ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОДОБРЕНИЯ В САЙТА

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОДОБРЕНИЯ В САЙТА

Мнение от Stringmeteo » пон апр 16, 2007 8:25 am

quittr написа:Стринг, в сайта има ли, средните Т за месеците през годината по градовете?Ако няма, ако сайта се развива може да направиш.Не че не мога да го сметна или да намеря от накъде, но....да е по-удобно.
Поздравления за архива: http://www.stringmeteo.com/synop/bg_tut ... A%C0%C6%C8 много е хубав и удобен. :wink:само нормите липсват. :? Но все пак :D :D :D
Ами, Куитър, ако довечера ми напомниш, може и да опитам да направя една страница с норми, мисля, че предложението е добро :wink:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОДОБРЕНИЯ В САЙТА

Мнение от quittr » пон апр 16, 2007 8:29 am

Няма проблем. :wink:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пон апр 16, 2007 5:46 pm

String, dali e vuzmojno da se napravi, taka che vseki da moje da si suzdava nqkakuv album sus snimki na shodni qvleniq i da moje da dobavq novi i novi takiva kum albuma si(i da suzdava novi, koito da sa na razlichni temi- "zima" primerno). Naprimer sega imam nqkolko snimki na tema "zalez"( moi i takiva, koito namerih :D ) i ne mi se iska da puskam vsqka otdelno v "Interesni meteorologichni qvleniq", zashtoto shte zadrustq sekciqta :roll: . No purvo trqbva da vidim ima li drugi jelaeshti za neshto podobno( ako ima i vuzmojnost de), zashtoto sega da se pravi takova neshto, za da pusna 5-6 snimchici... nqma smisul :roll: .
Ama da ne vzemesh da mahnesh "Interesni meteorologichni qvleniq" i da go zamestish s tova(ako se suzdade vuobshte), zashtoto segashnata sekciq si e mnogo dobre i mqstoto i e tochno na nachalnata stranica :D .

quittr

Мнение от quittr » пон апр 16, 2007 7:56 pm

На мен идеята ми харесва и мисля, че ще има желаещи :wink: Да видим Стринг какво мисли. :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 16, 2007 8:09 pm

Weatherman написа:String, dali e vuzmojno da se napravi, taka che vseki da moje da si suzdava nqkakuv album sus snimki na shodni qvleniq i da moje da dobavq novi i novi takiva kum albuma si(i da suzdava novi, koito da sa na razlichni temi- "zima" primerno). Naprimer sega imam nqkolko snimki na tema "zalez"( moi i takiva, koito namerih :D ) i ne mi se iska da puskam vsqka otdelno v "Interesni meteorologichni qvleniq", zashtoto shte zadrustq sekciqta :roll: . No purvo trqbva da vidim ima li drugi jelaeshti za neshto podobno( ako ima i vuzmojnost de), zashtoto sega da se pravi takova neshto, za da pusna 5-6 snimchici... nqma smisul :roll: .
Ama da ne vzemesh da mahnesh "Interesni meteorologichni qvleniq" i da go zamestish s tova(ako se suzdade vuobshte), zashtoto segashnata sekciq si e mnogo dobre i mqstoto i e tochno na nachalnata stranica :D .
Значи, идеята е добра, но определено ще трябва да се обмисли по-дълго време. :wink: Тук обаче веднага искам да направя и една забележка: по принцип в "Интересни метеорологични явления" могат да се качват само лични снимки, по възможност, само от подходящи явления (метео- или имащи някаква връзка с времето) и също така, желателно е такива, за които се знае кога и къде точно са направени. Такава е идеята - авторски снимки на лично наблюдавани интересни метеоявления.
Иначе, нямаш никакви проблеми да качваш снимките и сега - няма опасност от задръстване. Съвсем скоро ще сложа възможност за търсене (избор на снимки на определен потребител за определен интервал), подобно на селектора в "Любителски наблюдения", така че...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 17, 2007 2:03 am

Ето ги климатичните данни, по-точно началото им :lol: . Когато пак ми дойде муза, ще ги дооправям и ще добавям нови елементи...

