиции, любов, а не цял ден да се чудим дали сме приели 25 или 26 грама мазнини примерно. :)
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед сеп 15, 2019 12:40 pm

Пропуснах да добавя още едно много важно нещо. Там ти изготвят списък с добавки, според нуждите ти и евентуалните здравословни проблеми и можеш да си ги купиш от тях. Аз си купих едно 5-6 различни добавки и ги пия всеки ден. В12 и омега 3 заради веганския начин на живот, те дават това, което липсва при веган-дета. Също храносмилателни ензими заради предишните стомашни проблеми. Както и макроминерален комплекс, това е на прах, вътре има баланс от различни ценни минирали, включително таурин, който също е важен при веган-хранене.
Така че храня се напълно балансирано и този режим е изработен от професионалисти, включително лекари и диетолози, каквито работят там. 8-)
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед сеп 15, 2019 1:03 pm

Абе издумкай една пържола или мазна риба и си набави Б12 или омега 3 и не се блъскай с химии,прахчета и простотии.Не става само с плява,трябва и мръвка от време на време без да се прекалява.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » нед сеп 15, 2019 2:20 pm

Отново подкрепям Мисачо ,защото витамините са синтетични и дори здравословно да се храниш си ги набавяш изкуствено :)
Баба ми витамини не е пила ,яде си месо и зеленчуци и плодове ,но не преяжда
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед сеп 15, 2019 2:48 pm

Не ми се дъвчат банални факти, които много пъти са обсъждани. Храносмилателната система разходва много повече енергия за преработката на месото, то се застоява твърде дълго в организма преди да бъде изхвърлено, отделя токсини, които тровят организма. А червеното месо направо си е доказано, че води до рак на дебелото черво. И също така е доказано, че веганите боледуват много по-рядко от сърдечно-съдови заболявания и инфаркт, месоядците умират много по-често от тази болест в сравнение с веганите.
Доказано е напоследък обаче също така, че веганите имат по-голям риск да получат инсулт. :? Но има обяснение, дефицитът на В12 и на Таурин са били причината да се развие инсулт. Ако тези неща се вземат с добавки рискът отпада.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед сеп 15, 2019 3:12 pm

Няма как веганството да е полезно, след като трябва да набавяш един от най-важните витамини за организма по изкуствен начин. Това е много ярък пример за дисбаланс.

Най-богатият и естествен източник на B12 са морските храни - миди, стриди, раци, сардини, сьомга, риба тон. След това са различните видове животински храни - пилешко, пуешко, телешко и най-вече, ако се яде черен дроб от животни. От това, което видях като се поразрових, B12 се синтезира по естествен начин единствено от някои видове бактерии, които когато попадат в животните продължават съществуването си и произвеждането на този витамин. Точно заради това той не е наличен в растенията.
Vitamin B12, also known as cobalamin, is a water-soluble vitamin that is involved in the metabolism of every cell of the human body: it is a cofactor in DNA synthesis, and in both fatty acid and amino acid metabolism.[1] It is particularly important in the normal functioning of the nervous system via its role in the synthesis of myelin,[2][3] and in the maturation of developing red blood cells in the bone marrow.
От това, което прочетох на няколко места, той е един от най-важните витамини за организма. Аз тук виждам една много силна и неоспорима логическа връзка - след като един от най-важните витамини в изграждането на нервната система и червените кръвни телца, единственият и естествен, развит еволюционно от хиляди години, начин на прием е чрез приемане на животинска храна <=> яденето на месни продукти е не е бъг в системата или ненужна част от хранителния режим, това е съвсем естествен еволюционен процес, чрез който нашите тела биват изграждани.
Тъй като витамин B12 се произвежда само от бактерии и гъбички, той се среща естествено преди всичко в животински продукти и растенията не могат да го съхраняват.

