Текущи данни за времето в САЩ и КАНАДА: 01.2019-...

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap, ASENOV

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » пет фев 01, 2019 1:26 pm

При мен стигна -29.6, иначе пълзи нагоре като се прибирах беше -15 валеше слаб сняг и беше абсолютно тихо. Изобщо не го усещах студено след ексцесиите до сега. Все едно беше малко под 0-та :laughm: В момента е -12.8 и 72% ОВ

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб фев 02, 2019 4:42 pm

Вече сме почти над 0-та. :D Голямото топене започва до час. Ще ви държа ъпдейтет.

weather_master

Мнение от weather_master » съб фев 02, 2019 7:54 pm

Към 4С е вече. Облачно с прозиращо слънце, влага и вятър. Вече всичко тече и снегът започва яко да се топи. :D Досега където и да съм бил на 5С и нагоре снегът яко се е топял. Винаги за мен ще е мистерия как при близо 10С съм чел как в СИБ снегът бил бетон и почти нямало топене. Явно там снегът е с друга физика. :laughm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб фев 02, 2019 8:14 pm

:lol: :lol: :lol:
*** Тук трябваше да има псувня *** (Преброих до 10 и не я написах)
Та...
Напълно възможно е на +10 градуса почти да няма топене.
Става основно, когато е имало дебел сняг, който многократно се е топил и замръзвал. Така той "гранулясва" и става с голямо съдържание на лед. Уплътнява се доста и става като камък. След това останалите нещица...
Може топенето да е много слабо, когато слънцето е ниско, няма вятър, влажността е ниска, точката на оросяване също е под 0та и няма облачност.
При такива метеорологични условия ако снега беше пресен щеше да има доста по-сериозно топене, но при един гранулясал, уплътнен сняг такова би се наблюдавало наистина слабо.
Точно този декември имаше такива дни, както в Русе, така и на вилата ми... И да...топене почти нямаше на открито. :wink:

При теб с влагата, облаците, вятърът и сравнително пресен сняг е нормално да се топи бързо.

Това горе са мои наблюдения и не доказвам нищо по физичен път, защото си нямам понятие. Но като любителско наблюдение мисля, че ще ти е достатъчно, Мастъре.
Айде порадвай се на топлото, че след сряда пак снегове, динамики...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » съб фев 02, 2019 8:51 pm

weather_master написа:Към 4С е вече. Облачно с прозиращо слънце, влага и вятър. Вече всичко тече и снегът започва яко да се топи. :D :laughm:
Това е защото снегът в Америка не е истински! :grin1: От -30 като стане -10 му става топло и започва да се топи ;)
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
schnapps
Регистриран: съб фев 06, 2010 7:43 pm

Мнение от schnapps » съб фев 02, 2019 9:20 pm

Мдааааа,днес бях на Бузлуджа при 6 °C ,имаше 15-20 см.,с малкият се пързаляхме,топене почти нямаше,а печеше слънце,даже леда беше стегнат.
http://www.stringmeteo.com/stations/sta ... index.html

Станция Стара Загора ; кв.Самара 1 - 203 м. н.в

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб фев 02, 2019 9:35 pm

Когато няма вятър и има СП, може на 2м да е 5-6 градуса, а при земята да замръзва. Съвсем скоро имахме такова явление, при това при неголяма СП.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб фев 02, 2019 9:46 pm

Покрай моя рожден ден (21ви Април) на Витоша и по къс ръкав съм бил на солидна СП - 20+ см, без да има някакво колосално топене. Естествено при сух въздух и пълно безветрие.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

weather_master

Мнение от weather_master » съб фев 02, 2019 10:01 pm

Добре може би истината е посредата, а на всеки окото вижда това, което иска да види. Може би и аз малко преувеличавам, а други омаловажават топенето. Няма чак такова значение. Нали идва лято и скоро СП ще са само в спомените ни :)

Иначе при мен вече е 7С, умерен вятър и добро топене. Днес се очакваха едва 5С, та сме много добре с темп. Да видим дали ще успее да се стопи до понеделник вечер. Горе-долу ни трябва среден рейт на топене около 0.8см/часа. :lol:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 03, 2019 4:05 pm

Мощна буря с проливни дъждове наводни Калифорния

Прочети още : https://www.actualno.com/america/moshtn ... 19775.html
© Actualno.com

За пореден път наводненията и свлачищата се случват в райони, пострадали от пожарите и обезлесяването.

weather_master

Мнение от weather_master » нед фев 03, 2019 9:21 pm

При мен е към 10С и на усещане е много топло. Сега бях навън само по суичър. Вчера карах колата без парно, а тогава само преди едва 2 дни едвам я запалих на -29С. :lol: Иначе и топенето напредва, но има още към 10см
С риск да предизвикам дискусия трябва да го споделя, че вчера над 30 минути и накрая 4-ма човека бутахме една тойота, която беше закъсала точно на моето паркомясто, защото беше решил да обръща там и паркира на заден. Много зле са на сняг. Докато откопавахме и бутахме забелязах че едната гума се въртеше яко, а друга не помръдваше. Освен това и шофьорите тук са много прости, голяма част от тях. Преди да се появя сигурно поне 10 минути са боксували и те вече гумите са бяха окопали. Голяма борба беше. А моето място е непочистени, защото ме мързеше и освен това аз спокойно си минавам. :lol: Както и казах и шофьорите са много зле и нямат елементарно чувство за шофиране. В един момент успяхме да я бутнем напред и й казах сега давай назад без рязко газ да не боксуват гумите, но най-важното е да не спираш да се движиш. Обясних няколко пъти че трябва да я засили леко и да не спира да се движи. И познайте - тръгна и точно влизаше и спирачки и пак в дупките заседна. Викам и защо спря и тя ами трябва бавно да паркирам. Ужас! На работа имаме една дърта полякиня, която се оплакваше от мъглата преди 2 седмици как нищо не виждала и затова си била пуснала дългите и карала на дълги. С тях виждала по-добре. Много са зле, ама много. Първо мъглата не беше нищо особено и второ всички знаят, че на мъгла не се кара на дълги. Ама иди й го обяснявай. И спори че се карало на дълги в мъгла. :lol:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 03, 2019 11:03 pm

weather_master написа: ...Много зле са на сняг. Докато откопавахме и бутахме забелязах че едната гума се въртеше яко, а друга не помръдваше. Освен това и шофьорите тук са много прости, голяма част от тях. Преди да се появя сигурно поне 10 минути са боксували и те вече гумите са бяха окопали. Голяма борба беше. А моето място е непочистени, защото ме мързеше и освен това аз спокойно си минавам. :lol: Както и казах и шофьорите са много зле и нямат елементарно чувство за шофиране. В един момент успяхме да я бутнем напред и й казах сега давай назад без рязко газ да не боксуват гумите, но най-важното е да не спираш да се движиш. Обясних няколко пъти че трябва да я засили леко и да не спира да се движи. И познайте - тръгна и точно влизаше и спирачки и пак в дупките заседна. Викам и защо спря и тя ами трябва бавно да паркирам. Ужас! ... :lol:
Е, извинявай, че използвам написаното от теб, но това е клише за американците.
И не само в шофирането.
Ние се подценяваме, но сами не знаем, колко по начетени сме от тях.
Е, другото, икономическият напредък, е факт..

weather_master

Мнение от weather_master » пон фев 04, 2019 5:45 am

Мда, болшинството са много зле със шофирането и като цяло са доста глупави.
Иначе не мога да повярвам но снега се стопи почти. Вече е към 2-3см и около 50% покритие. Сега е 7С, облачно и без вятър. Всичко се топи яко и последният сняг си заминава! :D Утре като стана вече почти нищо няма да е бяло. :D А през седмицата ще има сняг, дъжд, поледица, -12С и +7С. Въобще всичко. :lol:

weather_master

Мнение от weather_master » ср фев 06, 2019 5:14 am

Пороен летен дъжд при 0С в Чикаго в момента. :shock: Доста силно вали. Ако беше само с градус два по-студена щеше да стане мазало. Изкарахме късмет този път.

weather_master

Мнение от weather_master » пет фев 08, 2019 5:49 am

След мекото време последните 36 часа и 6С в ранният следобед, яко застудя. Днес беше облачно, мъгливо и с ръмеж. Следобед започна спадът. Към 18:00 беше -0.5С, а в 20:00 беше вече -7С. Вятърът в момента е много силен и яко свири. На усещане е -18С. Вали слаб сняг, който прави ниска поземка.

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”