ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 18, 2019 12:24 am

А най-мъдрите и осъзнати хора правят това, което наистина те искат и което ги прави истински щастливи, но винаги е имало много малко такива, нали така? ;)

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет окт 18, 2019 12:28 am

Не съм злобен, ходих на среща във Варна преди години, въпреки че сме се карали преди това с Войводата. И даже хората, които тогава бяха на срещата и ме видяха после трудно можеха да повярват, че не съм хетеро. :wink:
Просто не понасям да се бъзикат с мен, а ти точно това правиш от години.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет окт 18, 2019 8:11 am

Stringmeteo написа:
пет окт 18, 2019 12:24 am
А най-мъдрите и осъзнати хора правят това, което наистина те искат и което ги прави истински щастливи, но винаги е имало много малко такива, нали така? ;)
+100 Затова трябват и топки. Всеки може да се води по стадото, докато малцина правят най-добрия избор за себе си, животът е кратък и няма време за губене и оправдание. Който е тарикат и лидер на собствения си живот,прави това, което иска наистина.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет окт 18, 2019 9:04 am

:!:
Последна промяна от wilkosz на пет окт 18, 2019 9:09 am, променено общо 2 пъти.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет окт 18, 2019 9:08 am

Така е, много малко хора имат осъзнатост, че са вкарани в матрицата и още по-малко намират сили и смелост да я напуснат. Имам познат от Шумен, не е работил пичът, пътува цяла година из дивите кътчета на България на автостоп или с колело, спи на палатка в шубраците и е най-щастливия човек, когото познавам. Кеф ти Странджа, кеф ти Мусала, даже онзи ден беше там. От едно място на друго. Обществото насажда като морално правилен живот, който не носи пълно щастие.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет окт 18, 2019 9:17 am

Да и аз имам един далечен познат такъв. Прави това, което явно иска. На 40+ години е, не работи и още живее при майка си. Пример за подражание.
wilkosz написа:
пет окт 18, 2019 12:28 am
... трудно можеха да повярват, че не съм хетеро. :wink:
Просто не понасям да се бъзикат с мен, а ти точно това правиш от години.
Понеже се заговори за притежаване на топки, тук само ще вметна, че мнооого се съмнявам, че си хомо. За да си хомо ти трябва здраво дупе, а не при най-малкото кръване да търпич при лекари.
А относно бъзикането - те хората се бъзикат с теб от години, може би още от училище. Ама ти сам си го правиш с дановизмите си, гурутата, феминистките изказвания срещу жените и т.н.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет окт 18, 2019 10:25 am

Този е точно на 40 :wink:
На лекар трябва да се ходи, вчера бях на специалист заради гранулом на един зъб и ще го лекува. Ще ми струва скъпо 900 евро, но мога да си го позволя, който няма пари ще му го извадят за безплатно, но няма да има зъб :flourish:
И грешиш никой не се е бъзикал с мен като малък от сериозните хора, само някои калпазани идиотчета са го правили и сега са много под мен в успехите. Водят жалък живот.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб ное 23, 2019 12:18 am

Leberkez написа:
пет ное 22, 2019 10:36 pm

Просто не считам, че има нужда от постоянна контра, защото само се нагнетява обстановката (справка - когато блу каже, че в Бургас е топло и е идеален плажен ден, което пак е обективна истина. Сещаш се как го награбват одма), а т
Леберкез, ама виж сега. Ти вероятно си почти единственият останал тук, който все още не се усетил, (което е странно, защото имаш смислени мнения по въпросите за човешките отношения и изобщо най-различни теми и точно заради теб отделям време за това мнение), че когато блу напише какъв идеален плажен ден е (при 20℃ през ноември :lol: ), вярвай ми, че го прави не от чиста емоция, ами много добре, ама наистина много добре съзнава, че ще "закачи" един-двама или повече потребители. Все ще се намери някой. Допреди седмица и нещо това беше Наката например, но не винаги е само той. Другите вече сме го усетили много отдавна що за стока е.

Значи виж сега. Тук има много топломани. И ти си такъв. Но с другите няма проблем, нали така :wink:, както и с теб. В смисъл възникват периодично някакви спорове на тема топло-студено, понякога за малко излизат и от границата на добрия тон двустранно, но те с другите момчета са почти изцяло градивни. Значи, в даден момент трябва да ти светне, че щом с едните, съставляващи 99% няма проблем, а с един-единствен човек е наличен такъв, и то постоянно, а не периодично, значи има нещо повече от "абе днес беше идеален плажен ден в Бургас". Сещаш ли се :wink: ? Моля те, и това ще го подчертая, моля те, не подценявай умствените качества на потребителите тук. На практика всички, които сме част от този форум сме на над средното ниво на коефициент на интелигентност и не просто като суха цифра. Щом има постоянен конфликт с този потребител и мнозинството от тези хора са видели проблем там, значи има защо :!:, има нещо нередно и то определено е много по-"deep" от някакъв си плажен ден и тролчето въобще не е невинната жертва в случая. Точно затова ти дадох и примера с коефициента на интелигентност - не подценявай способността на хората тук да преценяват даден човек, това по някакъв начин е обида за тях.

Ще ти дам и един конкретен пример - представи си, че ти отидеш да живееш в Бургас за известно време и почнеш да даваш данни от там. Повярвай ми, че когато напишеш "днес беше хубав плажен ден в града", никой от тук няма да те захапе заради това. Първото нещо, в което съм сигурен - ти не би писал такива мнения ежедневно, просто няма да имаш вътрешната нужда да го правиш, а когато ще ги пишеш ще е щото, ама наистина те изкефило и искаш да го споделиш. И това нещо просто ще си личи в мнението и никой няма да се заяде с теб. Вярвай ми, че никой не те счита за трол, въпреки че вероятно си влизал в доста спорове на тема топло-студено. То си личи бе, човек, разбираш ли, усеща се както интуитивно, когато някой целенасочено иска да дразни, така и чисто обективно по използвани фрази, емотиконки, структура на изречението и т.н. Гарантирам ти, ама на 1000% ако щеш, че когато блу тръгне да пише за плажни дни ли било, топло ли било, за "гадния" дъжд ли било, има включени едни тънки фразички, уж случайни думички и т.н, които са абсолютно целенасочено сложени там и изобщо не са плод на чистата емоция. И това се усеща от хората, както посочих по-назад. Вече на практика 99% са свикнали и са му дали тотален, ама абсолютно тотален игнор, но има и такива, които не са. Просто това е форум, събрал в себе си изключително разнообразие от хора и характери, и няма как да се очаква абсолютно всички да са постигнали мъдростта да не реагират на троловете. И като видиш как някой друг се е изнервил, заради мненията на един безсмислен и излишен трол, макар че на теб самия ти е на дедовия какво пише, просто ти става гадно, че се трови атмосферата във форума. Затова никой да не реагира на мненията на троловете е непостижимо, както тук, така и във всеки друг форум и има само едно адекватно решение - тотална чистка на такива потребители. За съжаление всички тук знаем, че това няма как да се случи с блу, каквито и правила да нарушава, тъй като е открито и целенасочено толериран от админа.
Последна промяна от stratega на съб ное 23, 2019 12:25 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб ное 23, 2019 12:24 am

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Уникален!!! Браво! Наистина едно много точно мнение. Олицетворява изцяло и моите тези по темата.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб ное 23, 2019 12:52 am

Доста точно мнение Стратег. :thumbup: За мен лично въпросния трол отдавна не съществува и просто подминавам , няма какво да се види там.Така че бъдете малко над...
Като се заговорихме на лични теми 😄 се сещам че Войводата се изгуби нещо.Ще трябва да завъртя една шайба да го чуя , дано да няма проблеми нещо.Усеща се като го няма един истински маниак.Те като цяло и други пичове се отдръпнаха през годините основно заради тролчетата и развалената атмосфера.Може би които сме останали през тия години сме привикнали с троловете , но доста развалиха обстановката и убиха желанието на някои маняци да пишат.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » съб ное 23, 2019 2:08 am

Strateg-

Съгласен съм с мнението ти на точно 95% и директно ти казвам какво пропускаш в общата картинка.

Така, първо да уточня (понеже интригант като Макса едва ли не ни изкарва любовници с Blue), че аз този човек не го познавам и не съм го виждал никога, освен това в примера си за „прекрасния плажен ден“ визирах по-скоро лятото а не топлия ноември, защото и август му скачате, затова че е казал как няма облаче в небето и хората са се разплули на плажа. Отделно, изобщо не подценявам средното IQ на хората тук, нека е ясно! Не се считам за инстанция по точно тази тема!

Второ – по въпроса дали той трол-ва яко и цели да ви дразни - оу йе, бейбе, дума да няма. Тука обаче се появяват едни нюанси, които ти ще пропуснеш, защото сте от една боя със съответните индивиди и някак си, кавалерски, избягвате да си казвате истината в очите.

А) питам аз – искрено и без зла умисъл: с какво мненията на Уинди са по-добро качество и не-тролване от тези на blue? Ама честно! Там са едни бабичешки заклинания, компенсанции, тип „ама то ще ми влезне майорна терца и ще я избутам с осмаците играта и тем подобни“.

Б) с какво повечето постове на Данчо – който е добро момче и пич – с уеб-камерите от края на септември, дето забелило два пръста в Сибир, са по-ценни? И същият метео-маниак не се вясва после по половин година във форума след зимата? (Дака, не се сърди, дюд, ама знаеш, че причам истината). Прост въпрос: утре мастъра пуща линк на камера от плажа на Канкун, казва, че е 28С и е ебаси якият ден. Според теб колко души ще го препсуват и предложат за бан?

В) Бисмарк, когато изкоментира текуща карта или модел – „духай ве, дъртак, ти си пристрастен и все топло ти се привижда“. Макса пуска аналогични карти на сходни развития и обстановки от времето на тоя на аватара ми (които СА свършен факт и могат да се коментират пост-фактум, докато текущата не е още) и реакцията е: „евала, Макс, добре, че си ти – щом преди 44 години е станало, значи и сега има 76% шанс да се повтори“.. и тук идва Уинди и казва „Хора, велико е, ще се повтори – преди малко ми го потвърди котката на баба ми, след като я черпих риба тон. ЕС/ГФС/УРНО/ГЕМ винаги се дънят третия петък на ноември, не ги гледайте“...и се почва с пуканките.

Разбираш ли, това, че мен лично ме дразни студ и сняг, не е твой, нито ничий проблем. Мой си е и не държа да го натрапвам, нито да дразня. Това, което ме дразни е, че тук върлува брутален двоен стандарт и фаворитизъм в една конккретна посока и понеже имаме определено съотношение на бройката от единия спрямо другия лагер, моментално едните (по-мащабните) винаги надделяват на принципа „защо биете негрите“. Еми, куре, сори, ама цял живот ми живееш в Сандански, Петрич, Варна, Бургас, Сливен или Хасково и ревеш, че няма нон-стоп сняг по половин метър и все блу-то ти е виновен, че троли. Тъпо е просто.

И когато блу каже колко е прекресен и плажен денят, значи е трол и дразни, но когато Уинди се подмокря на всяка снежинка, е „велик зимоман“ и крио-хардлайнер, на когото масово ръкопляскате, понеже „вкарвал неподправена емоция“....обаче, видиш ли, на другия била фалшива и с цел дразнене...Ами аз, ако напиша, че ми писна от еждневното хвърляне на боб от Уинди, на принципа „ ще видите, няма как да няма компенсация“? Докажи ми, че Уинди не тролва тънко топломаните и не се стреми небрежно да ги подпичква!

И никой никога ли не се е замислял, че тролскоподобното поведение на блу навярно е отговор на крио-изцепките, които върлуват в особено големи размери едно 4-5 месеца в годината и които биват толерирани и подминавани великодушно от отгворните лица, понеже и те са такива?

