В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2011)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Георги7
Регистриран: чет юли 01, 2010 4:16 pm

Мнение от Георги7 » съб авг 27, 2011 7:04 pm

А защо, щом въпросният водач е на 68 години :!:, той все още работи?? И да е супер отдаден на работата си, пак е неразумно..
Но нищо, всичко е добре, когато завършва добре :).
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
Jimi Hendrix

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб авг 27, 2011 7:12 pm

:thumbup: Луд човек. Щом има пропблем не трябва да го пускат да "работи". При една буря как би изнесъл групата бързо в по-безопасни условия, при положение че се движи трудно
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Корчев
Регистриран: чет дек 09, 2010 11:22 pm

Мнение от Корчев » пет сеп 02, 2011 9:11 am

Не знам за същия случай ли става въпрос, но на 26.08.11 петък слизайки от вр.Орловец/мальовишко/ видяхме възрастен мъж облечен в черно с малка раница и 2 щеки да слиза от вр.Ловница.Докъто ние слезнем и траверсираме към портата м/у вр.Злия зъб и вр.Ловница,той се изгуби на доло по пътеката към х.Мальовица покрай БАК.Тук нашата група се раздели,една част през камилска порта към страшно,а аз и още един да си продължим мальовишкия траверс до вр.Попова капа.На вр. Голям купен от към страшното езеро ни викаха 3-ма чочека(напомнящи по облекло на ппс-ари),да ама как да с еразберем от тъкова растояние,обаче те са се засекли с нашите хора по доло и те им описали мъжа който сме видели,както и посоката му на движение(отговарял напълно на описанията)....благодарности,имена и т.н.Сега чета че са го намерили на Сухото езеро,т.е. или не е същия човек(който никак не изглеждаше че не знае какво прави) или просто си е направил какъвто преход си е искал,зае*авайки грпупата си..... :hmm1: :-?

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » пон сеп 05, 2011 12:41 am

Около 20 планински спасители и доброволци са участвали в акцията по спасяване на алпинистка в Рила

Сред доброволците бяхме аз, Психаря, Белия Облак и Мастъра от Бургас! В невероятен филм, но с щастлив край се вкарахме днес! Нямам сили да обяснявам, ако някой друг от групата може... Аз ще разказвам утре! :arrow:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон сеп 05, 2011 1:09 am

http://joinus.tv7.bg/news/910572.html
Важното е, че всичко свърши благополучно.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » пон сеп 05, 2011 10:41 am

Леле браво. Доста кофти за момичето. Злия зъб е зъл връх взимал човешки животи. Прехода до там вероятно е доста труден.

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » пон сеп 05, 2011 12:34 pm

Radoslav Petkov написа:Леле браво. Доста кофти за момичето. Злия зъб е зъл връх взимал човешки животи. Прехода до там вероятно е доста труден.
Надявам се Ванката да направи пътепис, много го бива в това, ако ли не, аз ще се опитам по-късно! Само ще кажа, че случката е достойна за сюжет на касов американски филм! Много се радвам, че се оказахме в точното време на точното място! Поздравявам Ванката, Мастъра и Облака... те имат най-много заслуги ! Само да вметна.... Ние бяхме първите, отзовали се на виковете на момичетата!!! :idea:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон сеп 05, 2011 1:04 pm

Цецо (Облака) има най-много заслуги от цялата ни група. Тя, пострадалата, се оказа и негова позната. Поради упрашеността на цялата пострадала група и поради факта, че не знам от кого се чете форума, няма да коментирам инцидента, за да не изтече информация. Само ще кажа, че отново журналията доста е окрасила фактите.

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » пон сеп 05, 2011 1:22 pm

Облака е номер едно, радвам се, че имаме във форума планинар от такава класа! :bowdown: :hsh:
Последна промяна от angilari на пон сеп 05, 2011 3:36 pm, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон сеп 05, 2011 1:25 pm

weather_master написа:Цецо (Облака) има най-много заслуги от цялата ни група. Тя, пострадалата, се оказа и негова позната. Поради упрашеността на цялата пострадала група и поради факта, че не знам от кого се чете форума, няма да коментирам инцидента, за да не изтече информация. Само ще кажа, че отново журналията доста е окрасила фактите.
Нещо не успях да усетя точния подтекст. "Журналистите са тъпи и манипулативни в гоненето на интереса (във всякакъв смисъл), но въпреки това е по-добре да се примирим с това положение и да не разкриваме истината"... "в истината има доста компрометиращи неща за (някои от) участниците в това, не е ясно какви (властимащи) елементи могат да разберат за разкриването на истината и как биха реагирали"... или може би някаква комбинация от тези два варианта? :-?

