Текущи данни за времето в САЩ и КАНАДА: 01.2019-...

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap, ASENOV

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед фев 17, 2019 4:03 pm

Събуждам се и гледам навън всичко бяло и вали слаб до умерен сняг. Т е -4С при мен. По прогнози сега тепърва трябваше да започва. :lol:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 17, 2019 4:09 pm

Във Враца тревата е тучно зелена. :grin1:
Мастър, как беше концерта на Шер?

weather_master

Мнение от weather_master » нед фев 17, 2019 4:33 pm

А тук се засили вече и е умерен. :grin1:
О, беше много як! Голямо шоу беше. Залата беше огромна и беше препълнена. Ние имахме билети чак за вторият балкон. Но като се разхождаме навън, някакъв маняк имал някакви останали билети и ни даде два. Оказа се, че тези билети са за 11-ти ред централно пред сцената. :lol: Нормално тези билети бяха по $200 единият. Баси късмета. Иначе си беше доста яко, а Шер не може да й дадеш повече от 40. А е на 72, скоро ще навърши 73. Явно хирурзите си разбират от работата. :lol: Единствено пред нас имаше двама гея, единият от които явно беше млад и през цялото време не спря да си върти задника. :green: Просто отвратително! Някакъв с брада и тъпо изражение. Прекалено много е свободата на хората в тази страна мисля. :hmm1:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед фев 17, 2019 5:42 pm

Мастър,
Радвам се, че си се изкефил на концерта.
А за гейовете, ела да видиш, какви ненормалщини се предлагат тук.
По шведски модел, че си нямаме наши основи като народ, малките деца няма да ги наричат "момиче" или "момче", а " то"?!?, докато не се самоопределят като "пол"!!!
:nono:

Мани, бегай.
PS
Във Враца е пролет, ранна. :fish:

weather_master

Мнение от weather_master » пон фев 18, 2019 3:46 am

И аз съм много против подобни тъпотии и съм против гейски словоизлеания тук.

При мен се получава доста голяма изненада днес. Значи до към 15:00 имаше към 4-5см СП при това доста плътна. Тогава валяха топчета и може би малко дъжд при -3С. От известно време вали яко умерен до силен плътен сняг при -3С и вече СП отива може би към 8см. Доста над очакванията вали и навън е доста зимно. Всичко е покрито със сняг като на места има преспи и до 15-20см. Тази година много сняг имахме, но якото е, че вали често, натрупа малко и после стане топло за 3 дни и го стопи и после пак. Така не се направят някакви големи покривки от сняг и лед.

weather_master

Мнение от weather_master » пон фев 18, 2019 6:30 am

Слабият сняг продължава, -3С. Вече вали от близо 18 часа. За завистниците ще ги успокоя бързо, че все повече ще отслабва и до сутринта ще е спрял. Утре във височина ще е близо -15С и долу ще е студено, но от вторник ще омекне и до четвъртък всичко трябва да се е стопило. Като цяло и тук вече се виждат наченки на запролетяване като във височина все повече срокове е около 0С до 5С и почти няма под -10С. Няма да коментирам опашката където дават -20С пак, които няма да станат. :laughm:

weather_master

Мнение от weather_master » пон фев 18, 2019 5:54 pm

Пече слънце и си вали слаб сняг. :lol: Над 10см е СП като валя слабичко почти цялата вечер. Доста зимно е навън. Т е -6С в момента.

weather_master

Мнение от weather_master » нед фев 24, 2019 7:11 am

Истинските любители за времето трябва да оставят скучният океански климат и да дойдат към САЩ и Чикаго. Днес имахме почти всичко. Сутринта имахме още сняг и валеше много силен ръмеж като мъгла беше при 1С. После през денят много интересно как се замъгляваше и после се изсипваше силен дъжд като видимостта се подобряваше след това. Сега вечерта имахме гръмотевична буря при 3С. Една светкавица падна доста наблизо. В момента навън вали направо летен порой със силен поривист вятър и вече е 10С. Вместо сняг сега има яко локви. През нощта може да стане и до 12С, но по-късно започва зверски застудяване. Утре по това време се очаква да е към -13С. :lol: Какво ще кажете а? :laughm: Като тази температура няма да е инверсна както в Бг чакат вятърът да стигне по дупките. Това тук ще е истински студ директна доставка от Канада. :laughm:

weather_master

Мнение от weather_master » нед фев 24, 2019 8:47 am

Уникално яко е навън!!! :D По прогнози сега трябваше да е 6С, а е цели 11С при това в полунощ. Вятърът стихна и е много приятно навън.

weather_master

Мнение от weather_master » нед фев 24, 2019 2:18 pm

Зверски силен вятър. :shock: Направо имам чувството, че цялата къща се клати. Не знам как продължават да кацат и излитат самолети. :shock: Сигурно горе е зверска турболенция. Т вече е 2С и пада.

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » пон фев 25, 2019 5:27 am

Снощи в полунощ беше към 9 градуса, а сега е -9. Цяла нощ и през деня бурен вятър. В отдалечените квартали на Чикаго до вчера на места имаше над 50% покритие със СП. И за разлика от самия град и южно от центъра в доста отдалечени на запад и север райони снежната покривка почти не е прекъсвала от средата на януари! За следващата седмица дават някакви -17 при -9 максимални няколко дни.

weather_master

Мнение от weather_master » вт фев 26, 2019 7:32 pm

Умерен сняг в момента от лейк ефект. Може да вали дълго. Т е -5С. Всичко побеля. Имаме към 1см вече.

weather_master

Мнение от weather_master » чет фев 28, 2019 5:24 am

Досега малко се разходих навън. Доста е студено. Около -8С е, но с до умерен ветрец и усещането е за доста студено. Все пак на мен вече ми е пролетно. Очаквам скоро да се стопли. Може би след 10-на дни. За пореден път си давам сметка колко е гадна зимата и колко по-добре щеше да е, ако беше само лято.

weather_master

Мнение от weather_master » нед мар 03, 2019 11:32 pm

Най-ниската максимална от 60 година насам и имахме днес, ама не разбрах дали само за датата. Утре също не имаме рекорди с тези -18С рано сутринта. Но като цяло сме далече от абсолютните за март, който е -24С. :lol: И все пак явно ме гони някаква каръщена с тези зими.
Иначе днес е слънчево от обяд и въпреки това почти не се затопли. Навън духа умерен смразяващ вятър от СЗ.

weather_master

Мнение от weather_master » пон мар 04, 2019 7:50 am

Т сега е -14С. :lol:

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”