В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2007-2008)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед апр 06, 2008 11:44 pm

Мнохо хубави снимки :wink: Нека всеки да се вгледа хубаво в тях и да изпита поне малко от удоволствието,което ти си изживял :wink:

Потребителски аватар
buldan
Регистриран: съб окт 20, 2007 10:26 pm

Мнение от buldan » нед апр 13, 2008 5:28 pm

Днес ходих до Бузлуджа. Времето беше топло с Т около 10-12. Беше ми любопитно да видя дали са цъфнали лилавите минзухари. Както ще видите и на снимките - има цели поляни с тях. От време на време прикапваше по някоя капка, но това не беше тревожно. За жалост периода за ски е отминал и скоирите ще трябва да чакат до следващата зима. Успях да снимам това което ме впечатлява най-много и се надявам снимките от вече познатото на някои албумче, но с новите снимки да ви хареса. Извинявам се за качеството, но иначе ще има да чакам да ги прикача в Интернет - цял ден!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=215293 :wink:

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » пон апр 14, 2008 1:48 am

Ако ги няма минзухарите, горе не може да се познае, че е дошла пролетта

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет апр 25, 2008 11:02 pm

Gladiator написа:Левле на Алеко е истинска зима :shock: Сега погледнах камерата и съм направо втрещен :? За неделя съм краен оптимист за С и ИБ,като по Черноморието най-после може би ще паднат добри валежи....
Ами да взема в понеделник да отскоча до там... Трудна работа като цяло, трябва да дойде някой да ме вдигне с кран :lol: :lol: ...

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » съб апр 26, 2008 5:15 pm

Само кажи точно какъв кран ще ти свърши работа и го имаш. :lol:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб апр 26, 2008 5:18 pm

Уедър :lol:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед авг 24, 2008 9:10 pm

Малко пейзажи от Централния Предбалкан и Балкан,снимани от майка ми по време на нейна екскурзийка...
http://www.beckham88.snimka.bg/album.ph ... _id=277304 :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 06, 2008 9:23 pm

Днес направихме едно излетче в тесен кръг :wink: до Витоша, по-точно до едно езерце (микроязовир) над с. Железница. Може би надморската височина там е около 1200м, което сравнително добре се връзва с едно мое метео-измерване (почти стандартно), направено там около 15ч. - температура 28С и влажност 28% :lol: . Всъщност, може би температурата е завишена с поне 1 градус :hmm: , но не по вина на техниката - доказал качествата си мини електронен термометър-влагомер (с размер на кибритена кутия). През почти цялото време духаше слаб вятър, 2-3 м/с, може би от ССИ...

Иначе почти нямаше хора и беше супер-тихо, а природата там е жестока! Има обаче едни полудиви коне, които пасат навсякъде около езерото и малко... замърсяват :? :lol: . Е, направихме по 1 плаж, къде нудистки, къде не чак :wink: :lol: ... А, щях да забравя да спомена барбекюто :wink: . И накрая си изгасихме огъня добре :wink: ...

Бих пуснал няколко снимки, но това винаги е голяма мъка за мен, ще взема накрая да си направя една регистрация в Пикаса, поне този сайт изглежда става за нещо, поне докато не съм го опитал :lol: ...

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » пет сеп 12, 2008 11:44 pm

Ot minakliq 4etvurtuk do v4era bqh na Borovetz.Izpolzvah unikalnoto za september vreme.V subota hodih na Maliovitza-pe6ehodno ot kompleksa do vurha za okolo 2;45 min ot 1115 do kum 14.Idealni usloviq-slun4evo s nezna4itelna cum.Interesnoto e,4e dori tam be6e ostanalo 1 petno snow(ne gore,a v sqnkata po sklona nad poslednoto ezero).
V ponedelnik put ot Borovetz pe6ehodno do musala za okolo 4:15 min-ot 1030 do 1445.Vremeto su6toto.Tam,razbira se,su6to ima6e mijavi ostanki ot snow.Po-interesnoto e slizaneto po n rub pri slab w vqtur do Qstrebetz-nqkude s puteki,nqkude bez.Za 3 put se ka4vam,no za pruv put minavam ottam.Posle,t.k v pon i vtornik nqma lift pe6ehodno po pistata i malko predi 19 bqh v kurorta... :wink:
Sled kato bqh otkusnat ot sveta za 3 sedmizi s tuk-tam nqkoi internet club,sega otnovo sum v nas i trqbva da se nastroivam-posledna godina,maturi,kandidatsvane... :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб сеп 13, 2008 5:01 pm

Radoslav Petkov написа:Искам да ви кажа че срещата със Стринг се осъществи благопулучно! :D Запоазнахме се, поговорихме си в едно кафене и той потегли за Банско. Аз съм доволен че се запознах със шефа, но беше за кратко. Все пак той е тръгнал на уикенд почивка. :wink:
Привет от Банско! :wink: Тук е доста спокойно (меко казано :lol: ), наистина атмосферата е доста релаксираща. Но ако човек си вземе забалението от вкъщи, няма проблеми :lol: ...

Иначе, откъм време засега все още е доста топло, но Пирин е доста замъглен и в последния час облачността доста бързо се увеличи. Поне според предварителните ми очаквания обаче, днес не трябва да има нещо много интересно (сега не ми се гледа). Хайде, засега се оттеглям, може да се включа пак по-късно :wink: ...

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб сеп 13, 2008 8:44 pm

Късметлия си. Точно сега не ти трябва лошо време в планината (въпреки че като се замисля на мен ми допада :lol: ). При мен следобеда времето се влоши...
Купонясвайте без спирка :headbang:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб сеп 13, 2008 8:50 pm

Стринг утре наблягай на напитките повече,защото времето няма да бъде така благосклонно за съжаление на много и за радост на някои. :wink:

Voivodata

Мнение от Voivodata » ср сеп 24, 2008 1:56 pm

PATRIK76 написа:БЛАГОДАРЯ за полезното инфо,супер,поне ще е сухо ,че съм бил в планината на поляна при дъжд...мизерийка става :)
Да споделя за кръстова гора! :D
Наистина страхотно място,настанихме се в село Борово/1050-1200м.н.в./
И какво да се окаже,хижаря е бивш военен синоптик!За съжаление нямах време да си говоря много с него,но все пак ми показа дигиталния си термометър :lol:
Иначе времето се оказа доста лабилно,на 13.09 по обяд ни заваля страхотен порой ,но времето беше още топло/22C / през деня,а вечер около 12-13.
Ще покажа снимки вечерта на страхотната гледка която се откриваше от къщата!

Voivodata

Мнение от Voivodata » пет сеп 26, 2008 9:30 pm

ето и няколко снимки от кръстова гора:
Изображение
това е на кръстов връх,вижда се колко народ се беше изсипал на 13.09.08,а времето виждате как беше за почнало да се чумери.
Изображение
а това е гледката от къщата където бяхме настанени/1200м.н.в./ в село Борово.
Изображение
а тук може да си пиеш кафето и да се наслаждаваш на гледката.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пет сеп 26, 2008 10:36 pm

Много красиво е там :clap:

Заключена

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”