Той обаче може да се открие и в някои подложени на ферментация вегански храни като темпе, мисо, екстракт от бирена мая за мазане (мармит, вегемит), както и във фортифицирани с него продукти като тофу и зърнени закуски (мюсли)
wilkosz, трябва да помислиш за приема на въпросните храни по-горе, по-добре ще е, отколкото изкуственото приемане на таблетки.

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед сеп 15, 2019 3:20 pm

Нищо не е каквото изглежда. Шокиращо за всички лекари досега е било, че В12 ми е бил ВИНАГИ в нормата. Въпреки, че не ям месо още от Бай Тошово време, а яйца от 18 години. Явно някои теории се разбиват на пух и прах от реалността. Но вземам В12 превантивно заради масовата интерия, че се получавал недостиг при веганите. Когато се изследвах 2012 и 2016 г. никога не бях вземал В12 като добавка и въпреки това не беше под норма. Факт.
Приятелката на един колега е лекар и е веган и не смята, че това е нездравословно. Тя е млада. Много неща почват да излизат наяве, носени от младите прогресивни хора, които разбиват закостенели митове. Но за по-сигурно аз си вземам В12 без да е доказано досега, че съм имал нужда от него като добавка.
Иначе не е вярно, че В12 не се съдържа в растенията. В някои от тях се съдържа, но не е в активна т.е. усвоима за човека форма. В усвоима форма е само В12, който се съдържа във водораслите. Нали не мислите, че В12 в добавките за вегани е направен от животни? :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 06, 2020 6:05 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 14, 2020 6:46 pm

Кои са храните, които ще направят газовете на тялото ви по-малко миризливи (видео)
17 октомври 2016
Ако ядете повече бавно освобождаващи се въглехидрати и по-малко протеини може да предотвратите миризмата на развалени яйца, която отделят червата ви, според проучване на газовете от проби човешки фекалии, съобщава New Scientist.

:laughm: :deal:

Яденето на чесън прави мъжете по-привлекателни за жените
02 януари 2017
Неподправената миризма на чесън може и да ни накара да слезем от градския транспорт, но се оказва, че зеленчукът е възможно да има неочакван ефект върху телесната миризма.

Ново изследване, публикувано в Appetite, подсказва, че яденето на чесън може да направи телесната миризма на мъжете по-привлекателна за противоположния пол, съобщава Scientific American.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 26, 2020 6:28 pm

Късната вечеря не е причина за напълняване

Късното хранене не винаги е вредно за здравето, а и не е причина за напълняването, твърдат американски лекари.
Според лекарите късното хранене не вреди на здравето, ако човек живее и работи в режим „бухал“ - ляга късно и се събужда късно.

Потребителски аватар
нашия
Регистриран: пон мар 03, 2008 9:40 am

Мнение от нашия » вт мар 03, 2020 1:08 pm

А, ве батенца, някой пости ли?
Нека да е вечно лято!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 02, 2020 4:37 pm

Как да не натрупаме излишни килограми по време на изолация

Британски медик от Оксфордския университет препоръчва да заменим продуктите с по-ниско калорични и да обръщаме повече внимание на сигналите на тялото, за да избегнем натрупването на излишни килограми по време на изолация, съобщава БТА като цитира в. "Сън".

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » съб апр 04, 2020 7:18 pm

Оказва се, че съм отслабнал с 1кг от началото на карантината. Нищо по-различно не правя освен че хапвам готвено всеки ден, в комбинация с бягане по 30мин в парка на кампуса.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб апр 04, 2020 7:38 pm

А аз днес установих, че съм отслабнал с 2 кг от февруари. Тогава последно се теглих и бях 77 кг, а сега се оказа, че съм 75 кг. Въпреки че не правя повече спорт, отколкото преди, пак правя толкова, а миналата седмица наруших диетата си като изядох 4 шоколадови великденски яйца. Хареса ми опаковката, картонена като истински яйца, затова ги купих и прегреших. Но явно не се е отразило на теглото ми. :D

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”