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » вт апр 17, 2007 4:11 pm

Значи, идеята е добра, но определено ще трябва да се обмисли по-дълго време. Тук обаче веднага искам да направя и една забележка: по принцип в "Интересни метеорологични явления" могат да се качват само лични снимки, по възможност, само от подходящи явления (метео- или имащи някаква връзка с времето) и също така, желателно е такива, за които се знае кога и къде точно са направени. Такава е идеята - авторски снимки на лично наблюдавани интересни метеоявления.
Иначе, нямаш никакви проблеми да качваш снимките и сега - няма опасност от задръстване. Съвсем скоро ще сложа възможност за търсене (избор на снимки на определен потребител за определен интервал), подобно на селектора в "Любителски наблюдения", така че...
Ok, prosto iskah da podkrepq moi snimki s edni drugi(na tqh si ima i data i chas, no...), no shtom ima takiva iziskvaniq... :wink: . Te vsichki sa svurzani s vremeto, zashtoto na tqh se nablqga po-skoro na formata i cveta na oblacite pri zalez, a ne na samiq zalez :wink: .
A pod "zadrustvane" imah predvid, che shte napulnq sekciqta s prekaleno mnogo posledovatelni i ednorodni qvleniq i shte stane dosadno.

quittr

Мнение от quittr » ср май 30, 2007 9:22 pm

Стринг, няма ли начин фона на сайта да е черен?Това не е кой знае какъв проблем, ама като е тъмно навънка и много ми блести бялото. :(

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » ср май 30, 2007 9:26 pm

Moje da svetnesh lampa, namalqvash brightness, contrast na monitora...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 30, 2007 9:31 pm

quittr написа:Стринг, няма ли начин фона на сайта да е черен?Това не е кой знае какъв проблем, ама като е тъмно навънка и много ми блести бялото. :(
Ами то това не се води бяло, а сиво или сребристо ("silver"). Не знам как излиза на монитора ти, ама... поне на мен ми харесва долу-горе, като съм сравнявал и с други фонове. По принцип мога да сваля и други фонове ("скинове" се водят), но честно казано в момента не знам от къде точно, не съм се интересувал, просто не съм търсил. И ако някой ден все пак сваля, ще може всеки да избира този, който му харесва :wink: . Абе, ще видим тая работа, има и по-сериозни проблеми, например мога да помисля за ъпгрейд на форума с по-нова версия, щото тоя има някои бъгове... ама някой ден :wink: .
Последна промяна от Stringmeteo на ср май 30, 2007 9:45 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » ср май 30, 2007 9:32 pm

pusni lampata ili nqkoi spi v tvoqta staq :lol:

Потребителски аватар
Weatherman

Мнение от Weatherman » ср май 30, 2007 9:38 pm

защото пак ще ме гони вятърът другата седмица ...
Moje da me naznachish za zamestnik administrator. :rofl: Nali si vidql, che se podmazvah dokato te nqmashe ? :rofl: Chakam povishenie. :lol:

quittr

Мнение от quittr » ср май 30, 2007 9:54 pm

Да.Оправих си го от монитора. :wink:

quittr

Мнение от quittr » нед юни 03, 2007 11:52 am

Стринг, към уеб камери може да прибавиш и другите извън България примерно Московската, Букурещката и там още такива. :idea?:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 13, 2007 11:58 am

Weatherman написа:
Хмм , май за момента никъде. Просто все още не съм предвидил такава възможност за качване на повече снимки по различни тематики. Ще помисля по въпроса, но иначер за момента можеш да направиш регистрация в някой сайт за качване на снимки и да слагаш там снимките си, давайки линк към тях тук във форума.
Стринг, преди време бях предложил да направиш секция в сайта, където всеки да може да създава албум със свои снимки. Обисляш ли такава възможност в момента ? Ето сега щеше да е много подходящо и за снимките на станцията на Сашо. Може да се създават и албуми с всякакви метеонаблюдения. Така албумите ще са в този сайт ( където им е мястото :D ), а не в обикновените сайтове за качване на снимки... :roll:
Ами да, аз и преди ти казах, че идеята е много добра, като цяло. Обаче има някои съображения... По начало няма никакъв проблем да инсталирам една готова програма за правене на албуми, даже и няма да си играя да правя сложни скриптове, за не много добре изглеждащи накрая страници :lol: . Но едно ограничение идва от там, че сайтът все пак не е комерсиален и обемът му не може да се разраства прекалено безконтролно, поне на този етап. А с тези албуми той ще започне да расте ако не безконтролно, поне доста бързо. Да, напълно е възможно в един момент да реша, че това не е никакъв проблем, нещата се променят бързо, почти неусетно и често неочаквано... Но поне за момента мисля, че е рано за пълното реализиране на тази идея.
Всъщност, не е чак такъв проблем да направя нещо като албуми и още сега, но обемът/броят на снимките, които ще могат да се качват от всеки регистриран, ще бъде сравнително ограничен, което до голяма степен ще развали идеята, струва ми се. Мисля, че поне на този етап варианта с ползването на външни сайтове е най-целесъобразен, освен ако някой не ми даде някое друго неочаквано, неустоимо и елегантно предложение :wink: ...

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”