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пон сеп 05, 2011 3:08 pm

Бях подготвил доста дълъг пътепис, в който бях описал подробно всичко което видях и усетих вчера, но компютъра ми се рестартира преди да го публикувам тук и в момента съм доста бесен. Съжалявам, но скоро няма да има пътепис.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон сеп 05, 2011 8:41 pm

Ето съобщението на ПСС за инцидента.
Това което са написали в първия абзац малко се разминава с действителността. Момичетата са траверсирали от Орловец към Мальовица, а не обратно. Камъкът (става въпрос за един камък), полетял към момичето, я ударя в дясната лопатка, от което тя загубва равновесие и започва да се търкаля надолу по улея. По време на това търкаляне е получила сериозната травма на главата.
Това разминаване не е по вина на хората от ПСС, а просто момичетата, които разпитваха бяха доста уплашени и ошашавени, и сигурно са подали грешно инфо. Днес имах възможността да си поговоря с тях на спокойствие и ми разказаха всичко в детайли.

Относно нашето участие в спасителната акция - качвахме се към заслон БАК и малко над Втора тераса чухме викове откъм вр. Орловец. След малко срещнахме и една жена, която ни каза, че има бедстващи хора там. Веднага забързахме ход към въпросното място. На Прозореца (премката между Злия зъб и Орловец) се срещнахме с едно от момичетата, което викаше за помощ. Тя се опита да ни обясни къде точно е пострадалата, но не можа да го направи много добре (бе развълнувана и уплашена). Все пак горе-долу ми стана ясно къде може да е и отпрашихме натам, а именно към западния урвест склон на Орловец. Намерихме ги на 100-тина метра надолу по улея южно от премката между Орловец и Големия петел.
Като слязохме при тях (пострадалата, едно от момичетата/което ѝ бе оказало първа помощ/ и един французин) с голяма изненада установих, че пострадалото момиче ми е приятелка. Запознахме се с положението доколкото е възможно /не сме лекари/ и в крайна сметка бяхме решили, ако не дойдат спасителите до 30 минути да направим импровизирана носилка и да я сваляме (момичето започваше да се влошава). За щастие след 10-тина минути дойдоха едни хора (3-ма) тръгнали от хижата, носещи вакум матрак. Малко по-късно дойде още един човек. Те казаха, че съвсем скоро ще дойде лекар тръгнал малко след тях. Не смеехме да мърдаме пострадалата преди да дойде той. Докато чакахме дойде и хеликоптера, който направи два-три кръга и зачезна. После разбрахме че кацнал на Първа тераса. Мислехме, че ще зависне отгоре, но уви... В крайна сметка дойде лекаря (с него имаше още един човек), преместихме я на вакум-матрака. Доктора ѝ направи система с глюкоза. Голяма работа е тая глюкоза, ей!... момичето живна от нея. Почнахме да я извличаме нагоре по улея към премката. По време на извличането се показаха и спасителите. На премката я прехвърлихме на носилка. Спасителите я поеха оттук насетне. Започна и неприятно спускане по улея от север - най-прекия път към Втора тераса. Като стигнахме там хеликоптера благоволи да се качи при нас от Първа тераса.
Хеликоптерът бе правителствения Ми-8 и е нещо огромно и поради това доста трудно използваем в такива алпийски райони.
Днес бях при Антония - тя е добре предвид тежката травма. Ще трябва известно време обаче, докато се възстанови напълно.
В общи линии това е.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » пон сеп 05, 2011 8:54 pm

Супер момчета :thumbup: Направо си е било адското приключение :shock:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пон сеп 05, 2011 8:59 pm

Мерси за изчерпателния разказ, не знам защо Веско ме е набедил за добър пътеписец, но ти си по добър :grin1: :thumbup: Иначе се надявам да се оправи бързо, за да кръстосва пак планините и да им се кефи :)
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » пон сеп 05, 2011 10:08 pm

www.youtube.com/watch?v=5K60LbTUBYY
Личен клип по време на разузнавателния полет на правителствения хеликоптер, сниман от връх Орловец на фона на Мальовица!
(извинявам се за нестабилната картина)

Заключена

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”