СЛАБИ ПРЕВАЛЯВАНИЯ(26)/ЗАХЛАЖДАНЕ/МАСОВИ? МРАЗОВЕ(28-4) - 26.03.-06.04.2019 (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap, ASENOV

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » съб апр 06, 2019 1:00 pm

lbs2 написа:Много по-приятно време от вчера. В Пернишко облаците почти само са високи,добре си грее и вече минава 11 градуса.Вятърът също почти го няма.Дали следобеда ще кълби или чак утре.Трябва да вали,земята е много суха,пшеницата много слабо се е развила заради сухата есен :roll:
Ми никак не е приятно времето с този постоянен вятър от източната четвърт и слабото прозиращо слънце. А какво кълбене очакваш, че и дъжд дори :hmm:

Колкото до сушата - аз не помня скоро такова засушаване през зимата и пролетта, особено след подобната есен!
Посевите умират буквално https://www.facebook.com/Novini.bg/vide ... 196915783/

lbs2
Регистриран: ср фев 17, 2016 5:34 pm

Мнение от lbs2 » съб апр 06, 2019 1:25 pm

На 10 км западно от Перник,където съм, е на завет,вятърът е по-слаб и е с 2-3 градуса по-топло от София

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » съб апр 06, 2019 6:17 pm

До обед беше хладен вятърът, но следобед, като премина 15 градуса и напече отново, стана доста по-приятно. 16,8°C е максималната в София-Младост, като това е средната максимална за средата на месеца /16,3°C, ако трябва и до десетите да се спомене/. Предостатъчно се е затоплило за деня. Отново се появи повече облачност, като количество, но прозира слънцето.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 06, 2019 9:52 pm

Мда, определено се задържа доста слънчево в София (вчера не очаквах да бъде чак така) и в резултат максималната вероятно доста плътно е доближила теоретичната, но не мога да бъда много категоричен, защото нашите днес май са пропуснали сондажа :hmm: ... Гледам обаче, че се е появил сондаж в Ниш ;) , преди мммай не съм забелязвал да има там :hmm: ...
http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/soundin ... STNM=13388

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”