ПРОБЛЕМИ ОКОЛО ПОСТВАНЕ НА МНЕНИЯ И ОТВАРЯНЕ НА НОВИ ТЕМИ

Този подфорум е най-вече за по-глобални проблеми около форумите и целия сайт, свързани с цялостната атмосфера, поведението на потребителите, сигурността и др...
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 12, 2020 2:46 pm

Заяждам се, защото правиш реклама на лайняни сайтове, толкова ли е трудно да се разбере? :dontknow: Да, ако реша, мога и да забраня официално пускането на линкове към лайняни сайтове, не знам как не можеш да осъзнаеш това ми право. И не, нямам намерение да го правя, засега. :deal:

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » нед апр 12, 2020 2:49 pm

СПоред същия тоя боклукчив бивол, ти пусна в началото на епидемията, че е едва ли не е конспирация, че не се откриват при нас болни, не ме карай да го търся... Това показва пък ти колко можеш да преценяваш информацията.
Каквото искаш прави... Цензура, свобода на словото?

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » нед апр 12, 2020 2:59 pm

Stringmeteo написа:
нед апр 12, 2020 2:32 pm
Anselmo написа:
нед апр 12, 2020 12:36 pm
"Блиц" не може,ама пък "бивол" може.Дали си фен на Пеевски или на Цецо беглецо не е много различно. :grin1: (малко спамче)
Чудя се само дали си тъп или просто твърде умело се правиш на такъв? :dontknow: Ама след като сравняваш световно признат сайт за разследваща журналистика с жълто-лайнян, клюкарски сайт май не оставяш голям мегдан за колебания? :hmm: Правиш ли изобщо разлика между двата вида сайтове? :dontknow:
Бивол - световно признат сайт за разследваща журналистика?! :rofl2: :rofl2: :rofl2: :tv: :crazy:
Честно казано, ако трябва да сравнявам жълтите Блиц и Пик с Бивол, определено Бивол са по-жълти.
В Блиц и Пик поне има по нещо вярно понякога, често представено по украсен и малко брутален начин :grin1: , но поне има някаква доза истина.

В "разследванията" на Бивол никога не е имало едно истинско доказателвство. В "разследванията" си вадят НЕЩО, което го обявяват за "доказателство" и започват едни дълги и пространни разсъждения в стил "от което следва... от което след... от което следва..." и т.н. "Разследванията" им представляват просто техни си (на Бивол) разсъждения. И са представени по такъв начин, че читателят в един момент губи ориентация и започва да приема тези разсъждения за доказателства. А разсъжденията в "разследващите" им материали граничат буквално с научна фантастика и са сравними с теориите за рептили и световна конспирация.
Честно казано, отдавна не съм чел "разследване" на Бивол, но едва ли са се променили много. Просто винаги ми е коствало страхотни усилия и напрежение да прочета тяхна публикация. Буквално губя мозъчни клетки, когато се опитам да го направя. :grin1:

Лично аз не правя особена разлика между руската пропаганда и материалите на Бивол. Едни и същи подходи използват.
Реалист.

Anselmo
Регистриран: чет дек 12, 2019 11:26 am

Мнение от Anselmo » нед апр 12, 2020 3:12 pm

Stringmeteo написа:
нед апр 12, 2020 2:32 pm

Съжалявам за избухването, но някои си го просят направо неистово.
От кой е признат бе,палячо?Ти си някакво зомбирано човече,което не вижда по-далеч от носа си.Иначе не си тъп.
Съжалявам и аз за избухването :laughm:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед апр 12, 2020 3:14 pm

Значи сайт Х и Y са лайняни и боклучави, относно конкретна информация, която е публикувана навсякъде другаде, но пък личната фейсбук стена на експерт по всичко, тип Славчо или пък бивш щатен кадър на ПГУ и руски петоколонник, ни се натрисат ежедневно и се представят като чиста монета, понеже отговарят и съвпадат с нечии субективни щения :grin1:

А, да, а какво правим относно едни други такива сайтове, които абсолютно винаги прогнозират апокалиптична снежна покривка зимата и доказано са винаги много далеч от истината, но биват пускани ежедневно от конкретни потребители? Те не са ли "лайняни" сайтове?

