В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2009-2010)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Станимир
Регистриран: чет яну 21, 2010 4:18 pm

Писане на отговорПисане на отговор

Мнение от Станимир » вт юли 27, 2010 9:29 pm

Та, та да ви разказа за моя интересен (поне за мен) престой в Родопите от петък на обяд та чак до днес. Реших да избягам от коварния 24-ти юли на високо :grin1: Бях в Равнища, в едни бунгала. Надм. височ. е почти 1300 метра. Та първият и 2-ят ден хубаво. Даже събота ми беше топло. Температурата е била вероятно към 27-28°! След това вече дойде гадното :lol: Поначало не очаквах много валеж от тази обстановка. бях се преодверил на едно обновление на ГФс петък сутринта и много бързах и... Наплясках прогнозата малко, но карай :lol: Та събота следобед започна поява на висока облачност, после се вплътни и започна да гърми. Легнах си вечерта и още нямаше дъжд. През нощта оаче ни го върна с лихвите. Като се раздуха, загърмя и валя няколко часа адски порой. Не знам точно колко, защото го карах в просъница. То не ме оставяше да спя :shock: За мен онази нощ паднаха над 50мм по това, което гледах сутринта. Неделният ден беше студеничък и облачен, от време на време с есенни превалявания, но успях да направя разходка нагоре по планината. Вечерта обаче към 7-8 часа като започна да вали и не спря :shock: 20-часов порой/силен дъжд. Цяла нощ и сутринта порой, към обад силен дъдж, чак следобеда отслабна и поспря. Та легнах си неделя вечерта и си викам, е то такйв силен дъдж няма да продължи дълго. Сигурно като се събудя ще грее слънце :lol: Да, ама не. Цяла нощ братче е пердашило, на сутринта се събуждам и го слушам се изсипва. Питах хората и викат, че цяла нощ е било така. и от тук започна гадното. Понеделник беше студен и влажен ден, с обилни валежи от дъжд, неспиращи и за секунда. Бунгалото беше старо и каквато беше температурата вънка, такова и вътре горе-долу. Е, вярвайте ми проклинах пресоя ми. Измръзнах, носът ми и челото станаха ледени, бях облечен се яке и ми беше ужасно гадно. Спах с 2 родопски одеяла и пак мръзнех. То хубаво хладно, хладно, ама чак супер неприятно. Чак студено :x Добре че съседите имаха печка и вечерта отидох малко да се постопля :? Аз зимата не съм седял на такава температура у нас. Все е било около 20 в стаята. И то цяла есен съм привиквал на такава температура. Сега от 30 градуса, отидох на 15. Е, вярвайте, доста е гадно :x Чак дразнещо.
И другото което: Отивам в понеделник вечерта да гледам Тв и слушам за някакви потопи в цетр. Б-Я и дават "Пловдив е под вода" :shock: Гражданска защита отводняваля, излизали мишки от мазетата, пловдивските улици били езера и такива работи. Слушам и не вярвам на ушите си :shock: :lol: И кое е куриозното в случея. ВСИЧКИ ГОЛЕМИ НАВОДНЕНИЯ В ПЛОВДИВ ГИ ПРОПУСКАМ :x 2005-та бях на село, 2007-ма при всичките дъждове бях в София и сега при такива дъждове пак ме няма. Как се случва, че все ги изпускам :lol: :lol:

Станимир

Мнение от Станимир » съб авг 07, 2010 9:55 pm

Накратко (не чак толкова :lol: ) за почивката ми във Велинград. С две думи беше ЧУДЕСНО: :D
Времето беше сравнително приятно, топло следобед, но хладно през нощта, доста хладно дори. нямап нужда от климатик нито през деня, нито през нощта. Завиваш се с одеалце и спиш спокойно на хладничко :cool: Ходих на плаж на практика всеки ден, плувах, имам мускулна треска. Обикалях/ме града и ядохме цаца 3 пъти :grin1: Много вкусна :lol: :D Та, общо взето много добре си изкарах :D След няколко дена пак заминавам на Балкан :D :D :D

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » пон авг 09, 2010 7:49 pm

И аз заминавам в сряда. :D Още повече,че ще избягам от задаващите се жеги и усилващи се условия за бури в ЗБ.А дано хвана някоя,както и успях в Ахтопол за моя изненада. :shock:

Voksi
Регистриран: съб мар 22, 2008 9:59 pm

Мнение от Voksi » вт авг 10, 2010 9:09 am

Леле, днес трябваше да съм планина! Но припаднах и то лошо. Още имам сътресение. Не мога да повярвам още... :shock: :shock:

Николай
Регистриран: нед юни 06, 2010 12:13 pm

Мнение от Николай » вт авг 10, 2010 2:53 pm

Voksi написа:Леле, днес трябваше да съм планина! Но припаднах и то лошо. Още имам сътресение. Не мога да повярвам още... :shock: :shock:
Това нормално ли е ?Да не би да е от жегата ? :- :hmm: :crazy:

Станимир

Мнение от Станимир » вт авг 10, 2010 3:32 pm

Voksi написа:Леле, днес трябваше да съм планина! Но припаднах и то лошо. Още имам сътресение. Не мога да повярвам още... :shock: :shock:
Абе човек как така си припаднал? Преди време говореше, че ти се привиждат разни работи, имаш халюцинации, сега си припаднал. Ако е вярно, не си много наред психически :-? Аз малко се осъмних, още щом видях, че зимата спиш на отрицателни температури и ти е добре. Иди се прегледай, че си малко притеснителен. Не влагам никакви лоши чувства, да знаеш, просто ми се виждаш "малко" странен. :-?

Николай

Мнение от Николай » вт авг 10, 2010 3:46 pm

Може би има някакво заболяване, но може и да му няма нищо :?

Voksi

Мнение от Voksi » вт авг 10, 2010 10:01 pm

Диагнозата ми е, че имам епилепсия. Изписаха ми разни хапчета и сега ще се лекувам. Естествено, това не пречи на нищо, но рязкото ставане сутрин, кагато още ми се спи, води до такива фатални падания. Днес трябваше да съм в природата, а вместо това съм със счупен зъб и джонга на главата. Но все пак си останах спокоен. :) Така или иначе пак ще ходя на планина, но сега се отлага за малко.

Voksi

Мнение от Voksi » вт авг 10, 2010 10:04 pm

Станимир написа:
Абе човек как така си припаднал? Преди време говореше, че ти се привиждат разни работи, имаш халюцинации, сега си припаднал. Ако е вярно, не си много наред психически :-? Аз малко се осъмних, още щом видях, че зимата спиш на отрицателни температури и ти е добре. Иди се прегледай, че си малко притеснителен. Не влагам никакви лоши чувства, да знаеш, просто ми се виждаш "малко" странен. :-?
Психически съм стабилен! Вярно, че зимата спа на отрицателни температури и ми е добре, но това е изключение. Иначе за виденията, не мога да кажа със сигурност, но мога да кажа, че сега вече ги няма. :wink: Но аз да ти кажа друго! Това е от пубертета. Защото аз се развивам 10-пъти по-бързо от моите връстници, както и хормоните ми и това също си играе своята роля. В момента съм толкова развит (в 8 ми клас ще съм тази есен), колкото баща ми е бил в 11 ти клас. Смятай. Така че това също си играе своята роля.

П.С : Оспамихме темата... :roll:

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » вт авг 10, 2010 11:45 pm

Voksi написа:Диагнозата ми е, че имам епилепсия. Изписаха ми разни хапчета и сега ще се лекувам. Естествено, това не пречи на нищо, но рязкото ставане сутрин, кагато още ми се спи, води до такива фатални падания. Днес трябваше да съм в природата, а вместо това съм със счупен зъб и джонга на главата. Но все пак си останах спокоен. :) Така или иначе пак ще ходя на планина, но сега се отлага за малко.
Ооо,това мисля ми е почти познато,само не съм падал все още.При рязко изправяне от легнало в право положение,че дори и от седнало в право,още повече в жегата води до причерняване пред погледа и припадане.Един път на Карандила над Сливен и аз щях да припадна,но това е от ниско кръвно.Все пак нещо такова си е,макар и не същото.

Николай

Мнение от Николай » ср авг 11, 2010 11:35 am

Voksi написа:Диагнозата ми е, че имам епилепсия.
Интересно, това бе първото нещо за което си помислих, явно се оказах прав .

