Разделно събиране/рециклиране на отпадъците. Проблемната пластмаса

Тази тема също е доста популярна и няма нужда от много обяснения, струва ми се.
Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 04 май 2026, 22:56

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Потребителски аватар
bismarck
Мнения: 30502
Регистриран: 29 май 2008, 12:18
Местоположение: София, Видин

Мнение от bismarck » 05 май 2026, 11:35

В превод: Отново безсмислени неудобства (огромни и малоумни такива, като със завързаните капачки) за обикновения плебс. Докато Янитите-комсомолки ще демонстрират турбокомсомолски активности за наша сметка.
А всичко може да се направи много лесно и от раз: Връщаме рециклируемите стъклени бутилки с многократни метални (и пластмасови - 5 пъти да се употреби, ще се спести повече пластмаса, отколкото наистина идиотския дебел полиетилен за стековете).
Ама няма да стане - лобитата няма да го позволят, а и за Анитите няма да има работа.

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 16 май 2026, 02:07

Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Stringmeteo
Site Admin
Мнения: 76781
Регистриран: 14 авг 2006, 22:51
Местоположение: София, Слатина (Хр. Смирненски/Г. Милев-Слатина)
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » 21 май 2026, 11:11

Пътят към нулеви отпадъци на Балканите
20 май 2026
България е сред страните в Европейския съюз (ЕС) с най-ниски нива на рециклиране - под 20% от битовите отпадъци се рециклират у нас при средно ниво от близо 48 на сто за ЕС, съобщиха наскоро от Столичната община, позовавайки се на официални данни на Европейската комисия. В същото време националните цели са до 2035 г. над 65% от отпадъците да бъдат рециклирани, а депонирането да спадне до 10 на сто.
Прост народ - слаба държава.
--------------------
Големите хора обсъждат идеи, средните хора обсъждат събития, малките хора обсъждат... хората...

Отговори

Върни се в “Как да живеем екологично”