Поход до връх Мусала - 17-18/24-25.10.2009г.

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » ср окт 14, 2009 8:31 pm

Ах, мамка му как си ме идва! :evil: Но ми се струва, че наистина този уикенд няма да е много подходящо за планина, особено за вр. Мусала. Преди години, когато бях по-голям ентусиаст, това не би ме уплашило. Не, че сега ме плаши. Но, като гледам мненията витае една несигурност относно желанията на хората. Аз лично съм за 24-ти. Тези, които нямат добра екипировка, особено ако лифта не работи, не мисля, че е много добра идея да тръгват. Ако задуха горе силен вятър, а мен ме е прал точно там, има опасност да позамръзнат. Не искам никого да отказвам за сега, но ако наистина за 24 очакването е за антициклонално време, по-добре да се отложи за тогава. Жалко, че Симо не може тогава. Аз също не мога да гарантирам 100% и за 24-ти, но тогава има много по-голяма вероятност да мога да дойда. Е, все пак кажете, кога ще се ходи, като не се съобразявате с моето мнение. Аз като си спомням преди 7-8 години с каква екипировка съм ходил. Важен е ентусиазма и желанието. Един приятел казва така "пилците/туристите/ се броят на гарата". В нашият случай ще е - "Форумците се броят на лифта" :wink:

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » ср окт 14, 2009 8:45 pm

simovremeto написа:Ами за сега ще съм сам, така че, явно ще има място. За което Благодаря. Чакай да видим дали ще ходим, на ако етака ситуацията няма какво да ни спре. Дарк-евил, вземи и жената и готово.
Жената идва с мен, но през топлото полугодие. През зимата не ще и да чуе за планина. Макар, че по трети март тази година бяхме на х. Свищиплаз и имаше доста сняг, като се наложи иснегоходките да влезнат в действие. Аз бях абсолютно убеден, че ще се намерят форумци, които ще искат да ме вземат с тях, за което благодаря много!!! :cool1:

Ето и една снимка с мен и жената от похода до х. Свищиплаз по трети март 2009г.:

Изображение

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет окт 15, 2009 6:55 am

Браво Дарк, за походите. Ами не се съборазявайте, ако навия колежката да се сменим, може и аз да дойда. Ама тя трудно се навива.

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » чет окт 15, 2009 12:21 pm

Така:
По причини, които не са свързани единствено с очакваното влошаване на времето на Мусала в неделя, предлагам походът да се състои на 24.10. Часът и мястото на срещата са известни.
Призовавам всички желаещи да декларират 100% -вата си готовност за 24.10.
За мен едно ново отлагане изглежда и смешно и жалко и несериозно! :evil:
Моля!

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет окт 15, 2009 12:44 pm

Ами така е, но както казах аз на 24 - ти не мога. Така че, ви пожелавам приятно изкарване и хубаво време (както си и очертав за сега). Късмет какво да правиш? Много се бях настроил за събота и неделя, ама като не искате и с оглед очакваното време (в събота все пак ще си сравнително добро за изкчване, поне за мен) по-добре да не ходим. Значи последно на 17 и 18 :finger: за Мусала, така ли?

weathermaster
Регистриран: пон дек 24, 2007 9:37 pm

Мнение от weathermaster » чет окт 15, 2009 3:34 pm

Съгласен съм със Сашо,значи 100% на 24 ще се ходи - потвърждавам,че ще дойда.Да се надяваме времето да е значително по стабилно от сегашното :)

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет окт 15, 2009 8:39 pm

dak_evil написа:
simovremeto написа:Ами за сега ще съм сам, така че, явно ще има място. За което Благодаря. Чакай да видим дали ще ходим, на ако етака ситуацията няма какво да ни спре. Дарк-евил, вземи и жената и готово.
Жената идва с мен, но през топлото полугодие. През зимата не ще и да чуе за планина. Макар, че по трети март тази година бяхме на х. Свищиплаз и имаше доста сняг, като се наложи иснегоходките да влезнат в действие. Аз бях абсолютно убеден, че ще се намерят форумци, които ще искат да ме вземат с тях, за което благодаря много!!! :cool1:

Ето и една снимка с мен и жената от похода до х. Свищиплаз по трети март 2009г.:

Дак,и ти си бил сред снежната пустош точно след онзи як циклон около 20.02.2009г.
Аз със жената бях на Узана 3 нощи и познай как слизах после....

Изображение
:lol:

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » чет окт 15, 2009 8:41 pm

simovremeto написа:Браво Дарк, за походите. Ами не се съборазявайте, ако навия колежката да се сменим, може и аз да дойда. Ама тя трудно се навива.
Симо, за 24-ти съм навит. Все пак както казах, в началото на другата седмица ще съм по-наясно. Хайде, навий колежката да се смените и ела и ти!

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » чет окт 15, 2009 8:43 pm

Войводо, няма нищо по-красиво от зимната планина с много сняг. Ти на какво мнение си за похода до Мусала? По един трети март минавахме Шипка-Узана. Много сняг, около 2 метра, яко газене без грам пъртина - 8 часа. Разката ни се майката.

Voivodata

Мнение от Voivodata » чет окт 15, 2009 8:52 pm

За Мусала казах,проблема е само във средствата ,като искам да кажа ,че наистина нямам възможност!А и време,от Варна съм и сега не мога,нямам толкова време!

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет окт 15, 2009 8:58 pm

Хора стискам ви палци времето да е подходящо и да отидете и да направите много снимки ей за да можем да гледаме после и се наслаждаваме на нашата уникална природа:D
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет окт 15, 2009 10:33 pm

Аз съм ЗА разбира се . На 24 става. Мисля че и времето тогава ше ни приветства... :roll:

И Симо да гледа да се освободи... :wink:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб окт 17, 2009 12:19 pm

Май похода виси на косъм за пореден път... :(
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » съб окт 17, 2009 1:19 pm

Radoslav Petkov написа:Май похода виси на косъм за пореден път... :(
хайде стига сега, засега не го мисли от гледна точна на метеорологичната обстановка, това е моя работа! :D Аз вече действам по организацията на лифта и спането!!! И съм на мнение при както и да е време да тръгваме, защото надали е има вече хубави есенни дни, все пак ноември идва, НО ако все пак няма желаещи, сам няма да хода!

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » нед окт 18, 2009 7:45 pm

Аз ще се мъча да навия един мой приятел алпинист /качвал Елбрус, Триглав в Словения, Килиманджаро, Маунт Кения/ да дойдем двамата, защото нямам кола и ще ми е много по-лесно с него, понеже той има. Иначе си мисля, че е добре, че не тръгнахме този уикенд. Дано за другия да стане. :wink:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”