Текущи данни за времето в САЩ и КАНАДА: 01.2019-...

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap, ASENOV

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт яну 29, 2019 4:01 pm

Невиждани студове сковаха Съединените щати.

https://vremeto.dir.bg/novini/nevizhdan ... ite-shtati

Вече на Чикаго местните викат Чибир (Siberia -> Chiberia)

ПП Температурите които виждате са по Фаренхайт.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт яну 29, 2019 6:57 pm

Утре почти нищо няма да работи тук. Ние също ще работим от вкъщи. Училища, магазини, обществени сгради всичко ще е затворено. Предупреждават в колите хората да си носят одеала и завивки, защото ако ти изгасне колата и стане инцидент и двигателят спре да работи ще стане страшно. А тук понякога си на 1-2 часа с кола от вкъщи. Утре с вятърът усещането ще е за близо -50С и времето за измръзване ще е едва 4 минути. В центъра с тези небостъргачи ще е дори още по-страшно, защото между тях много духа.
Вчера на -13С имаше силен вятър и виелица и направо 3 мин не се издържаше навън. Днес сутринта бе -18С, а сега е слънчево и леко ветровито и -15С. До 2-3 часа започва нахлуването на арктична ВМ и темп рязко ще падне, а вятърът ще се усили. До няколко часа ще стане -20С, а към полунощ ще е към -25С. Утре сутринта дават -32С при мен, а в четвъртък към -35С, но тогава май вече няма да духа. Най-студено го дават четвъртък сутринта. Този следобед дават и снежни слаби превалявания. :lol:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт яну 29, 2019 8:43 pm

Хмм, -32, -33С са абсолютните минимуми на Чикаго от O'Hare Int'l Airport от 1871г насам :hmm: :-? :grin1: Интересно
weather_master написа:Миналата зима бяхме с една тойота и голямо пързаляне беше. Тази година сме с немска кола и разликата е огромна. Много е стабилна на сняг и върви супер. :D
Стига бе, как така ги сравни не знам. Има значение всичко - маса на автомобила, бързооборотност на двигателя /т.е. типа двигател/, начин на задвижване, състояние на гумите, задкормилното устройство и т.н. Няма нищо общо немско ли е, японско ли е, френско лие :grin1: С един Хюндай i30 (нищо и никакво корейче) пропътувахме над 1000км в тежки зимни условия и занеш ли колко "немски" автомобили бяха катастрофирали по това време (Прага - София) Мисълта ми е, че да се сравнят по този начин, трябва да имат приблизителни характеристики 1:1 на всичко :offtopic:
Последна промяна от Radoslav Petkov на вт яну 29, 2019 8:48 pm, променено общо 3 пъти.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт яну 29, 2019 8:46 pm

Страшна дивотия е това нахлуване. Интересното е, че в края на седмицата го дават до +8 ... горе долу 40 градуса скок :grin1:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт яну 29, 2019 8:59 pm

weather_master,

Забележително постижение реализира!
Твоите репортажи послужиха за катализатор за написване на статия на Бисмарк в дир.бг:

https://m.dir.bg/weather/novini/nevizhd ... ite-shtati

weather_master

Мнение от weather_master » вт яну 29, 2019 9:20 pm

Радо, наистина може би съм пристрастен. Наистина не съм фен на японските коли. А в Бг много стабилен се чувствах с пасата. Дори 2017-та баща ми в София му се развали джипа и го дърпах с пасата. Отпред пред сервиза беше голяма киша, а аз спрях в началото и трябваше да го дръпна още 10м. Като го направих спокойно почти без боксуване, тези от сервиза ме гледаха ококорено и ходиха да снимат гумите като разбраха че колата не е 4х4. :grin1: Викам им какво толкова е станало. А те ми казаха, че този ден почти всички коли са закъсвали там и са ги бутало, а аз съм бил дръпнал тон и половина джип. :lol:

Иначе 13:00 местно време: от 30 минути започна процесът по арктичното нахлуване. Задуха силно. Вее сняг като мъгла. Т е -15С. Има пориви до 50км/ч вече. Ще се усилват.

weather_master

Мнение от weather_master » вт яну 29, 2019 10:41 pm

Падането на абсолютният минимум е все още малко под въпрос, но е почти сигурно ще утре ще счупим два рекорда поне - за най-ниска максимална евър (-26С се очаква) и най-студен ден евър. Също така и уиндшила мисля че ще счупи рекорда. :lol:

weather_master

Мнение от weather_master » ср яну 30, 2019 12:17 am

Вали сняг от прозрачни облаци с прозиращо слънце и силен вятър. :shock: Т е -17С и пада. Вятърът стели снега като мъгла. Баси зимата е навън! :shock: :lol: Имам чувството, че съм на Антрактида. :lol:

weather_master

Мнение от weather_master » ср яну 30, 2019 3:12 am

Навън е -19С с умерен до силен вятър. Не е човешко просто! Направо измръзнах. Съобщиха, че вече имало 15 хора жертви на студа, измръзнали. Има и снимки на много животни измръзнали. :( Затова мразя студа. :( Дано оцелеят сърничките. Утре ще ходя да ги храня. Взел съм им 2 хляба и 5 марули.
И честно да ви кажа много се кефя че само след 72 часа излизаме пак на 0-та или около нея. Това ако беше се случило в Бг сигурно пак тук обичайните мрънкалници щяха да мрънкат, че зимата е мега зле и не може и седмица да изкара студено. :lol: Аз много се кефя, че до понеделник 2/3 от снега ще си е заминал и ще е с нормални температури. :D

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » ср яну 30, 2019 6:36 am

Край летище Охера сега е -21, духа умерено. Без ръкавици за 3-4 минути пръстите на ръцете заминават. Днес сменях батериите на външният темп. датчик със специални литиево- йонни, понеже с алкални работел до -28.8 градуса. А с тези до -40 :grin1:

weather_master

Мнение от weather_master » ср яну 30, 2019 9:00 am

Леле излязох навън и дори до края на улицата не стигнах. Ако не духа е добре, но като се раздуха е страшно. Вече не щипе, а направо пари на лицето. Още като излезеш с първите вдишвания ти замръзват космите в носа и усещането е странно. После лице, нос и т.н. :lol:
Тази вечер доста животинки ще измръзнат :( В момента е към -24С, а с този вятър усещането е за -43С! :shock: Утре вечер ще е по-студено, но вятърът ще стихне и ще е по-приятно.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср яну 30, 2019 11:04 am

Минус 50 градуса в северните райони на САЩ

Чичо Тръмп пак ръси простотии та НОАА му отговаря....

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » ср яну 30, 2019 1:02 pm

-28.0 при 55%ОВ отчита станцията ми сега. Хем съм в гъсто заселен район! В западните квартали вече е -30.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср яну 30, 2019 1:22 pm

Маниак, гледах едно стори, което си качил от Чикаго. Улиците нямат снежинка, нямат петно лед...няма нищо. Сякаш не е валяло нищо... :lol:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

weather_master

Мнение от weather_master » ср яну 30, 2019 3:48 pm

При мен сега е -30С, а уиндшила е -51С! :shock: :shock: :shock: Духа зверски! След малко ще направя опит да изляза да се разходя. :lol:

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”