Ъпгрейд на форума?

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед сеп 01, 2019 2:13 pm

След модификацията на изчистването на полето "тема", за да не работи и при личните съобщения, а само при пускането на мнения и след добавката на бутон за (и двете неща пак с решаващо съдействие от blue и реално измислени от него ;) , за което големи благодарности от мен :clap: ), днес реших да пусна и едно нещо по почти напълно моя инициатива (ако не броим 1-2 предложения, направени по-рано в тази тема ;) ) - български вариант на форума. Е, разбира се, преводът не е правен от мен, но мога все пак да променя някои неща, ако случайно са преведени тъпо :laughm: , защото и без това успях да се добера само до напълно неофициални варианти за точно тази версия на форума :dontknow: . Така че, който иска може да си настрои български от профила, иначе аз вече сложих да излиза български по дефолт (за нелогнати потребители).

Свиркайте за всякакви аномалии около всичките подобрения, включително българския вариант!

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед сеп 01, 2019 3:35 pm

Това в като шоковата терапия на Балцерович и Костов. :laughm:
Няма леко, няма на етапи, а бум! :roll2: :banana: :banana:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет сеп 12, 2019 2:39 pm

Хей!
Аз да кажа, че почнах да свиквам с новия форум. В началото бях много крайно негативно настроен, но постепенно свиквам. Все пак ми стои посто и леко скучновато, ноооо...няма как да е по вкуса на няколко поколения едновременно. :D
Иначе някъде бях мернал 1 към 1 един форум за автомобили, масла, пасти и тн. Абсолютно еднакви като дизайн и разработка. Е, нормално. Просто споделям...
Но сега не мога да го намеря вече.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 12, 2019 3:43 pm

В началото бях много крайно негативно настроен
Колко негативно, толкова ли? :lol: Спокойно, ще има още някои промени, леки, след като ми се избистрят, може пък след тях да започне да ти харесва още малко повече :grin1: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » чет сеп 12, 2019 5:54 pm

Хахахаха, баш толкова, да! :grin1:
Просто явно привиквам трудно към нови неща. Но с времето сега виждам доста по- удобни неща, като цяло не е зле.
На мене като ми се ъпгрейдна софтуера на S8та и бях като шокиран, щях да си хвърля телефона, но пък сега ми харесва все повече с времето. Така чеее... :D
А Стринг, знаеш ли, че като са ми запълнени на 100% личните съобщения и не получавам новите? Запознат ли си с това...? Излиза ми известие да изтрия нещо и че новите съобщения са в изчакване. Та, много сложно ли е като вариант да се освободи още място за лични съобщения? Или тези 150 са крайни и ще е филм да се правят подобни ъпгрейди?
Понеже сега трия разни съобщение, които все пак са ми спомени през годините назад и ми е малко гадно... :lol:
Но ако няма друг вариант, просто ще трия... :D
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 12, 2019 6:06 pm

Да, кофти е това, писано е по-горе в тази тема. Ама то и в стария форум го имаше, само че там триенето беше автоматично (откъм най-старите мнения), без да те предупреждава и насилва сам да си триеш :grin1: . Така че... :hmm: Мога да увелича бройката, но не знам какво решение е това, така или иначе не мога да я направя безкрайна, имам разни тъпи ограничения за размера на базата данни, заради които се налага от време на време да "разтоварвам" главния форум, доста тъпо ще е да я запълня базата данни точно с лични съобщения... :dontknow:

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » чет сеп 12, 2019 7:37 pm

Да, така е. Окей, благодаря за отговора все пак. :D :flourish:
Ж.Кювие

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет сеп 13, 2019 10:10 pm

Стринг би ли бил така добър да въведеш опция за автоматично скриване на мненията от определени участници, които спамят като блу например? За да не можем да ги виждаме, примерно да има възможност веднъж да въведем имената на тези, които искаме да игнорираме и оттам нататък да не ми не появяват техните тролски мнения и въобще никакви техни мнения. :D
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет сеп 13, 2019 11:25 pm

wilkosz написа:
пет сеп 13, 2019 10:10 pm
Стринг би ли бил така добър да въведеш опция за автоматично скриване на мненията от определени участници, които спамят като блу например? За да не можем да ги виждаме, примерно да има възможност веднъж да въведем имената на тези, които искаме да игнорираме и оттам нататък да не ми не появяват техните тролски мнения и въобще никакви техни мнения. :D
Дундур, дундур,
И, ако може, всичко да е в розово...
:-o

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб сеп 14, 2019 9:36 am

wilkosz написа:
пет сеп 13, 2019 10:10 pm
:palm: А едно бутонче , специално за теб да ти направи Стринг което да ти пуска доларчета в банковата сметка не искаш ли??? Ти наясно ли си изобщо как функционира една система, в нашия случай форум и как се прави всяка една функционалност ????
Като не искаш някой да четеш, просто го пропускаш - толкова ли е трудно? :dontknow: Аз точно така игнорирам няколкото идиота във форума, като видя тяхно мнение и ги пропускам и ... няма проблеми. На 99% работи това .
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб сеп 14, 2019 9:54 am

Да трудно е да не виждаш чаршафите с максималните температури, които и вчера тролчето е пльоснало... Всеки при желание може да цъкне на сайта на НИМХ и да се информира за температурите в страната. Не е нужно да ни го навираш насила!
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб сеп 14, 2019 10:02 am

Всичко което е съобразно темата на форума може да се пуска. Но естествено зимата никога не ти прави впечатление когато някой ти навира карта със зимните температури, ама сега веднага ти прави впечатление. Много ти се иска всичко да бъде с цензура и гонене нали - комунистическа чичка такава.
Само, че годината е 2019 а не 1979 година . :!:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб сеп 14, 2019 10:52 am

Иди в свободния запад и почни да нарушаваш правилата на благоприличие да видим ще те оставят ли безнаказан? Има си мярка, но ти явно не си в състояние да я осъзнаваш. Плюс това 29 градуса на 13 септември не могат да впечатлят никого. На 13 октомври 1993 г беше +38 градуса! Това са впечатляващи неща, достойни за пускане. Но ти от скука се чудиш вече какво да ни пльоснеш.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 23, 2019 2:18 am

Преди малко оправих индексирането на мненията в новия форум (този), така че търсачката вече би трябвало да работи сносно :) . За съжаление обаче тази процедура вдига доста обема на базата данни (в конкретния случай размерът й нарасна почти 3 пъти) :? , така че е възможно да се забележи някакво забавяне в зареждането на някои страници на форума, за щастие, вероятно, почти само около пускане на ново и редакция на вече пуснато мнение :hmm: ...

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт сеп 24, 2019 9:38 pm

@Стринг,

Сега чак си дадох сметка за следното (доста дребно, но да го спомена все пак): По принцип телефони и лаптопи са ми по дефолт на английски език настроени, но откак пусна новата версия на форума, забелязах, че всеки път, когато го отворя (направил съм да не ме логва автоматично в профила ми) и датата под последното мнение в коя да е секция излиза на български език ( сеп 24, 2019).

Когато обаче реша да пиша, съотвено трябва да се логна, автоматично всички дати започвам да ги виждам по английския формат (Sep 24, 2019).

Мисля, че на старата версия не беше така.

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”