БАВНО СГОРЕЩЯВАНЕ/ЖЕГА/ТОПЛО, СЛАБ(?) ПОЛЪХ ОТ СИ, СУХО(?) - 18.08.-17.09.2019 (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, angilari, Бял облак, ncuxap, Killerbeast, ASENOV

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет сеп 12, 2019 10:26 am

Тука дори взе да пръска слаб дъжд! :thumbdn: Определено днес е първия ден от месеци назад който не става за плаж.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет сеп 12, 2019 11:19 am

Доста сериозен вятър на Акчелар, то за кой ли ден има силен вятър там, не съм гледал точно какво е съотнощението, но в последния месец дните, в които НЯМА силен вятър /т.е. такъв >10м/с/ се броят на едната ръка сигурно, при това все източен поток, супер монотонно и еднакво време вече колко седмици.
Иначе около 11ч имам засечен порив от 19.0м/с или 68.4км/ч.
Тази година е доста ветровита, поне така ми се стурва субективно. През Януари мисля беше, когато Акчелар измери най-силният си порив в съществуването на станцията от 28м/с, в условията на гъста мъгла беше тогава си спомням, при това напълно реални. :grin1:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » чет сеп 12, 2019 12:47 pm

В София времето си е хладно направо към момента, не съм гледал станции, но го оценявам на малко над 20℃ и с ветреца, който си има и немалкото облачност не е много комфортно за къс ръкав.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет сеп 12, 2019 12:50 pm

Значителна средна и висока облачност има тук, която и поддържа по-ниските температурите - вече е почти 1 следобед, а е едва 24,6 градуса. Има и свеж полъх. Минималната беше 14,1.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет сеп 12, 2019 12:56 pm

В пункта е минало над 26, но да, съдейки по тази в полупристройката от ПК (само 32) явно има над 5-6/8 облаци.
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет сеп 12, 2019 1:13 pm

За сведение в Созопол беше облачно сутринта и преваля много
анемично, на моменти се опита на големи капки. Поредното много слабо изпълнение.
Това лято тук ще стане известно като ''лятото без дъжд''.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
blue

Мнение от blue » чет сеп 12, 2019 1:20 pm

Опитва се понапече между облаците, но трудна задача поне до момента. Като градуси не е толкова зле, +27 бяха те преди час! :buble:
Стивън Кинг

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет сеп 12, 2019 1:47 pm

elenaRudolf написа:
чет сеп 12, 2019 1:13 pm
За сведение в Созопол беше облачно сутринта и преваля много
анемично, на моменти се опита на големи капки. Поредното много слабо изпълнение.
Това лято тук ще стане известно като ''лятото без дъжд''.
Явно имаш бизнес там, защото май бая месеци висиш. Има ли как да кажеш (дори и да не е с точност до литъра) колко валя при теб за целия сезон? Имам усещането, че даже други колеги, когато репортваха за по-сериозни валежи, ти се оплакваше, че само пръска или ръми при теб. Май този район ще вземе да се окаже яко сух или поне в южния участък на брега. :roll:

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет сеп 12, 2019 2:03 pm

Точно така е - оплаквах се. Тук сумарно паднаха от началото (тази година дойдох по-късно, към 10 юни) не повече от 7-8 литра от тогава, даже и толкова ме съмнява. Това е най-сухото лято тук от 13 лета насам. (Не, нямам бизнес, служител съм).
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет сеп 12, 2019 2:09 pm

Гоше, този измерен вятър не беше ли при зимната обстановка февруари? Тогава наистина имаше брутален вятър, аз бях изумен.
Иначе във Варна е мега сухо. Ама мега. Не е валяло нещо качествено от около 20ти юли. С което стават вече 2 месеца само ветрове, слънце и високи градуси. Тревата вече е на пепел като цяло. Характерно е по това време на годината да е сухо, но не и чак толкова.
Бисмарк беше прав, че след дъждовни юни и юли ще ни очаква тежка суша. Наистина се реализира и скоро не й се вижда края.
Иначе във Варна е с променлива висока и купеста облачност, като цяло си има слънце. Около 27гр, но духа доста от Си сякаш. Та и по суитчър не е зле заради вятъра. Иначе сутрините са свежи, малко под 20те. В Русе гледам постоянно пада по 15гр, в някои дупки наоколо сиг и 10гр достига. Като цяло златно време си е навън.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
gosho97

Мнение от gosho97 » чет сеп 12, 2019 2:21 pm

nikolai kamburov написа:
чет сеп 12, 2019 2:09 pm
Гоше, този измерен вятър не беше ли при зимната обстановка февруари? Тогава наистина имаше брутален вятър, аз бях изумен.
Ами сега погледнах архивите си, на 26ти Януари е бил рекордът - 28.2м/с. Иначе за Февруари не знам за коя точно обстановка говориш, че не я помня вече, но в моята станция има два последователни дни с 20.8м/с, което е най-силният вятър за месеца, става въпрос за 22ри и 23ти, тогава може в града и повече да е духало, изобщо не бих се учудил.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет сеп 12, 2019 2:30 pm

Май тогава края на февруари беше. В Левски около Техническия и блоковете наоколо беше наистина брутално. Колите се местеха, всичко гъгнеше и помня, че валеше сняг с виелица. Някой колега да хелпне дали не се бъркам.
Иначе колите във Варна са наплюти от кален дъжд. Проспал съм вероятно мимолетното окапване
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет сеп 12, 2019 5:53 pm

Да преваля в Созопол,дори за 1 минута по-силно.В Бургас също е преваляло.

Потребителски аватар
blue

Мнение от blue » чет сеп 12, 2019 7:23 pm

Въпреки , че късния следобед се опита да се разкъса облачността като цяло си беше облачен ден. Следобед духаше поривист север-североизточен вятър - забелязал съм, че при такъв вятър и парапланеристите не смеят да се пускат от Морската ни градина. Иначе имаме приличен септемврийски максимум при НИМХ от +25.2 градуса, но навътре в града е поне градус отгоре.
Сандански с +31.7 градуса и днес е най-горещата станция и отново е минала престижната септемврийска граница от +30+ градуса :thumbup: :thumbup:
Стивън Кинг

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » чет сеп 12, 2019 7:37 pm

Да еба тоя Сандански,като те кефи толкова времето защо не се премeстиш там да живееш?? :thumbdn:

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”