Разсъждавам си на глас просто. :cool:

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » нед апр 12, 2020 3:36 pm

Много крайно се изказвате. Не всичко е черно или бяло.
Това обаче ни е черта на българите - или е боклук или е супер. Не е така обаче в реалността - както бивол имат читави и смислени разследвания, така и обратното.
Същото важи и за други сайтове/медии. Няма перфектни хора.
В тоя форум въобще не отварям други теми извън времето, защото искам да ми е приятно тук и ми е хоби.
На вас сигурно ви е приятно да водите спорове и дебати - това също е окей. Поне ги водете без обиди и квалификации, а по-зряло и хуманно. Мое мнение. :flourish:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 13, 2020 3:10 pm

itmpm написа:
пон апр 13, 2020 3:04 pm
Шефът на "Александровска" проф. Ангелов V: Казах истината за COVID-19 на висок глас, знам че ще ме атакуват за чувалите за трупове!
- Аналогията Ви, че ако не внимаваме със спазването на мерките могат да не стигнат чувалите за трупове предизвика ожесточена реакция. Не бяхте ли прекалено рязък в своето предупреждение? - Вижте, аз осъзнавам какво направих. Аз го направих с ясното убеждение какво правя! За първи път в моя професионален живот си позволявам публично да говоря на такъв език и го направих, защото много мои приятели епидемиолози ми звъннаха. Обадиха ми се много притеснени лекари от болницата, много клипове за това, което говоря получихме от САЩ. Видяхме там какво се случва. И ако аз съм искал да ударя силно камбаната, да кажа на хората, че това, което направиха с излизането си в събота, то аз съм готов да понеса критиките на всички хора. Но ако благодарение на тези мои думи сме успели да съхраним дори живота само на един човек, то ние сме успели да свършим нашата работа като лекари.
Директорът на "Пирогов" : Вирусът вече витае във въздуха на София
Почивните дни и хубавото време са проблем и това ни тревожи много. Това, което правят недисциплинарите хора, ще се отрази до 10 дни. Тогава ще започнат да растат случаите. Не мислете, че това е просто хипотеза. Вирусът вече витае във въздуха на София". Това заяви в ефира на „Здравей, България" проф. Асен Балтов, директор на „Пирогов“.

Няма да поствам линка, щото ми е забранено.
Нарушаваш обаче новото правило 2**! :deal: :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет апр 17, 2020 9:00 pm

4itatel написа:
пет апр 17, 2020 7:22 pm
...
:deal:

П.С. Днес майка ми разказа за 36 годишна жена, съседка, болна от рак 10 години, тези дни починала, в болницата искали да пишат починала от корона вирус, ама семейството се възпротивило.
4itatel, намали си чаршафа и сложи линк към източника му, за да не ти трия аз цялото мнение. :deal:

Оправих ти го служебно, след като изчаках 4-5 часа за реакция от твоя страна...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 18, 2020 11:37 am

https://stringmeteo.com/forum_new/viewt ... 37#p650337
zack написа:
съб апр 18, 2020 9:10 am
WHO warning: No evidence that antibody tests can show coronavirus immunity
PUBLISHED FRI, APR 17 2020 1:38
The World Health Organization issued a warning Friday about coronavirus testing, saying there’s no evidence serological tests can show whether a person has immunity or is no longer at risk of becoming reinfected.

“These antibody tests will be able to measure that level of serology presence, that level of antibodies, but that does not mean that somebody with antibodies” is immune, said Dr. Maria Van Kerkhove, head of WHO’s emerging diseases and zoonosis unit.
Добре де, колко пъти да правя една и съща забележка? :-? Линк към сайта, от който си взел тази "новина"? Не че няма тотално свински сайтове и на английски :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет апр 24, 2020 5:17 pm

https://stringmeteo.com/forum_new/viewt ... 31#p651031
misacho написа:
пет апр 24, 2020 4:41 pm
doncho написа:
пет апр 24, 2020 3:20 pm
"Роберт Кох": Няма условия за разхлабване на ограничителните мерки в Германия

Само да напомня, че това е мнението на световни специалисти по темата, а не форумни кресльовци тук или другаде.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8497187

Ето кой има право на мнение, а не бай хуй от Сливен или от друг световен научен център :grin1:
Ей,смотаняк платен,да не си ме споменал повече.Чу ли,тиквен лизач насран!
https://stringmeteo.com/forum_new/viewt ... 34#p651034
doncho написа:
пет апр 24, 2020 4:59 pm
Еби се в гъза бе малоумник.
:hmm1: :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 12, 2020 2:31 pm

viewtopic.php?p=657560#p657560
ASENOV написа:
нед юли 12, 2020 2:10 pm
Вчера, изплашени и вцепенени от нарастващото недоволство в цялата страна, премиерът Борисов, вицепремиерите му и представителите на управляващото мнозинство направиха недопустими внушения, включително и за БСП.
...
:-?
Правило 2**! :deal:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 14, 2020 11:09 pm

viewtopic.php?p=657840#p657840
misacho написа:
вт юли 14, 2020 9:20 pm
Заслуги на Толупа, които не можем да отречем: