ОБРАЗОВАНИЕ, СТУДЕНТСКИ (несвързано с метеорология/климатология)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » ср мар 25, 2015 6:52 pm

Реших тази година да се явя на кандидат-студентски изпит за Пловдивския и там изкарах 5.75 ,да се надяваме догодина да учиме там. :clap:

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » ср юни 10, 2015 12:06 pm

За мен вече завърши втората сесия, изкарах нужния резултат (над 5.50), за да взимам стипендия за висок успех и стискам палци за следващата учебна година да отпуснат евростипендии, каквито е имало до скоро.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср юни 10, 2015 2:25 pm

Браво Сашо! Абе ти ще успееш и без тези пари, но колкото повече, толкова по-спокойно ще живееш... надявам се или то съм сигурен, че ще завършиш и тази част от образованието си с над 5,75...!Един ден ще ме вземаш на кораба без пари :grin1:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
Armaga
Контакти:

Мнение от Armaga » пет юни 12, 2015 12:49 pm

nikolai kamburov написа:Браво Сашо! Абе ти ще успееш и без тези пари, но колкото повече, толкова по-спокойно ще живееш... надявам се или то съм сигурен, че ще завършиш и тази част от образованието си с над 5,75...!Един ден ще ме вземаш на кораба без пари :grin1:
Благодаря! Ами ако ти се ходи на товарен кораб, ще си изкараш куп сертификати и ще те взема ;). Успехът не е важен. Спомням си в началото на учебната година как ни изкарваха статистики, че близо 50% от студентите в специалността, която уча, както и в тази за механици, не завършват първи курс. Също така казаха, че от първите 3 класни отделения ще останат по-голямата част, докато от следващите 3 - повечето ще бъдат скъсани (защото са ни подреждали по успех). Казаха ни, че всичко зависи от нас и ако си ходим редовно и учим, ще си вземем изпитите. Само знам, че за нашето отделение думите са потвърдени - повечето минават.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет юни 12, 2015 5:23 pm

Абее аз съм забелязал, че учителите мноого наплашват нарочно. Някои се стряскат, други не! Но умишлено го правят...много ме дразни това. Аз го приемам и един вид като манипулация! Те учителите напоследък си правят каквото искат,! И като ще има правила за учениците, мисля че би трябвало да има и за учителите.
Аз малко се отклонявам от основната тема, ноооо скоро имах изпит по немски. Ами квесторките ни бяха 2, откровено казано, патки, които не спряха да плампат, да си вадят кисийки и боклучета, решаваха разни задачи по матиматика, след това едната се обяснява по тел. в стаята....ии аз съм на първия чин на изпит и им слушам тъпотиите.
Казвам ви, изпортих ги веднага на ръководството както те клюкарят нас! Не знам дали е правилна постъпката ми, но ми омръзна от такива "учители"!
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
Armaga
Контакти:

Мнение от Armaga » ср юни 17, 2015 12:20 pm

От догодина евростипендии за успех няма да се дават на всички студенти, а само на тези от приоритетни специалности, като педагогически, инженерни и технически науки и др.
Аз се надявам, че моята специалност ("Корабоводене") се числи към изброените, защото от Деканата ми говореха с недомлъвки, че не се знаело дали ще ни отпуснат евростипендии за отличен успех догодина. Ако останат само приоритетните, шансът да се получава стипендия ще е по-голям, защото не може момиче, което учи мениджмънт и има 10 пъти по-малко знания да взима стипендия, заради по-висок успех, от някой, който учи в техническа/инженерна специалност, където трябва да се учи значително повече.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср юни 17, 2015 1:03 pm

imdnme написа:
Armaga написа: ученици, които участват и печелят различни национални и международни състезания
Имам поне 3 национални и 1 международен медал по математика и какво от това - останах без приятели, всички са в чужбина, все още моми и ергени на по над 30.
Да, и аз имам медали и грамоти по физика и астрономия главно от последния клас, но само от национални. После записах метеорология в СУ, но в края на втори курс осъзнах "истината" с трудния семеен живот на повечето учени. Това не при всички е така, но при повечето. Също и БАН малко ме отказаха от научни занимания. Но наистина прекалено много моми и ергени учени има. Това не е живота, който мечтаех и теглих една майна на научните занимания. В последствие малко и на университета. И съм много щастлив от избора си! :D

Иначе това със степендиите не е никак лошо. Аз взимах пълни от 2-ри семестър на първи курс до първи семестър на 4-ти. 120лв на месец държавна, 90лв на месец европейска + 400лв (на година) награди. За онези години тези пари ми идваха добре.

Потребителски аватар
Armaga
Контакти:

Мнение от Armaga » ср юни 17, 2015 1:11 pm

Много хубаво при теб, но на нас ни казват от Деканата, че програмата свършила, че било вероятно да не ни отпуснат европейски стипендии. А пък само със стипендия за отличен не е оферта (по-малка е от европейската). Иначе по тази специалност не виждам никакви неща, с които да участвам, че познанията ми за корабите са ми доста малки (макар че за тях се учи от догодина). В 3-ти курс ще уча метеорология и ми е много любопитно какво ли ще правим тогава?

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 25, 2015 8:14 pm

СМГ е гимназията с най-висок бал в София

Софийската математическа гимназия изпревари 91-ва Немска езикова гимназия

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 07, 2015 6:14 pm

За Тео, фенерчетата и светлината

След започналата подписка срещу Тео ме попитаха какво е мнението ми за случващото се и защо не напиша нещо в негова защита...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед авг 30, 2015 11:50 pm

Училищната институция е душевно болна - тя няма съвест ~ Джон ГАТОУ

:hmm:
Бих сложил един доста дълъг цитат, но май са затруднили това умишлено в този сайт...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 15, 2015 5:40 pm

Да образоваш на инат

На днешния ден честваме незнайния ученик, изгубен в провалената образователна система. Честваме хилядите деца, които, ако вече не са, то скоро ще загубят интереса си към ученето, защото все още не сме се откъснали от идеята, че не можеш да предопределяш и налагаш единна представа за образование в едно демократично общество.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 12, 2015 1:23 am

Защо българското образование е в упадък

Новините за състоянието на българското образование са все по-стряскащи. Защо университетите са принудени да предлагат курсове за ограмотяване на новоприети студенти, а броят на професорите и доцентите неудържимо расте?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет дек 04, 2015 11:44 pm

Обнародвано: Новите учебни планове обезличават езиковите гимназии

Новите учебни планове са вече факт. Те бяха обнародвани днес, след като на 2 декември бяха разписани от министъра на образованието Тодор Танев.

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб яну 02, 2016 6:44 pm

Преподавател забранява на студентите да използват лаптопи

Тал Грос (Tal Gross), който е преподавател в Колумбийския университет, е решил през новата година да забрани на студентите си да използват лаптопи на неговите лекции. За неговото нестандартно решение съобщава The Washington Post.

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”