БАВНО СГОРЕЩЯВАНЕ/ЖЕГА/ТОПЛО, СЛАБ(?) ПОЛЪХ ОТ СИ, СУХО(?) - 18.08.-17.09.2019 (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, angilari, Бял облак, ncuxap, Killerbeast, ASENOV

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет сеп 13, 2019 11:20 pm

Браво, Нашия!
:flourish:

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » съб сеп 14, 2019 12:55 am

нашия написа:
пет сеп 13, 2019 10:52 pm
Страхотна топла лятна лунна нощ, 22.5 С по колата към 22 и 20 ч. в сърцето на Западна Варна. Използвах промоцията с хубавото време да побягам около 12 км ( 30 обиколки на стадион Локомотив). :flourish:
Тук се присъединявам към хвалебствието по адрес на температурата и пълнолунието :!: :thumbup: :) :thumbup: Ех, де да можеше всички летни, варненски вечери да са такива - сухи, ясни и с Т между +21 и +23С. За цвят, да имаше често-често по някоя гръмотевична буря, разбира се. :)
При мен гравитира около +23С. Странна тишина настана следобед и продължава сега, чак ми прави впечатление след целия този ветрилник през изминалите дни. :lol: :grin1:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб сеп 14, 2019 9:26 am

Сравнително хладна сутрин тук с минимум от +15.6 градуса, но морските носове по срочни бяха над +20 градуса - т.с потенциални тропични и днес! :D Сега е слънчево , около обяд пак ще си става за плаж. :buble:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » съб сеп 14, 2019 9:39 am

Днеска съм във Варна, тука сутринта е по-топло отколкото следобед в София. Времето е страхотно за плаж, лек бриз и топло, вълнението е слабо.
Акпелар днес е на косъм от тропична, 19.4℃. Плажният сезон има още 5 дена и приключва, поне активният такъв.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » съб сеп 14, 2019 11:51 am

Днес времето няма нищо общо с вчера.Засега слаб ветрец.Няма го още бризът.Пак си има вълни,но си е плажно.Право лято дет се вика :grin1:

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » съб сеп 14, 2019 2:24 pm

Топчии 6.5С
Левски Варненско 7.8С
Акчелар 19.4С :arrow:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб сеп 14, 2019 2:30 pm

Кой каза , че не ставало за плаж :grin1: над 30℃ максимум днес във Варна. Само някакви ултра селяни им е останало от едно време , че като е много жега не може да се копае на нивата и само тогава се ходи на плаж (губи се работен ден така или иначе) Най-приятните дни от лятото са сега , кефете се , края на другата седмица идва есента с 90% вероятност :-o

Потребителски аватар
blue

Мнение от blue » съб сеп 14, 2019 2:34 pm

:thumbup: +1
Времето е страхотно за плаж днес - много слънце и никакъв облак. Да живее септември! :D
Летището ни е +29 градуса. :cool:
Стивън Кинг

naftalinov

Мнение от naftalinov » съб сеп 14, 2019 2:54 pm

Хайде да идва по-бързо сряда и да приключва мизерията! Откога го чакам... :roll: :D
Преди това - днес... яирезим, е, поне не е от най-големите, на които съм ставал свидетел. :grin1: Може да е +30С, ама с тези 50 ъглови, пладнешки, слънчеви градуса и с приятния лек ветрец, който се появи около обяд, си се понася доста по-леко. Усеща се как е горещо, ама слънцето някакси не нагнетява допълнително пещта, както го прави от воле през юни, юли и август. :thumbup: :D
едит: Добавям и бонус - токущо се появиха малки облачета, едно от които много усложливо прави опити да блокира слънчевите лъчи, тъкмо когато това е най-необходимо. :) :cool: :buble:

Потребителски аватар
schnapps
Регистриран: съб фев 06, 2010 7:43 pm

Мнение от schnapps » съб сеп 14, 2019 6:41 pm

29,7 макс на 14.09 при мен,навън е приятно,но къщата пак се нагря,добре че изстива до сутринта,че вече ми писна от климатици....
Сега е 27,9
http://www.stringmeteo.com/stations/sta ... index.html

Станция Стара Загора ; кв.Самара 1 - 203 м. н.в

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед сеп 15, 2019 2:31 am

Тъкмо се прибирам от плажа... Духа, брало си е лайката!
С това пълнолуние ми напомня на Кара дере отпреди три години, когато в тиха и безветренна безоблачна нощ и ярка Луна, се събудих в палатката, сякаш някой скача върху нея... Заринах я с половин метър пясък, че иначе щях да литна барабар с нея! На сутринта всякакви палатки, шалтета, заслони и всякакви плажни принадлежности бяха пръснати из плажа и гората наоколо :lol:
Ако не духаше толкова, мацките нямаше да са се загърнали толкова, ама и така си имаше мат'риал :lol:
Доста по-висока е температурата спрямо вчера по това време, поне с 2-3℃ и по усещане е над 18,5-19℃, а при безветрие с тая влага сигурно щях да се потя пак :?
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
blue

Мнение от blue » нед сеп 15, 2019 8:39 am

Тука какво - тропична ли се оформя при НИМХ? :grin1: :buble: Да, има някакви облаци, плюс някакъв ветрец, но да видим. При мен е точно +20 градуса сега.
Стивън Кинг

Потребителски аватар
blue

Мнение от blue » нед сеп 15, 2019 6:47 pm

Днес на слънце си беше много приятно време, около обяд и плажно. Твърде ветровито обаче и днес.
Югозапада и днес намазват +30-таци - като цяло много приятен уикенд навсякъде. :thumbup:
Стивън Кинг

naftalinov

Мнение от naftalinov » нед сеп 15, 2019 7:05 pm

Към този час отчетох на моята тераса +22С и 7-8 десети. Преди час беше около половин градус отгоре. Предимно ясно (все още и слънчево), тук-там по небосвода с разкъсана облачност. Почти тихо.
На усещане, както през последните няколко дни, така и днес въздухът продължава да е необичайно сух като за тук, което е много добре. :thumbup: :D :buble: Пак на терасата ми повече от +25С днес не съм виждал (може и да е имало, но и да е било, то на усет не беше много над +25С), което също доста ми хареса. Де да можеше цяло лято да са такива атмосферните условия... :)

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » нед сеп 15, 2019 9:38 pm

Интересно,че в София, въпреки по-топлата нощ срямо вчера, въпреки затоплянето във височина, всички дневни срокове от 09:00 UTC та до 18:00 са с една идея по ниски температура. Дали се дължи на отслабващото слънцегреене и наближаващата астрономическа есен, или на други фактори?
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”