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » ср авг 11, 2010 1:21 pm

Епилепсията и припадъците от ниско кръвно нямат нищо общо! Вокси дано се оправиш! Може и да не е епилепсия(заболяване доста гадно и не безобидно)! Може след пубертета да изчезне и да го израстнеш! Споко, това за хормоните добре си се ориентирал, като се кротнат малко хормоните след пубертета, всичко надявам се ще си дойде на мястото! ЖЕЛАЯ ТИ ГО ОТ СЪРЦЕ! :thumbup:
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Николай

Мнение от Николай » ср авг 11, 2010 4:40 pm

storm_ написа:
Voksi написа:Диагнозата ми е, че имам епилепсия. Изписаха ми разни хапчета и сега ще се лекувам. Естествено, това не пречи на нищо, но рязкото ставане сутрин, кагато още ми се спи, води до такива фатални падания. Днес трябваше да съм в природата, а вместо това съм със счупен зъб и джонга на главата. Но все пак си останах спокоен. :) Така или иначе пак ще ходя на планина, но сега се отлага за малко.
Ооо,това мисля ми е почти познато,само не съм падал все още.При рязко изправяне от легнало в право положение,че дори и от седнало в право,още повече в жегата води до причерняване пред погледа и припадане.Един път на Карандила над Сливен и аз щях да припадна,но това е от ниско кръвно.Все пак нещо такова си е,макар и не същото.
Не мене по едно време ми случваше при ставане сутрин от леглото леко да ми причернява(отминаваше за броени секунди), но вече не ми се случва. Мога спокойно да си стана рязко. Веднъж обаче бях болен от грип и ми се случи да стана и не веднага а след няколко секунди напълно ми причерня и като легнах се оправих. После обаче нищо ми нямаше .
Послепис: Voksi, дано се оправиш
Послепис 2: МНОГО се отклонихме от темата. :nono:

emil
Регистриран: пет мар 23, 2007 7:56 am

Мнение от emil » пон авг 16, 2010 8:00 pm

яз. Белмекен 13-16 август 2010 г.

Само на 50 км. от Костенец - идеалното място, което всяка години ме спасява от адските жеги . Максималната температура през деня не надхвърляше 23-24 С , в петък късно вечерта дори и понамокри малко . Направо не ти се тръгва оттам ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт авг 17, 2010 11:53 pm

Radoslav Petkov написа:
Иначе северен Пирин има един пояс с по-високи върхове от Рила, но като цяло е по-ниска планина. Среден и южен Пирин нямат алпийски белези, докато цяла Рила има такива. Иначе официално да. Рила е снай-високата средна надморска. Проверих в Пирин е 1033м, в Рила 1487м.

Относно нощната жега, мисля че изминалат нощ бе рекордна за средна и южна западна България.
Над нас се вижда шапката на връх Вихрен, вижда се супер! А върховете, които се виждат са Връх Синаница(разцепеният връх), доста зловещо изглежда, но много красиво! Вижда се целият и то перфектно! Има също така един връх, прилича на вулкан, но не му знам името! Планината Пирин е по сурова, но много красива, над Сандански е невероятна красота, планината почва от града, някои части на града са вече в началото и(северните квартали след центъра, както и североизточните)! Тя дръпва изведнъж високо, но и Сандански не е от най-ниските полета! Средно към 260 м.н.в! Над града има много поляни, зеленина, водопади, най-големият и красив е Попинолъшкият на река Башлийца, която преди града събира още няколко реки и вече се нарича Бистрица! Само на 17 км от града е първата вилна зона Попина лъка и е вече на 1250 метра н.в.! След това асвалтовият път(перфектен) свършва на вилна зона Туричка черква, на над 1500 метра н.в. След това пътя става черен и води до хижа Беговица, където има ски влек и ски писта! Ето снимки от Туричка черква и пътя, и пътя до х.Беговица, сега е прекръстена на хижа Каменица!Тя е в Северният дял на Пирин на 1750 метра н.в. и е нашата хижа, защото е над Сандански и се ходи често до там, и заради пистата! Инфо за нея:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... %B6%D0%B0)

http://www.snimka.bg/?album;aid=70418;old=1
Това не съм аз, случайно попаднах на този албум в нета! :lol:
В този албум има и Попинолъшкият водопад!
Попина лъка е красива местност и планински климатичен курорт в Северен Пирин. Намира се на 17 километра североизточно от град Сандански на около 1250 метра надморска височина.
Тук се намира известният Попинолъшкият водопад, който е обявен за природна забележителност. В местността са изградени много частни вили, като голяма част от тях се отдават под наем. В Попина лъка се намира хижа Яне Сандански.
Попина лъка е разположена сред вековни иглолистни гори, примесени с някои широколистни видове. Селището е изходен пункт за множество туристически маршрути. Близо до местността тече река Санданска Бистрица. В района се практикува лов и риболов.
Последна промяна от FENIX на ср авг 18, 2010 2:06 am, променено общо 5 пъти.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Заключена

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”