Монетата винаги има две страни, Стратег и колкото и да имаш рационални аргументи против блу, толкова и аз мога да ти извадя същите против десеторно по-голяма бройка от вашия лагер. Въпросът е да можеш, поне за малко, да се поставиш от другата страна, защото на „супер як плажен ден“ или „тъпите облаци“ винаги има „тъпото слънце“, „шибания южен вятър“ или „дано свършва по-скоро тая лятна простития“ (казано на 20-и юли). Не считам, че ни отива да се дразним и грачим тук за нещо, върху което грам контрол нямаме, но съвсем скоро (в близките седмици) за пореден път ще се убедиш, че конкретни хора, колкото и да се пънат, няма да успеят да надскочат нивото си. Mark my words. :lol:

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » съб ное 23, 2019 8:02 am

Аз съм съгласен отчасти с теб, но и ти пропускаш някои подробности, целенасочено или не това е друг въпрос. Вярно е че и Уинди и Данчо реагират емоционално на снега, но го правят през зимата когато му е времето. Още повече Данчо не се появява цяло лято и не дразни никого докато Блу го прави ЦЕЛОГОДИШНО И ЕЖЕДНЕВНО. Само гледай как след 20-тина дни Блу и Дъртия видински ще почнат да грачат как зимата свършва защото започва да се увеличава деня и слънцето тръгва нагоре по хоризонта. Това , че админа се прави на ни чул ни видял а реагира на далеч по невинни изказвания не е ок, ама кой те пита.
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » съб ное 23, 2019 8:04 am

Помислете върху това, което ви дразни ;) От вас идва, не отвън. Анализирайте го, приемете го и ще достигнете до доста интересни разкрития за себе си. :flourish: Като цяло подобен вид форуми са много ценни и от психологическа гледна точка.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб ное 23, 2019 11:11 am

Абсолютно точно мнение на Стратега!
Блу и Мастъра отначало не бяха тролове, но постепенно се превърнаха в такива и не могат вече без да са енергийни вампири. Блу даже беше единственият, който застана на моя страна, когато бях баннат заради съпротивата срещу Бисмарк. После обаче нещо му стана на момчето и е първа дружка с Бисмарк. Ей тъй, за тролстването да е. А Мастъра ми беше обработил едни данни за вятъра от синопите за планински станции, за една моя статия. Тези неща не съм ги забравил.
Аз съм по-чувствителен, т.е. интуитивен и пръв усещам нередностите. Бисмарк го усетих първи и имаше голяма битка. Бях обявен за черна овца, докато той имаше групичка слепци-фенове. Те обаче постепенно прогледнаха и го напуснаха, макар със закъснение :grin1:
Когато Блу и Мастъра се превърнаха в тролове пак аз бях първия, който реагира остро и заяви "стоп, тук нещо не е наред и не може да продължи така". Но малцина ме послушаха. Трябваше да влизам в техните роли, за да ги атакувам с техните оръжия на дразнене. :deal: :laughm: После все повече хора ги усетиха и също ги намразиха.
И в йога групата бях първи, който видя, че царят е гол, и първи имах смелостта да го заявя и също бях обявен за черната овца и ми беше забранено да посещавам сбирките, защото вече бях неудобен. После и много други хора напуснаха групата, защото и те прогледнаха, макар и със закъснение. Но аз бях първи, който усети и реагира.
Винаги става така. Мен никой не може да ме залъже. :nono: :wink:
Да ми се включва Леберкез като някакъв посредник или адвокат да ми обяснява какво са имали предвид като са писали е меко казано смешно. Той собствените си проблеми не може да реши, рева тук че са му били дузпата. Доказателство, че си има комплекси човекът, а когато човек има комплекси, той се вкопчва в едно или друго нещо поради изкривени представи за нещата, т.като комплексите му пречат да види или да усети ситуацията. Ето защо не му чета постовете отдавна и този тук също не съм го чел, още повече като видях колко е дълъг. :palm1:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед ное 24, 2019 12:19 pm

Мислех да не пиша, но отново гледам се трови атмосферата във форума. За горният пост е много подходящ един за виц за двама пияни, които карат в насрещното и се чудят защото всички карат неправилно. Ако ме разбирате. При положение, че 2/3 от форума вече те взима на базик и ги дразниш, значи проблема е вече по-скоро в теб самия. Няма да цитирам мнението от другата тема. Мисля че хората ме разбраха. ;)

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”